Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

BJ_2

Tomas, ty si taky fanatik, ze mi je ta az luto.

Veris lekarom? Ved krestan ani nemoze verit lekarom. Mas liecit duchom svatym a nie farmaceutickym priemyslom. Zhrabavaju 1000 eurove a vacsie platy, za chrbtom robia podla reklamy. To je ciste svinstvo. A ty ako krestan takych ludi zastavas? Spriahnuti s farmaceutickou mafiou. Mna lekari skoro stali zivot, tak si uz davam dobry pozor. Pri samostudiu a samolieceni, pocas dlhych rokov, som objavil mnozstvo nekalych praktik u nich, ako aj neochotu pomoct, vzdelavat sa, co hranici so sposobovanim genocidy (Boh o tom vsetko vie, a neschvaluje im to, a na bozom sude to pojde proti nim).Ziaden lekar nevojde do kralostva nebeskeho ked sme uz pri tom. Len liecitel, co lieci za almuzny, a milodary. To ti nedochadza ako? Dalej lekari su proti postom. Ale post pritom lieci, a to aj ducha (jezisov 40 dnovy post), atd... lekari proti tomu zbroja. A ty im veris? Ved ty si odporujes uz v zaklade.

"Co to hovoríš ? Akože domyslel ? Apoštoli predsa písali vplyvom Ducha Svätého, na tom sa zhodnú všetci, ako katolícka cirkev, tak i biblisti a takmer všetci krestania okrem teba a pár tebe podobných krestanských siekt."

Toto je typicky fanatizmus, prepac. Proste hovoris, akoze domyslel... a najdes si tych istych, co si to domysleli, a obhajujes to sposobom, ze vsetci tomu veria, okrem ... ved to je cisty fanatizmus.
To je ako keby ja som si nasiel skupinu ludi, ktora tvrdi ze 1+1 = 3, a ked pride niekto s tym, ze 1+1 = 2, tak ze predsa vsetci veria ze 1+1 = 3, len ti cudaci co veria, ze 1+1 = 2, nie. A tym si obhajis to, comu veris ty. To sa nazyva fanatizmus.

A s tymto mam problem u vsetkych katolikov a aj Biblistov, ze su fanaticky. Neda sa im nic vysvetlit, nikdy nic nezmenia. Az pride tafka, od zivota. Pred ktorou ta ja upozornujem, ze porusujes este aj to, co je pisane v Biblii. A domyslas si. Pretoze vyuzivas, ze Biblia nieje pisana jednoznacne, je tam velky priestor na svoje vlastne vysvetlenie.
To, ze si Jezis dal baranka, mozno si dal maso par krat v zivote, aby hosta neurazil. A pomimo toho bol vegetarian. Vies, ako casto konzumoval maso vobec? Moze vobec chudobny clovek jest maso kazdy den? Ved si uvedom, aka je produkcia masa neekonomicka.

A nazyvas ma sarlatanom, ani nevies co to je. Este aj lekari sa v nazoroch roznia, a ty ked niekto zastava iny nazor ako tvoj, nazves ho sarlatanom. Prepac, ale si typicky katolicky Biblicky fanatik, s takymi je skoda reci.

A tie antinutrienty si najdi sam. Ja som sa tym zapodieval niekolko rokov, ale takemu fanatikovi ja nebudem nic davat. STalo by ma to 10 minut casu hladat tie linky, a robit prispevok pre teba. Nastuduj si. Ano, da sa zredukovat ich vplyv na minimum, fermentaciou, klicenim, namacanim s enzymami, co odburavaju fyticku kyselinu, a podobne. Pohladaj si to.

A celkovo, ty si povedal, ze maso treba jest, lebo ze antinutrienty. Preto som ti povedal, ze vegetarian moze jest vajicka a ml. vyrobky, cize ta vec s antinutrientami sa ho netyka. Lebo ty si to pouzil ako argument, preco nebyt vegetarian. To sa tyka mozno veganov. Ale oni maju moznost odburavat antinutrienty, tak ako som napisal.

