Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

BJ_2

Ale najlepsie na tom celom, teda "najlepsie" aby som bol presny, ze len co uvidia, ze niekto ublizuje psikovi alebo macicke, tak sa idu pretrhnut, ake zlo to je. Pritom kazdy den na tanieri maju obete, oni ich nazvu hospodarske zvierata a tym je to akoze vybavene. Pritom tie zvierata maju city, rovnake ako pes alebo macka, dokonca mnoho spolocnych emocii s clovekom. (to krestania vyriesili tak, ze sa oklamali navzajom, ze vraj udajne zviera nema dusu). Veru, keby nemalo dusu, tak nevie citit a rozdavat lasku. Ale pritom, sami si mnoho krat stroskotanci kupia zvierata, aby im davali radost a energiu, takze asi tak nemaju dusu... to skor oni, ti ludia nemaju dusu, zvierata ju urcite maju. Preto si ich aj kupuju ako domacich mazlickov.
Pokrytectvo najvyssie. Najprv dories svoj krvavy kusok masa na tanieri, potom sa bi do hrude ako hrdina, ked chces zachranovat zvierata. A ked ide Cinan zjest psa, tiez protestuju, ake je to hrozne. Ale preco? Ten pes citi tolko isto co prasa. Dokonca take kravy su ovela viac emotivne zvierata nez psi a macky.
www.youtube.com

BJ_2

dobreuz - nieje mu ich luto, lebo co oko nevidi, to srdce neboli. On s nimi necha pracovat inych, on si potom len pochutnava na masku kazdy den. To je to ich krestanstvo. Vykaslat sa na Kosher, vykaslat sa na ciste a neciste zvierata aby mohli jest brava. Este vacsina krestanov dava aj jaternicky krvavnicky a tak. Ale ok, on napisal, ze on velmi nie.
Je to dost pokrytecke a slabe, nechat zarezavat inych a iba bastit, co vynesu mimo bitunku. Keby ze ma aspon gule a ide si toho divocaka ulovit sam... ok, to by zistil aku to ma cenu a prestal sa tym napchavat denne.

dobreuz

Tomas12345 a ešte jedna vec: nie je Ti ľúto tých úbohých zvierat ktoré kvôli Tebe musia umrieť aby si ich mohol jesť?

dobreuz

Tomas12345 Inak treba megadávky vit. C keďže žijeme v zamorenom okolí a tým pádom sa jeho potreba niekoľkonásobne zvyšuje :) Takže aj 1 g denne je ok a šarlatán si Ty sám, lebo Ty veríš každému článku na internete.

dobreuz

Tomas12345 mám podváhu v norme, žalúdok mám úplne ok, prijímam cca 25 g vlákniny denne, lyžicu medu denne ako prevenciu proti prekysleniu a hlavne nejem mäso, ktoré poškodzuje žalúdok. Takže si zase mimo.

BJ_2

A este nieco, ty "duch svaty". Pozri si toto video:
www.youtube.com

Nepripomina ti to nieco? Som zvedavy , co ti na to povie ten Tvoj Boh, ked si si kazdy den pochutnaval, zatial co mudry vegetariani nemali s tymi prasiatkami a masakrom zvierat nic spolocne. To ako fakt si myslis, ze ti to schvali Boh toto? Ze je to ten duch svaty? Pouzivaj vlastny mozog, predcim bude neskoro. Inak zle pochodis.

BJ_2

A este logika ... podla tvojho uvazovania, ze Jezis predsa povedal, ze dolezite je len to co vychadza z ust, a nie dnu, lebo vsetko co ide dnu, ide do stoky, tak mozem potom jest aj hovienka podla toho. A pohoda. Neporusujem ziadne bozie prikazanie, ved hovienka mam v crevach aj tak, lebo je tam stoka... tak sa zamysli, ako uvazujes. Ved je to zle uz v zaklade, pouzivat tento vers na obhajovanie si jedenia masa s krvou, necistych zvierat, ked to nikde nieje specialne zrusene. Naopak, je tam pisane beda tomu, kto by zmenil co i len ciarku v zakone.
Cize za mna - krestan by mal byt najlepsie vegetarian.
A ked nie, tak konzumovat CO NAJMENEJ MASA, a to iba Kosher maso (tak ako Zidia) a nie z necistych zvierat. Ty to porusujes kazdy den.
A preco krestania zomieraju na rakovinu? Ved Boh ich mal ochranit. Maju byt zdravy, ved maju este liecit choroby inych duchom svatym. Ale nie, rakovina u nich rastie, tak ako ju nikdy pretym nemali. Preco u krestanov narasta % rakoviny, tak ako u neveriacich? Skus sa zamysliet. Lebo sa pridali k tejto civilizacii, a prejedaju sa. A rusia zakony. A jedia privela masa, jedia bravcove a neciste, aj kazdy den. A preto pojdu kam? Do pekla. Choroby a rakovina im to ukazuje. Tak preto ta upozornujem takto dopredu. Nefunguje to totiz tak, ze ked je uz neskoro a zomieras, vtedy na to dojdes. Treba to vediet dopredu, ako to je.

BJ_2

A inak, zastavam nazor, ze krestan by mal byt vegetarian. Tym padom vyriesi aj vsetky mozne kombinacie jedenia a nejedenia cistych a necistych zvierat, zaroven usetri majland na ziveni a produkcii zvierat a zaroven sa mu nemoze stat, ze konzumuje maso s krvou (ktore je v Starom zakone zakazane - preto Zidia este stale konzumuju kosher maso). To vsetko vegetarianstvo vyriesi.
A ty tu obhajujes, ze maso sa musi jest, lebo bielkoviny. Absolutne nie. Este aj z Biblie vyplyva, ze vegetarian ma vsetky problemy ohladne krvi a necistych zvierat vyriesene.