Čo zvyčajne raňajkujete?

olivara

Samoska, ze som si vsimla Vaness :) Kde su dobre jedla, tam som aj ja :D :D :D A uz ti mozem napisat aj spatnu odozvu. V sobotu som tu tvoju natierku robila a bola vynikajuca. Prisla k nam navsteva, tak som natrela na jednohubky a len sa po nich tak zaprasilo. Este som ich na vrch ozdobila sunkou a paprikou. Bozske to bolo ;)

Veganske ranajky to radsej nie! Ja mam rada masko a syr :) :) Zo mna by nebola byt veganka :D

Experimentuj

Skus experimentovať a sprav si napr. Veganske raňajky.. Vegansku praženicu z tofu a čiernej soli (chuti ako vajíčka lebo obsahuje síru)

olivara

Wau, tu sa pisu aj recepty? Keby o tom skor viem, uz som tu davnejsie :) Tvarohove natierky zboznujem, takze isto nejaku vyskusam a ta od teba Vaneska sa mi pozdava :)

ahjajjaj

iné tvarohové nátierky:
1. sladké: tvaroh zmiešať s medom alebo lekvárom. Tak dostaneš na raňajky aj bielkoviny. Pomazánku podávam natretú nahrubo na chlieb, alebo grahamový rožok a do taniera nakrájam ešte kúsky ovocia. Ako nápoj podávam k raňajkám ražnú kávu s mliekom (Caro), prípadne mlieko, alebo kakao.
2. posekanú cibuľovinu (cibule, póru, listy cesnaka medvedieho alebo jarnej cibuľky, prípadne pažítky) zmiešať s tvarohom a smotanou, dochutiť soľou a ozdobiť mletou červenou paprikou. Podávam s rajčinami, alebo plátkami papriky.

Van-ness

Adka kedze ona ti neodpisuje, tak ti napisem aky mam recept na tvarohovu natierku - je vyborna, takze sa nemusis bat, ze by ti nechutila :) Potrebujes na nu: 250g tvarohu, 75ml smotany, 100g sunky najvyssej kvality (davam Krasno), 2 cervene papriky, sol. Pripravujem ju nasledovne: sunku a papriku si nakrajam na male kococky, tvaroh rozriedim so smotanou, dochutim solou a potom pridam sunku a papriku. Vsetko zmieram a tvarohova natierka je na svete :) Jednoduche a chutne :);)

Katarina117

V poslednej dobe som závislá na týchto bylinkových kockách z Billy: www.letakytentotyzden.sk ...rozkrojím, niekedy potriem pomazánkou alebo i bez nej a obložím avokádom...najobľúbenejšie raňajky! :-)

dobreuz

Alebo ovocie - najlepšie banán, občas si dám aj orechy alebo mlieko s kakaom (do toho si tiež pridám BCAA), cereálie s mliekom, jogurt s chia a ovsenými alebo ražnými vločkami, tmavé pečivo (niekedy aj s ľanovými, slnečnicovými alebo tekvicovými jadierkami) so Schwarzwaldskou šunkou a paprikami a paradajkami alebo cottage cheesom... Možností je nespočetne veľa :)

dobreuz

Ja si dávam niekedy na raňajky tvaroh s chia semienkami, ovsenými vločkami, ochutím si ho kakaom, pridám BCAA (esenciálne aminokyseliny) a zajedám ešte tmavým pečivom. Je to veľmi komplexné jedlo, má to bielkoviny, aminokyseliny, množstvo vitamínov aj minerálov aj komplexné sacharidy. Aj mi to chutí. To len tak na inšpiráciu :)