Proste, ty rozmyslas sposobom : katolicka cirkev ma vzdy pravdu, aj biblia, lebo Jezis povedal: "Peter ty si skala a na tebe postavim cirkev, ktoru nepremozu ani brany pekelne".
Takze za a) Nemas dokaz ze to povedal. Nemozes si na tom postavit celu svoju vieru, lebo si tam nebol, a nevies co sa tam dialo. je to len tvoja viera, ze to tak funguje, ze katolicka cirkev je ta, ktoru zakladal Jezis. Historia tak tomu nenasvedcuje. A uz vobec nie, ze by sa do nej peklo nedostalo. A ja ti tu dam odkaz na knizku, a ty si ju ani neprecitas. Tak naco ti budem davat nejake linky na antinutrienty?

Z mojho zivota vyplyva skusenost - od katolika zdrhat a rovnako aj od Fanatickeho Biblistu. Aj Jehovisti chodia tak, ze maju v hlave citaty z Biblie, vsetko oznacene vlastne poznamky v Biblii... ale vykladaju si to inak.
Kludne ma nazyvaj sarlatanom, alebo ze som z krestanskej sekty. Niesom, mam len na veci a vieru vlastny nazor. Nevediem ziadnu sektu, ani som do nej nevstupil. Pouzivam vlastnu hlavu, to je vsetko.
A citam aj ine zdroje, nez len Bibliu.

Tomas12345

BJ_2 :

"Este raz... to nieje zrusenie cistych a necistych zvierat. To si domyslel clovek. Domyslel."

Co to hovoríš ? Akože domyslel ? Apoštoli predsa písali vplyvom Ducha Svätého, na tom sa zhodnú všetci, ako katolícka cirkev, tak i biblisti a takmer všetci krestania okrem teba a pár tebe podobných krestanských siekt.

"Upozornujem ta, ze to co si urobil (a aj cirkev) je domnienka. A nie, rimskokatolicka cirkev nieje stelesnenim pravdy, ani cistoty ani Boha."

Tak si konečne preštuduj Bibliu a zistíš že sa mýliš.

Evanjelium podľa Matúša 16:18
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Petrova cirkev je dnešná katolícka cirkev. Z veršu je jasné že katolícka (Petrova) cirkev dostala od Boha určitú autoritu a pekelné brány ju nepremôžu, to znamená že sa v nej bude nachádzať Duch Svätý a bude to tá pravá Božia cirkev.

Dalej :

Evanjelium podľa Matúša 16:19
Tebe (Petrovi) dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

Ježiš tu dáva Petrovi (Jeho cirkvi . katolíckej cirkvi) určitú právomoc na riadenie vecí v našom svete.

Evanjelium podľa Jána 20:23
Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.“

Ježiš tu dáva svojim učeníkom, združených v katolíckej cirkvi moc odpúštať hriechy, ale to nie oni ale Duch Svätý ktorý je v nich má tu moc odpúštať hriechy.

"Vies to podla toho, ze sa tam znasilnuju deti a podobne veci. Cize opat postradas logiku."

Zasa obvinenie bez dôkazu. A ked k nejakému znásilneniu prišlo, tak cirkev daného knaza okamžite exkomunikovala. Ale to je u teba typické, všímať si 0,01 % knazov a ignorovať správanie tých 99,99%.

"A co sa tyka liniek na lyzin... patraj patraj... a najdes. Nie, soja nieje jedina, co obsahuje lyzin z rastlinnej rise. Chces mi vyvratit ze sosovica ho neobsahuje, hej? A mam ti na to hladat lekarske clanky? Ved rozmyslaj, akym sposobom rozmyslas. Nieje to moja povinnost, moja povinnost je ta upozornit, zvysok si musis dohladat sam."

