Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

daniela2

mäso obsahuje vitamínu typu A a B, prospešné pre pleť. Provitamín A si nájdeš v rajčinách, brokolici a v mrkve, marhuliach, broskyniach a nektarinkách, vitamín B v pšeničných klíčkoch, ale môžeš si aj kúpiť v lekárni na zlepšenie pleti.
Ale ako chceš, k jedeniu mäsa sa vrátiť môžeš.

Hana M

Ak môžem napísať skúsenosť mäso nejem už asi rok a pol a bohužiaľ sa mi extremne ale fakt extremne zhoršila pleť nikdy som nemala žiadne akné a teraz úplne masívne ale nestalo sa to zo dňa na deň samozrejme takže v poslednej dobr uvažujem, že ho zas začnem jesť aj keď neviem ako lebo už je to premna predstaviteľne ale moja pleť vyzera fakt otrasne uplne sa zmenila textúra pleti.

NEnormalna

agartio, som mäsový typ proste, aj cvičím. Muselo by sa mi šialene zhnusiť alebo by som ho nemohla zo zdravotných dôvodov..sama od seba by som ho asi ťažko prestala jesť. Ide ale o princíp, niektorí si nevedia život predstaviť bez pečiva, ja áno ;) každý máme čosi iné..

NEnormalna

Možno kus off topic, ale každé stravovanie, ktoré sa odličuje od zaužívaného "štandardu" je hlavne staršou (bez urážky) generáciou odsudzované. Ja síce mäso jem a viem, že by som sa ho nikdy nedokázala vzdať (kuracie a morčacie prsia, stehná, bravčové karé, panenka, hoväzdie, ryby..pečienka a srdcia..no asi všetko okrem nejakých mastných kusov, zajaca a kačky(tú tak raz za 5 rokov :D ) Nejem ale salámy, párky a kadejaké polotovary, ktoré za mäso nepovažujem..hlavne toto sa nepáčilo zo začiatku mojim rodičom. Ako nemôžem jesť chleba s maslom a salámou? Veď prichádzam o dôležité živiny ! Ja, čo nejem pečivo, iba vločky a 2x za rok nejaký koláč, aj to výničočne a jeden kus, lebo mi proste nechutia a nechýbajú..a ani žiadne sladkosti, ochutené vody a iné rafinované srandy. Našťastie ma ale rešpektujú, raňajky si robím sama, obed máme spoločný (dnes prvýkrát ocino ochutnal kuskus ako prílohu a chutil mu :D )a večeru tiež sama. Proste sa zatni nech to berú ako hotovú vec :) držím palce

Lilly

smile223, prajem veľa úspechu a síl v tom, v čo si sa rozhodla.
je to hrozné ako je dnes svet postavený na hlavu. Keď sa už človek sám rozhodne a spamätá, že nechce podporovať ten biznis na zvieratách a ničiť si zdravie, tak ešte musí riešiť svoju rodinu a ich blbé reči. Poznám to.

A ináč každý krok k zdravšiemu a zdravšiemu stravovaniu ti pomôže zlepšiť akné a vyčistiť pleť :)

fireboy

ja si neviem predstavit zeby som nezral maso. ved to je to najlepsie zo zradla co moze byt. steaky rezne klobasy slanina... bohovske jedlo neviete o co prichadzate aky zdroj bielkovin a mineralov