Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

Tomas12345

BJ_2

"Domyslel si si to. NIkde, nezrusil jedenie cistych a necistych zvierat."

Ešte raz.

Evanjelium podľa Marka 7:19
veď to nevchádza do jeho srdca, ale do brucha a vychádza do stoky?“ Tým vyhlásil všetky jedlá za čisté.

"Tým vyhlásil všetky jedlá za čisté."

Co sa na tomto dá chápať nejasne ?
Nielen Nový Zákon jedenie bravčového mäsa povoluje, ale samozrejme to povoluje aj rímskokatolícka cirkev ktorá je priamou Božou cirkvou tu na Zemi, tak ako to prislubil Ježiš Petrovi (Mt 16 : 18)

Další verš.

Skutky apoštolov 21:25
A o pohanoch, čo uverili, sme rozhodli a napísali, aby sa zdŕžali mäsa obetovaného modlám, krvi, zaduseného a smilstva.“

Z jedla sa máme zdržať len mäsa obetovaného modlám, krvi a zaduseného.

"Cize, neriadis sa Bibliou. Keby Jezis zrusil pravidlo o cistych a necistych zvieratach, vyhlasi to priamo a zretelne, aby neuvedol veriacich do pomykova."

Vyhlasil to jasne, a nielen on, ale aj Apoštol Pavol. Si jediný ktorý tomu nechápeš, alebo možno len jeden z mála a to pravdepodobne preto lebo slúžil v nejakej kresťanskej sekte ktorá si vykladá Bibliu podľa seba nesprávne.

"A pochutnavat si na nevinnych tvoroch... no jasne... uvidis, kam sa tym dostanes."

Nie si ty náhodou vegetarián prehlasujuci jedenia mäsa ako hriech ? Nevieš o tom že Ježiš jedol s učeníkmi velkonočného baránka ? Nevieš o tom že apoštoli jedávali ryby ? Ešte stále si myslíš že jedenie mäsa je hriech ?

"A este je aj otazne, ci to vsetko Jezis, co tam je v Biblii aj naozaj povedal. Najdi mi to citovane na povodnych zvitkoch. Iba tymi sa riad."

Tým sa riadia už biblisti, to oni zostavili a prekontrolovali či súčasna podoba Biblie sedí s tou pôvodnou a predstav si že ono to i sedí. Prečítaj si ešte raz Bibliu, a pozeraj sa i na poznámky.

BJ_2

Co sa tyka aminokyselin a lysinu, tiez si mimo. V rastlinnej risi obsahuje lisin aj mnoho inych veci, u strukovin su to skoro vsetky, nielen soja. Takze zavadzas tu.

Odporucam precitat si toto:
www.palavanfitness.com

A prave u mnou spominanych tekvicovych jadierok je dost lysinu. Ale takisto v sosovici, ciceri, fazule.
Tekvicove jadierka maju vysoke aminoacid score.

Dalej, netreba to jest ani v jednom jedle, to uz bolo vyvratene. Telo ma nieco ako aminoacid pool, z ktoreho moze cerpat chybajuce aminokyseliny, dolezite je, aby si to zjedol behom 1-2 dni, to co treba. Cize nemusis ani pozerat na kompletnost jedneho jedla, ale staci to jest pocas dna, tak aby tam boli postupne vsetky aminokyseliny. Tie vysoke na lysin si pozries, a ako vidis, strukoviny su u veganskej diety velmi ziadane, nieto este vegetarianskej, kde mas moznost mliecnych vyrobkov a vajec. Pravdepodobne si naletel na nejake finty priemyslu so sojou, kde zavadzaju tym, ze hovoria, ze soja je jedina.

Odporucam ti precitat si aj toto:
www.climbingnutrition.com

Vajcia, strukoviny a tekvicove semienka, su dostatocne na vsetky bielkoviny, aj kvalitne. A este ma vegetarian moznost mliecnych vyrobkov. Takze nestras tu prostim ta, o tom, ako treba jest maso, kvoli bielkovinam. Netreba.

BJ_2

Tomas, poznam ten vyrok. Ale zle si ho pochopil. Pretoze podla biologie vies, ze vsetko co zjes, sa vstrebe do tela. Este aj cez pokozku.
Cize, je to TVOJA interpretacia, ale nikde to jezis nepovedal. Domyslel si si to. NIkde, nezrusil jedenie cistych a necistych zvierat. To je len ospravedlnenie, aby sa to mohlo robit. A presne tak funguje moderne krestanstvo. To nemusim, lebo toto. Tamto nemusim, lebo toto. A nakoniec tu mas liberalnych krestanov, ktori to vobec neberu vazne.