Uz som ty povedal ze sosovica ho ale v malej kvalite, velká čast z neho sa kvôli antinutrientom nedostane do tela.

"BJ_2 nezmenitelnost bozieho zakona
"Tí, čo prijali túto významnú pravdu, pochopili svätosť a nemennosť Božieho zákona. Pochopili ako nikdy predtým význam Spasiteľových slov: „Pokiaľ nepominie nebo a zem, nepominie ani jediné písmenko, ani jediná čiarka zo zákona“ (Mat 5,18). Boží zákon je zjavením Božej vôle a prejavom Božieho charakteru. Preto musí trvať naveky ako verný svedok v nebi. Boh nezrušil ani jedno prikázanie, nezmenil ani jediné písmeno alebo čiarku zo zákona. Žalmista hovorí: „Hospodine, naveky pevne stojí v nebesiach tvoje slovo.“ „Všetky jeho príkazy sú spoľahlivé. Pevné sú na večné veky“ (Ž 119,89; 111,7.8). "

Potom ale nie si kresťan, ale judaista, tí tiež neprijali Ježiša lebo si mysleli že nesplna zákony Tory.

Tomas12345

BJ2 :

fakt už neviem čo si mám o tebe myslieť - si proti doktorom a zastávaš názory šarlatánov, propaguješ megadávky vitamínu C, myslíš si že zvieratá sa majú v prírode lepšie než v domácnosti, a dalsie hluposti ktorým veríš.

"Tomas este jedna vec, ty maso zrut, mozno by si si mal uvedomit, ze 99% krestanov boli v minulosti takmer vegetariani (kvoli chudobe)."

Vysvetli mi prosím ťa, či to robíš naschvál, alebo prečo ignoruješ môj argument o tom kde som ty vysvetlil že mäso jedli nielen apoštoli (ryby) ale i kazateľ Ján (kobylky) a i Ježiš (velkonočný baránok s apoštolmi).

"antinutrienty... zase tu zavadzas. Takze vajcia a mliecne vyrobky (fermentovane) maju antinutrienty? Lebo tie moze vegetarian kvoli bielkovinam jest."

Prečítaj si ešte raz čo som tu písal v predchádzajúcom príspevku :

"Toto tvrdenie je asi najväčší omyl v celom článku – presný opak je pravdou. Bielkoviny z mäsa, rovnako ako tie z mlieka, či vajec obsahujú zastúpené kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, vrátane leucínu, izoleucínu, valínu a z hľadiska rastu svalovej hmoty najdôležitejšej – lyzínu [19][20]"

Nevidíš tam napísané tie vajcia a mlieko ?

"A dalsia vec, antinutrienty brania vstrebavaniu mineralov, ale daju sa ciastocne odburat (namacanie, klicenie , tepelna uprava).
Napriklad, na nete najdes postup, vdaka ktorym namacanim v specifickych kvasinkach, sa odbura v ryzi natural 96% kyseliny fytovej. Podobne postupy funguju aj na orechy a strukoviny.Cize fermentaciou a namacanim vies znizit antinutrienty."

Daj mi na tieto tvrdenia nejaký relevantný zdroj, pretože ja už tebe vzhladom na tvoje správanie neverím ani slovo.

Tomas12345

Hmmmmmmm

Verím kresťanstvu preto, lebo sa v nom vyskytujú zázraky a nikde inde sa zázraky okrem kresťansatva nevyskytujú. Co sa zázrakov týka či už ide o eucharistiu, čihotský zázrak, uspesne vyhananie poltergeista cirkevnými predstavenými, svedectvá ludí nebo/peklo, kostoly v Chennai, obraz z guadalupe, velke uzdravovacie zázraky (napr. Dr Ouwor), objavujuce sa kríže na nebi, glykoproteín lamimín vo forme kríža, stigmata, nerozkladajuce sa tela a mnoho dalsieho.

petroneta :

