Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

Tomas12345

BJ_2 :

Má to však niekolko problémov. Je nám dobre známe že ak si každý jednotlivec ide vyložiť Bibliu po svojom, tak výsledkom je vznik desiatky krestanských siekt, a je v tom potom iba zmätok a chaos, v tomto asi správna cesta nebude, nemyslíš ?

Další problém je v tom že učenie ktoré ty hlásaš je v krestanstve naozaj zriedkave, kolko krestanov zastáva podobné názory na biblické učenie ako ty ? Velmi málo, a možno si len jeden z mála. To skutočne mám veriť tomu že Boh to zariadil tak aby drtivé % kresťanov nepochopilo jeho Slovo a správne pochopenie Slova dal len tebe a pár jednotlivcom s podobnými názormi ako máš ty ?

BJ_2

Tomas - ano... ked je nieco ocividne mimo, tak potom musi prist jednotlivec, ktory ju spravne vylozi. A ty si ho povinny hladat, nie sa fanaticky oddat tomu, co vyzera jednoducho, pretoze je to pocetne (RKC).

Tomas12345

BJ_2 :

Biblisti sa práveže na tom zhodujú, nezhoduju sa ale s tvojími názormi na Bibliu. Co sa cirkvi týka dal som ti verše kde Ježiš prislubil Petrovej cirkvi určitú autoritu, takže nerozumiem v čom tam vidíš problém ?

Ktorá cirkev má podla teba teda pravdu ? Kde sa nachádza pravda ? V tom ako si to nejaký jednotlivec sám vyloží ?

BJ_2

Tomas12345 - problem vidia v tom, ze Biblisti sa na tom nezhoduju, ani teologovia, a okrem toho cirkev mala vela rozkolov. A vela z nich opodstatnene. Cize, RKC nieje cirkev, ktoru zakladal Jezis, ale ta, co vyhrala (necistou taktikou), mocensky boj. Ja by som bol len zvedavy, co by ti povedal na to ten Jezis, keby si ho osobne stretol. Na tie tvoje nazory a "vieru". Asi by si bol dost prekvapeny.

Guga12

Keď náhodou vynechám nejaké jedlo, lebo zabudnem, vôbec mi to nevadí a nevšimnem si. Vždy mám toľko vecí, čo chcem robiť, alebo čo robím, že necítim hlad a to, že sa mám ísť najesť ma zvykne zaskočiť. Vždy ma vyrušia v tom najlepšom, aj keď potom zjem, čo mi dajú.

dobreuz

Nejakým politikom je jedno či sme zdravý alebo nie, aj tak sme pre nich len nástroje na farmenie DPH a dane z príjmov.

Tomas12345

BJ_2 :

Určite verím viac tomu čo povedal náš Spasiteľ Ježiš než to čo sa hovorí na nejakom videu z youtube a ci nejaký jednotlivec/jednotlivci napísali dáku knihu. Aj o protiočkovaní je kopu videí a kníh, mám tomu teraz snád veriť ?

dobreuz :

"Zase spletáš hrušky z jablkami, lev alebo iné mäsožravé zvieratá nemajú na výber, ich žalúdok nič iné nestrávi, takže nemajú na výber. Ľudia však môžu jesť všetko okrem mäsa. Pozri si potravinovú pyramídu a zistíš, že mäso je takmer nepotrebné :)"

Lenže aj my potrebujeme mäso. Sme všežravci a sme na mäso prisposobený, však sme ho jedli už od nepamäti.Na tomto sa zhodnu i dokori a vedci, a ja skutočne verím viac doktorom než samoliečitelom.

"Inak tie levy, gepardy, atď. lovia iba slabých jedincov, čiže sa starajú o zdravie prírody a o rovnováhu, to len by the way :)"

Takže jedenie mäsa ti príde zlé, ale to že v prírode silnejší zje slabšieho to ti už nevadí ?

"ale pokiaľ sme Ti to nepovedali neviem koľkí, tak si bol v tom, že keď človek príjme menej energie ako zo seba vydá tak odpadne, čo je najväčší blud pod slnkom, pretože jedine tak sa chudne,"

Mne je jasné že musí byť kalorický deficit aby sa chudlo.... Lenže kalorický deficit sa dá samorejme dosiahnut i bez intenzívneho športovania, však predsa mnoho ludí schudlo tak že zvýšilo množstvo bielkovín ktoré zrchluju metabolizmus, a obmedzilo sacharidy tedap šeničnú múku a to pritom ani nešportovali.

Ludom býva často krát nedobre i vtedy ak čo i len jeden obed vynechajú, a ty tu radíš ludom aby nielenže vynechali jedlo, ale ešte aby i intenzívne športovali. Vsak to je akurát tak cesta na skolabovanie. Tak ako potrebuje človek piť, potrebuje i jesť a energiu.

dobreuz :

No tak ja verím viacej doktorom než nejakým domácim samoliečitelom, nech si samoliečielia otvoria kliniku a nech tam liečia, ak sa v tom vyznaju istotne si získaju množstvo ludi, a bude o nich plná televízia, nič takého sa ale nedeje, prečo asi ?

Mna lekári nevyliečili, ale mnoho ludí áno. Viacej ludom lekári pomozu než to že ich vyliečia.Prioritou štátu je mať zdravé obyvatelstvo, inak je to pre štát finančná záťaž. Myslíš si že štát dovoli farma firmám aby mal choré obyvatelstvo a skončil tak vo finančnej strate ?

SofiaElla :

"Tomáš, dezinformácie šíriš ty. Ježiš nikdy nič nespísal."

Spísali to apoštoli vedení Duchom Svätým.

"Ježiš nikdy žiadnu cirkev nezakladal,"

Ježiš osobne nie, ale Petrovi dal príkaz aby založil Božiu cirkev - súčasná katolícka cirkev.

"Daj si v prvom rade dokopy históriu a náboženstvo, potom si trochu naštuduj dejiny, potom sa občas zaujímaj o vedu."

Historia s týmto súhlasí, Biblisti sa v tom čo hovorím zhoduju, a to biblisti su odborníci na Bibliu, takže v čom vidíš problém ?

dobreuz

Z mäsa sa ešte viacej chudne, lebo zasýti a má málo energie. A presne, ja som mal tiež vždy podváhu, ešte aj pred tým než som začal s behom, lebo proste silný metabolizmus. Keby že veľmi chcem , tak viem pribrať aj na 100 kg ale nie diky :D

Antisexx

A najviac milujem ked mi niekto povie ze som chudá lebo nejem maso -,- chuda som bola aj ked som ho jedla, jednoducho tu vychudnutost mame v rodine, aj moja mama bola taka ako ja az po porode sa zmenila a takisto i moj brat je taky. Akurat sestra nie no :D a to vsetci jedia maso.