Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

Filipovaa

Ano, je dospela, ale zije s rodicmi, stravu financuju a varia rodicia, tak nevidim dovod, aby oni kvoli nej varili 5 roznych obedov..

Ked si bude sama pripravovat stravu, nik jej vo vegetarianstve nebrani.. Ale nevidim dovod, aby sa rodicia prisposobovali jej "vrtochom".

henrieta7890

Na soucitne.cz máš zbierku argumentov pre mäsozravcov... proste zjesť mäso odmietni a navar si sama, nikto nema pravo ti kecat do stravy, jest mäso je svínstvo len minule generácie to akosi mevedia pochopiť , nic v zlom ... ale s tym akné tomu moc never