Wobenzym - skúsenosti

kvetinka3

RNG prosím a v akom poradí sa majú brať enzymy, vitaminy, betain HCl,mikrovlákniny,probiotiká? Určite nie je jedno či si dám pred jedlom alebo po ňom napr.HCl, enzymy.

RNG

Mnohe koreniny su antimikrobialne takze ciastocne potlacia rozne skodlive mikroby v crevach.
Rascovy vyvar sa odjakziva dava napr kojencom, co maju koliku

knaja

No ja mám s Wobenzymom len dobré skúsenosti. Pred 2 rokmi po gyn. operáciií a aj nedávno po artroskopií kolena. Nebola som vtedy na žiadnom liečení a teraz na rehabilitácií, všetko sa krásne zahojilo a bez komplikácií.
No a na plynatost či divný pocit v žalúdnu až nevoľnosť mi známa zdravotníčka poradila žuť v ústach celkom obyčajnú rascu a neverila by som, keby som neskúsila, že po celom dni trápenia mi to do 15 min. prešlo a už sa ani hnačka a ten pocit nevrátil. Poradila som aj známej a dala mi za pravdu.

RNG

Ja si kupujem kyseliny a enzymy osobitne, aby som mohol menit pomery podla jedla co jem. Nieco potrebuje viac kyselin(maso, syry) nieco nepotrebuje vela kyselin ale zase ine zlozenie enzymov.
Nieco, ako napr mlieko potrebuje specificke enzymy na mlieko(dairy , milk enzymes).
Proti plynnatosti zo strukovin a zelenin zase treba, aby enzymaticky doplnok obsahoval dostatok alpha galactosidazy.

Co sa tyka cistenia tela/odmorovania, na to treba entericky pokryte enzymy, ktore nepomahaju na travenie jediel, ale sa vstrebu do krvi a cistia telo.

Takze ako vidis, ja ich pouzivam viacero, podla potreby. A z enzymov nie len zivocisne(pancreatin) ale aj obcas rastlinne, fungalne a bakterialne, lebo tie maju ine enzymaticke zlozky.

kvetinka3

RNG ďakujem, našla som ten pankr. firmy Solgar.Škoda,že nikto ho nedováža na Slovensko, asi by to tu ani nedovolili úrady kvoli "vysokej"dávke učinnej látky..ale že z Wobenzymu radia denne 45 tabletiek,pre úspech liečby,to je v pohode.
Ja vlastne mám problemy s trávením, po jedle sa mi tvoria plyny vo vačšom množstve. Jem vela, ale som vychudnutá už x rokov, váha stojí(+-1kg).
Mala som v tráv.systéme améby, brala som na to Metronid.,atď.Ale príznaky pretrvávajú nadalej.
Dávam si Multienzym(obsahuje betain HCl 200mg,pankreatin 50, amylaza 10mg,prot.100, bromelain 50, papain50, lipáza 40 a celulaza 10mg.Tieto dávky sú tak asi pre škrečka, ja viem, ale Wobenzym je ešte drahší a okrem toho neobsahuje betain HCl.
Okrem toho jem mikrovlákniny, s probiotikami po obede(nie úplne pravidelne)a vitamínový komplex.
Chcem sa Vás opýtať, v akom poradí sa majú užívať doplnky, povedzme tie enzymy s betain HCl alebo lepšie je kúpiť si ten betain zvlášť a ten užívať pred jedlom..., aby sa mi upravilo to trávenie a mohla pribrať.

RNG

Nuz wobeznyme bol dany do vyroby pres 45 rokmi. Odvtedy su mnohe novsie a silnejsiwe vyrobky, len ich vyrobcovia nevynalozili ziadne usilie a peniaze na to, aby ich schvalili ako lieky.
Ked pozries na zlozenie wobenzymu, uvadzaju tam 200 mg enzymu pancreatin na tabletku
Ked pozries napr na vyrobok firmy Solgar, je tam v tabletke ekvivalent(tj koncentrovany) 3000 mg pancreatinu.
Nechapem, co je na tom nezrozumitelne pre mnohych, vcitane roznych lekarov. Cisla hovoria predsa uplne jasne, ze Wobenzyme je uz davno zastaraly a velmi slaby, a besne drahy, preto ho treba na ucinnost brat tak strasne vela tabletiek, az 2 x 30 v pripade rakovin, co ti da len 12 gramov pancreatinu, tj to iste ako 4 tablety Pancreatinu firmy Solgar.
Lekari ho predpisuju a odporucaju, lebo bol oficialne zaradeny medzi lieky a lekari poznaju len lieky, co sa tyka doplnkov , tam su uplni laici, cest vzacnym vynimkam.

anka89

prosim RNG napis jasne co si myslis o wobenzyne a o profizyne ,bez akychkolvek americkych studii,napis to uplne jednoducho.Dakujem

RNG

Ucinnost enzymov zavisi od ich obsahu, nie od znacky alebo ci boli schvalene oficialne ako liecivo alebo nie.
Moderne enzymaticke potravinove doplnky su dnes aj vyse 10 krat tak silne, ako vyse 45 rokov stary a drahy wobenzyme
To nie je vec osobnych nazorov, ale skutocnej aktivite v nom obsazenych enzymov.
Predsa kazdemu je dufam jasne, ze 200 mg pancreatinu vo Wobenzyme(jedna tabletka) je nie to iste, ako ekvivalent 3000 mg pancreatinu, naviac entericky ochraneneho v produkte firmy Solgar.

RNG

Zamorenie potravinovych doplnkov mikrobami je dost neptravdepodobne vo vyrobkoch v USA, kedze tu mame velmi silnu organizaciu vyrobcov doplnkov, ktora ma k dispozicii desiatky super vybavenych laboratorii a naviac velmi prisnu FDA, ktora by stupila "vojenskou bagancou" na kohokolvek, co by dal na trh zamorene doplnky. Maju k dispozicii kuklacov, kludne zavru podniky, spolu s ich majitelmi, ktorym dokonca zhabu majetok a posadia ich do vazenia za hociaky priestupok, vcitane napr tvrdenia, ze doplnky su liecivo, aj ked v skutocnosti su, ale FDA to dovoli tvrdit len o nimi(FDA) schvalenymi liekmi, tj nie potravinami alebo potravinovymi doplnkami.

anka89

Mne bol poradeny brat wobenzym,ale to by som musela brat vela tabletiek denne a tak som si kupila na odporucenie primara profizym a nedam na to dopustit rano a vecer 1 tabletka a hlavne je to ze mi to pomaha na imunitu .