Čo zvyčajne raňajkujete?

0vecka

ja vypijem 10 glgov vody potom si este lahnem tak na polhodku a potom si dam dve celozrnne zemle s nejkou sunkou a maslom ... a tka na 50% nejake sladke ovocie .. banan alebo melon... a dam si este nakoniec 20g proteinov(80% cize 16g)...

orol

Raňajky zjedz sám, o obed sa podeĺ s priateľom a večeru prenechaj nepriateĺovi. P.s- najradšej mám na rańajky párky s horčicou, domácu bravčovú klobásku, údené ovarové koleno s horč a chrenom,, tlačenku s cibuľou a octíkom, pečenú jaternicu s uhorkou, teplý vyprážaný bravčový rezeň ( medzi dva chleby ), guláš, zemiakový alebo vajíčkový šalát, hamendex, praženicu, prípadne zahustenú fazuľovú pol, držkovú s čerstvým bielym pečivom, atď.

2bodka

AdamKrt,

v Lidli??? To nemyslis vazne! Mozes mi povedat, kde by som ho tam nasla? Pripadne sem daj link na obrazok (neviem ci bude na nete niekde) alebo mi staci vyrobca a nazov, ja si to skusim uz najst :)

AdamKrt

2bodka Dnes 11:07 - zatial, ked som ho kupoval, mali ho v Lidli.

Zaujimave vsak je, co som zistil. Myslel som, ze Lidl ma identicky sortiment vsade. Neni to pravda. Robia podobne usporiadania tovaru a na 90-95 percent mavaju rovnake. Niektore vyrobky vsak v niektorych pradajniach vobec nie su, kym v tom istom meste ina predajna ich ma.

xxy

rozmixovane ovocie alebo ovsene vlocky s mliekom, alebo biely jogurt s ovocim a orechami, prip. suchare ci cottage so zeleninou. alebo niekedy aj nic.

AdamKrt

Tak rozne, ved to je jednoduche. Hlavne, aby bolo z coho vyberat :-D

- vacsinou som jedaval rano banany, ale uz sa mi to zacalo prejedat.

- potom kombinacia banan + nektarinka,

- poslednou dobou vypekavam extremne dobry a extremne zdravy viaczrnny chlebik. Tak na neho nejaku oblohu, vzdy nieco ine /napr. Aivar, domaca skvarkova mast, sunka, Nitran, Malokarpastska, Puchovsky scipak, debrecinka, cottage syr, gouda syr, eidam,..../. No a na to este bud koreniny - chilli, alebo viacfarebne korenie, poliat troskou olivoveho, slnecnicoveho, alebo hroznoveho oleja, ci par kvapiek balzamikoveho octa. A samozrejme k tomu este zeleninova obloha - napr. struhana cvika, alebo tepelne upravena mrkva, ci surova nastruhana mrkva, salatova uhorka, redkvicka, rajcina, paprika, cervena kapusticka nakrajana na rezanceky alebo drtena, karfiol, zeler, cibulka, ci vnat cibulkova, atd atd.

- inokedy zas len kaiserka cerealna + zapeceny syrovy roztek /ked ide clovek okolo Lidla/

- alebo ak bolo napecene, tak nejake kolaciky

- ak ostalo uvarene, tak trebars to co bolo z obeda minuly den a ostalo trochu. Cestovinky so zeleninou a semiackami, rizotko, omeletka atd atd.

Ranajky nie su moje oblubene jedlo dna, takze, na nich sa moc nepretrhnem :-)

arman

No tak pri takych ranajkach sa z celiakie nikdy nedostanes. :-)

Ja:
-na 50% nic, iba sa napijem poriadne vody obohatenej o draslik a horcik
-ovocie
-alebo cerstvo vytlacenu ovocnu stavu

-obcas, ked mi rupne v bedni, tak aj nieco ine, ale to sa nerata. :-)

M 25

ja som celiatička .. takže väčšinou striedam toto:

- párky
- praženica
- chlieb vo vajíčku
- bezlepk.ovsená kaša
- muesli
- jogurt + bezl.muffin
- vianočka
- ryby v paradajk.omáčke
- údený losos a pomazánka
- chlieb+šunka+syr+zelenina

a tak podobne :))