Wobenzym - skúsenosti

Lujza6

Ja som ho užívala kvoli tráveniu ...a pomáhal mi.
Brala som ho 3x denne po 3-5 tbl. Aspoň počas doby užívania metabolizmus fungoval ako mal a tiež som ho brala po natrhnutí skrížených väzov tak aj na tom zohral svoju ulohu :)

Kremeše

Vyrážku som zrovna nemala - jediné čo som po užívaní wobenzymu mala bola dobrá imunita. Pred tým ako som ho začala užívať som každú chvíľu musela čeliť rôznym zápalom a chorobám, čo ma nesmierne vyčerpávalo. Našťastie je to už za mnou a vie sa telo takýmto problémom brániť :)

nikolienka123

Dobry den chcem sa.spytat mali ste niekto po douzivani wobenzymu vyrazku ? Citala som to v pribalovom letaku vdaka

RNG

Nas vlastny pankreas vylucuje niekolko gramov pancreatinu denne, ked je zdravy. ked sa jeho cinnost os;pabi, tak treba brat pankreatin podobny nasmu, zivocisny, inac sa nam potrava poriadne nestravi a nemoze absorbovat, pripadne telo systematicky zamori. Kto toto nechape, tak nech necita moje prispevky.
Nakoniec co tu radim su len rady skupiny lekarov , ktorych periodika odoberam a citam uz vyse 20 rokov.
Enzymi co odporucujem, maju ovsah niekolko gramov ekvivalent pancreatinu a nie mizernych 200 mg, ako ma stary Wobeznyme, vypusteny na trh pred vyse 45 rokmi, kde na naozajstnu ucinnost ho musis brat najmenej 2 x 15 tabletiek. Je sice schvaleny ako liecivo, ale dnes pokrok doniesol ovela silnejsie enzymaticke zmesy, podstatne ucinnejsie, staci ich porovnat obsahmi.
Dovod, pre co ho ludia kupuju je najma, ze ho odporucaju lekari, ktori samozrejme doplnky nestudovali vobec, lebo to sa na skolach dosial nikde neuci.

Kedze doplnky su schvalene ako NESKODNE A BEZPECNE na pouzitie lekarmi na to urcenymi aj na Slovensku, tak tvrdit ze pouzitie doplnkov, ktore tu uvadzam mozu niekoho poskodit je primitivna loz.
A samozrejme osobny utok na mna
Ja na nikoho nic netlacim len ludi informujem o tom co ich vlastni lekari nevedia, zrejme, kedze sa to na skolach neuci, ba dokonca potlaca, kde sa len da, a to najma lzivymi utokmi, bez akychkolvek dokazov, samozrejme.

DominikaR

Dokážem len súhlasiť s týmto príspevkom.
Ja sama som Wobenzym odskúšala a užívam ho dodnes a jeho účinky sú badateľné.
Tiež nevidím logiky zhadzovať liek pred ostatnými prípravkami, ktoré mimochodom v SVK ani nie sú registrované a ľudia si ich musia zadovážiť z mimo EU štátov za nie malé peniaze.
Občas mám aj ja pocit, že pán RNG je zbytočne múdry a niektorých ľudí ženie priamo do záhuby so svojimi radami.

Andrea11

Dlho som uvažovala či sa do tejto diskusie zapojím, ale nakoniec som čítajúc príspevky od velice múdreho RNG nevydržala. Neviem prečo tak útočíte na wobenzym. Ja o tom lieku už naozaj niečo viem, opakovane sme ho užívali v našej rodine a máme s ním super skúsenosti. Milý RNG, úplne odkážem pochopiť, že máte svoj názor ale neviem, prečo ho vnucujete ostatným. Píšete, že wobenzym obsahuje 200mg pankreatinu, zatiaľ čo doplnok od Solgaru ho má 3000mg. Sorry ale to už samo o sebe znie ako REKLAMA, nikto nie je taký hlúpy, aby si myslel, že je to náhoda. Problém je ale v tom, že ani tie čísla nie sú pravdivé. Keby si ste sa na to pozreli lepšie zistili by si, že údaje o množstve enzýmov sa neudávajú v mg, ale v medzinárodných jednotkách FIP – to je tzv. aktivita enzýmov – to je dôležité, nie ich množstvo. Wobenzym obsahuje 7 druhov enzýmov (pankreatin je len jeden z nich) a vy nemôžete vytrhnúť z kontextu jeden z nich a tvrdiť, že ak ho je v tom lieku menej ako v iných je horší. Zmes enzýmov vo wobenzyme je to, čo ten liek robí jedinečný, Naviac, zloženie ktoré je napísané na LIEKU (čo wobenzym je) je kontrolované štátnymi orgánmi, zatiaľ čo zloženie výživových doplnkov nekontroluje žiadny orgán, čo mnohí výrobcovia zneužívajú. Takže nemôžete proste povedať, že to čo je na krabičke je rozhodujúce. Je to hlúposť. No a posledná vec: máte pravdu, wobenzym sa vyrába 45 rokov a keďže si ho stále kupuje za nemalé peniaze toľko ľudí, asi im to pomáha – inak by si ho nekupovali, nie? Ani tá najlepšia reklama by neudržala na trhu 45 rokov liek, ktorý nefunguje a nikomu nepomohol.

anka89

Ja som kupila na radu mojho lekara namiesto wobenzinu radsej profyzim a moja spokojnost je velka imunita sa riadne zlepsila a nemusim do seba pchat 45 tabletiek ale 2 tabletky denne.Skus.

lastovička5

ahojte vospolek, čítam tu teda všetličo. môj názor na wobenzym je jasný- perfektnbe mi pomohol po sto rokoch doriešiť problemy s imunitou a min tyzden bola sestra na takom malom zakroku a chirurg jej tiež odporučil wobenzym na odpuchnutie a rychlejšie hojenie. ja a segra môžele skutočne len odporučiť

RNG

Kyseliny zasadne len s jedlom alebo tesne po jedle.
Enzymy na travenie s jedlom,
na cistenie tela na prazdny zaludok, alebo take co su entericky pokryte, aby sa rozpustili az v crevach.
Mikrovlakniny kedykolvek pocas dna, ja si ich davam do vody na pitie, co nosim cely cas so sebou. Probiotika su asi najlepsie na noc s kuskom jablka