Cize, neriadis sa Bibliou. Keby Jezis zrusil pravidlo o cistych a necistych zvieratach, vyhlasi to priamo a zretelne, aby neuvedol veriacich do pomykova. Ty si si to zrusil nazaklade jednej nejednoznacnej hlasky. Len ta varujem, ze plati, a to aj v zivote, aj vsade... neznalost zakona neospravedlnuje. Cize, ked si si to vysvetlil zle, nedostanes ospravedlnenie za to, ze si to nepochopil. Priklad, ked si vysvetlis zle , napriklad, ze mozes jest arzen, dostanes ospravedlnenie? Nie. Znici ta to. A ak dokonca zivota neprides na to, ze si skodis, nezachrani ta to, naopak, doplatis na to skaredo. Ja ta varujem, ze to, ze to co vchadza dnu, ide do stoky, a nie do tela, je nelogicke uz v zaklade, lebo uz z biologie vies, ze to tak nieje. Takze, bol by som opatrny na tom, co je pisane ako zakon.
A pochutnavat si na nevinnych tvoroch... no jasne... uvidis, kam sa tym dostanes.
A este je aj otazne, ci to vsetko Jezis, co tam je v Biblii aj naozaj povedal. Najdi mi to citovane na povodnych zvitkoch. Iba tymi sa riad.

zampana

vies, kazdej matke vadi to, ze navari, snazi sa a potom jej to niekto nechce jest. to by nahnevalo aj mna. ked raz budes mat vlastnu domacnost, tak to pochopis.

Tomas12345

BJ_2 :

Starý Zákon zakazuje, lenže Starý zákon bol nahradený Novým Zákonom v ktorom sa jedenia bravčového mäsa povoluje.

Evanjelium podľa Marka 7:19
veď to nevchádza do jeho srdca, ale do brucha a vychádza do stoky?“ Tým vyhlásil všetky jedlá za čisté.

Mäsa s krvou sa snažím vyhýbať, napríkad ako sú jaternice, či klobásy.

"A dalej, odporujes si v tom, ze treba jest maso, lebo si poveadl, ze vo vajciach a mliecnych vyrkoboch su zastupene kvalitne bielkoviny a v dostatocnom mnozstve."

Prečítaj si to celé čo som ty poslal, a nie len prvý odsek.

"Naopak, práve rastlinné zdroje bielkovín sa vyznačujú nízkym obsahom lyzínu – je ich limitnou aminokyselinou a preto sú na účel svalového rastu tým najhorším zdrojom práve tieto bielkoviny."

"Dalsia vec... pozri si na esencialne skore tekvicovych jadierok, niektorych orechov, a chia semienok. Budes prekvapeny, ake skore mozu mat niektore rastlinne bielkoviny. Takze, jest soju, je absolutny nezmysel pre vegetariana... ma dost bielkovin z vajec, syrov, a tekvicovych semienok."

Môžu mať dostatok bielkovín ale tekvicové semienka nemaju dostatok lyzínu a preto su i menej kvalitné a horšie vstrebatelné než bielkoviny z mäsa.

Soja je jedina z rastlinej ríše ktorá obsahuje dostatok lyzínu.

BJ_2

Tomas, ked sme uz pri tom, obhajovatel Biblie, vies o tom, ze Biblia ti zakazuje jest prasacie maso, a maso s krvou? (podla Kosher kodexu, v starom zakone)...

A dalej, odporujes si v tom, ze treba jest maso, lebo si poveadl, ze vo vajciach a mliecnych vyrkoboch su zastupene kvalitne bielkoviny a v dostatocnom mnozstve. Vegetarian ale nieje vegan, moze jest kazdy den vajcia aj pit mlieko. Nema teda dovod konzumovat maso, kvoli bielkovinam.

Dalsia vec... pozri si na esencialne skore tekvicovych jadierok, niektorych orechov, a chia semienok. Budes prekvapeny, ake skore mozu mat niektore rastlinne bielkoviny. Takze, jest soju, je absolutny nezmysel pre vegetariana... ma dost bielkovin z vajec, syrov, a tekvicovych semienok.

dobreuz

Tak si papaj svoje mäso hnusné ktoré je ešte aj nakazené, veď v akom hnoji žijú tie úbohé zvieratá a keď Ti kompletne zničí žalúdok tak potom neplač.

Tomas12345

dobreuz :

presný opak je pravdou !!!

www.zradielko.sk

Bielkoviny z mäsa, rovnako ako tie z mlieka, či vajec obsahujú zastúpené kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín, vrátane leucínu, izoleucínu, valínu a z hľadiska rastu svalovej hmoty najdôležitejšej – lyzínu [19][20][21].

Naopak, práve rastlinné zdroje bielkovín sa vyznačujú nízkym obsahom lyzínu – je ich limitnou aminokyselinou a preto sú na účel svalového rastu tým najhorším zdrojom práve tieto bielkoviny. Navyše z rastlinných zdrojov len sója obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny a je tak jediná kompletným proteínom, využiteľným samým o sebe – ostatné rastlinné proteíny nie sú kompletné a teda ani riadne využiteľné (živočíšne proteíny s tým problém nemajú). V praxi je to nutné kompenzovať kombinovaním rastlinných bielkovín – strukoviny + obilniny a podobne [19].

dobreuz

Lenže mäso má nanič bielkoviny, ťažko stráviteľné narozdiel od mlieka a vajec... A kozie mlieko naopak odhlieňuje.

BJ_2

Problem vegetarianov byva aj to, ze to maso nahradia sojov, alebo hromadou nekvalitnych mliecnych vyrobkov. Niektorym ludom mliecne vyrobky nerobia tak dobre, a mozu mat z toho alergie, alebo zahlienenie. A to odchadza potom aj pormi.