Čo zvyčajne raňajkujete?

Duchovicova

Trunchelicka tak to si ma potešila, lebo už som si fakt myslela, že som slepá :-D:-D Viem, že majú vlastnú ale tak niekedy sa stane, že majú aj inú. Veď aj cba má svoju vlastnú značku a píšeš mi, že tam predávajú aj tú krásno. Takže človek nevie, kde čo kúpiť a musí potom behať z obchodu do obchodu. Ako ja včera :-) Obehla som snáď všetky obchody s potravinami, lebo v každom mali niečo iné v akcií :-) Ale čo je super, kúpila som si tú šunku, ktorú si mi poradila ;-) Dnes večer koštujeme :-):-P

Alen_ka

imeta to vazne viacej penazi das do jedla ako do oblecenia?...to je take nevidane u zeny!:-D:-D...ale je pravda, ze ked sa chce clovek zdravsie stravovat, tak jednoducho musi viacej zaplatit lebo tie potraviny dost vela stoja:-/...smiem vediet, co take zdrave si kupujes?..ktore potraviny ti tak chutia?...a podarilo sa ti vdaka takejto stravy nieco uz aj schudnut?..

imeta

@trunchelicka máš dobrý postoj k tomu, netreba sa za to hanbiť! trošku som si len rypla do teba ale vôbec som to nemyslela v zlom! to si ale hádam pochopila:);) áno, snažím sa tak zdravšie a preto radšej viacej peňazí investujem do jedla ako napríklad do oblečenia a iných vecí!

trunchelicka

duchovica slepa veru nie si, kedze v lidli ich vobec nepredavaju...oni maju predsa svoju vlastnu znacku...tie krasno produkty predavaju v coop jednote alebo v cba - tam ich kupujem...takze ak ich budes chciet vyskusat, budes musiet ist tam na nakup:-):-)

nika82

trenujem silovy sport a s ovsennymi vlockami nemam ziadny problem, daju sa urobit dost kaloricke, to zavisi od vas co si tam date, ked sa tam prida mandlove maslo alebo kesu maslo, vela suseneho ovocia, cerstveho ovocia a plus k tomu oriesky, javorovy sirup, vie to byt kaloricka bomba, ktora obsahuje tuky, sacharidy ak bielkoviny. ked niekto konzumuje mliecne vyrobky (co ja nie) moze dat aj tvaroh. suche vlocky zaliate vodou alebo mliekom- fuj.
ved nikto vas nenuti zut vlocky :D ja povazujem za vrcholne nezdrave parky a nejake nechutne sunky ci salamy, ktore okolo masa ani nechodili. a zabit to bielym rozkom
2h po ranajkach idem na obed, takze neocakavam, ze ma ranajky zasytia na pol dna. ak potrebujem zasytit na dlho, lebo obed v nedohladne, ako napr. pred turistikou, dam si riadnu prazenicu z domacej slaniny a vajicok. potom nie som hladna pol dna

Angelika3

Inak keď má človek svoje domáce "výrobky" tak mu ani veľa netreba a pochutná si. Takto na jar, leto je aj obyčajný chlebík s trebárs bryndzovou nátierkou, pažítkou a domácou voňavou paradajkou veľká dobrota a pritom zdravá.

Zuzazuza

Po ovsenych vlockach 100 gramov s vodou a hrstou cucoriedok som hladna o styri hodiny. Sorry, ze to tak je a nepaci sa vam to, ale je to tak.

a_dr1a

Ja mavam rozne ranajky (podla toho ci sa ponahlam alebo nie) a vzdy to obmienam, ale doprajem si)
Takze zvyknem mavat:
- Kvalitne syry sunky, ci suche salamky, plno zeleninky k tomu, vajicko, maslo syrecky, pecivo
- hemendex (sunka je vzdy zaklad, aj kusky slaninky obcas davam, vajcia cesnacik cibulka syr nastruhany a bylinky)
- grilovana slaninka volske oka, zeleninka
- spenat urobeny ok dochuteny, spisske parky k tomu a volske oko pecivo
- leco, spisske parky pecivo
- udene spekaciky uvarene a potom uz len dogrilujem, zeleninka pecivo
- ruske vajcia (parizsky salat, oblozene salamkou-sunkou, vlastna majolka vajka)
- robievam si aj aspik (plneny sunkou parizskym salatom, koliecko vajka, kapia mnatka), alebo plnenu papriku na studeno
- grilovany chlebik, bryndza, plno zeleninky (to som mala zrovna dnes a k tomu este moravske kolaciky ku kave)
- casto grilujem na ranajky - syry (encian atd), zeleninka (paprika baklazan cuketka cibulku jarnu, rajcinky ai), slaninka spekaciky pecivo
- obcas mam chut ako v detstve, ze klasika rozky maslo kakavko :D
- mam rada aj moje natierky, rybyckove, skvarkove syrove ai
- objavili sme vyborne domace pastety kacacie husacie. K nim si grilujem koliecka z rozka, na to tieto pastety a paprika k tomu, mnaam :D
- no a vzdy k ranajkam si davam caj alebo kavu a daku maskrtu (domace kolaciky zvacsa), pripadne jogurty, termixy milaciky ai mliecne maskrty.
- obcas si aj krupicovu kasu ci puding ako dezertik urobkam :D
A este ine ranajkuvavam)

Angelika3

Mňa z ovsených vločiek a ešte zaliate "skvelým" homogenizovaným mliekom z obchodu akurát bolievalo brucho, teda to bolo asi tak pred desiatimi rokmi, lebo som to chcela vyskúšať, keď to každý tak ospevoval. Dnes mám na to taký názor, že to vôbec nie je nejako výživné jedlo.

bereka

FillipC presne tak ako si napisal! suhlasim s tvojim nazorom! z tych ovsenych vlociek by som bola akurat tak cely den hladna a nie najedena. tiez uprednostnujem pecivo, sunku a syr + zelenina:):)