I zdravý človek sa nezvykne cítiť obre i po jednom vynechanom jedle, a nie to ešte po celom dni bez jedla. Tak o čo viac nedokáže nejesť celý den slabý človek ? Pôsty nie su pre slabých.

dobreuz :

Podváha ničí i žalúdok, a ten ty potom nemusí vedieť prijať draslík. Vajíčka sú tiež ok, ale mäso je ešte lepšie, sme všežravci, a mali by sme jesť všetko s mierou, tak to odporúčaju i doktori okrem BJ2 ktorý je šarlatán a verí šarlatánom a nie doktorom.

daniela2 :

"Druhá strana mince je, či je práve to ktoré náboženstvo to pravé, ale to sú už pre mňa nepodstatné detaily."

No práveže nepodstatné detaily to nie sú.

dobreuz

BJ_2 úplný súhlas a ešte je mäso aj fest drahé. Tomqs12345 Vajíčka majú kompletný aminokyselinový profil, takže tie sú naj a aj kozie mlieko je super.

dobreuz

Presneee aj na mňa poburene pozerajú a ešte hovoria že preto som chudý lebo nejem mäso vtedy ich mám chuť ovaliť niečím po hlave... Veď z mäsa sa chudne ešte, lebo veľa bielkovín, žiadne sacharidy a iba zdravé tuky... Ja tiež jem iba ryby, lebo omega treba a sú celkom chutné, ale iba morské ryby... Ja jem radšej komplexné jedlá a mäso to určite nie je.

Antisexx

Ked moze niekto pit a fajcit co skodi oooovela viac, tak preco sa obcas niektori tak divno pozeraju ja tych co maso nejedia -,- a este ked sa na mna niekto zdesene pozrie ako na vraha s vetou "a co jes ked nejes maso?" No nič nejem ved maso je v kazdej potravine aj v papacinke ci jogurte vole...

Antisexx

Rodicia to zozaciatku nepochopia to je normalne kedze oni maso jedia. Ja som vegetarianka cca od svojich 13-14 (mam 20) a rodicia to pochopili asi ked mi bolo 19. Vzdy som mala krvné vysledky uplne vporiadku, mozno to ich upokojilo neviem. Neviem ci vegetarianstvo skodi ale ja maso neznasam, absolutne mi nechuti. Minule som si objednala rizoto zeleninove a boli tam kusky masa bolo mi zle a navracanie ale neocakavam ze to pochopite... aspon ze tie ryby mi trocha chutia. :)

BJ_2

Tomas este jedna vec, ty maso zrut, mozno by si si mal uvedomit, ze 99% krestanov boli v minulosti takmer vegetariani (kvoli chudobe). Este moja babka a dedko, pred vojnou a po vojne, kym komunisti vybudovali sebestacne hospodarstvo, jedli maso hovorili z v priemere raz za tyzden (v nedelu)... cize 6 dni v tyzdni jedli len vegetariansku stravu. A veru neboli tak chori, ako sme my. Do 40tky ani nevideli lekara povacsinou.

BJ_2

Tomas12345, Tomas12345 :
antinutrienty... zase tu zavadzas. Takze vajcia a mliecne vyrobky (fermentovane) maju antinutrienty? Lebo tie moze vegetarian kvoli bielkovinam jest.
A dalsia vec, antinutrienty brania vstrebavaniu mineralov, ale daju sa ciastocne odburat (namacanie, klicenie , tepelna uprava).
Napriklad, na nete najdes postup, vdaka ktorym namacanim v specifickych kvasinkach, sa odbura v ryzi natural 96% kyseliny fytovej. Podobne postupy funguju aj na orechy a strukoviny.Cize fermentaciou a namacanim vies znizit antinutrienty.

Ty v podstate len hladas vyhovorky, aby si mohol jest maso, tak ako si zvyknuty, a nemusel nic nemit. A presviedcas o tom ostatnych ako je to nutne, pricom ignorujes ich protiargumenty. Proste fanatizmus.