Čo zvyčajne raňajkujete?

ranajcocka

Uz keď sme pri ovsených vlockach :) 4-5PL ovsených vločiek, zalejem vriacou vodou, pridám mrazené lesné ovocie(prip.banan,hrozienka,suš.brusnice) chia semiačka a podľa chuti trstinový cukor alebo med. Mliečne výrobky nejedavam takže preto voda do vločiek. Inokedy je to nejaké celozrnné pečivo, s rastlinným maslom, džemom alebo zeleninou. Bez raňajok a kávy by som od rána nedokázala fungovať. A je jedno či vstávam o štvrtej alebo ôsmej. Raňajky u mňa musia byť

Pohodacka

Ja normálne ráno vstanem a zvyčajne prvé, čo urobím je, že sa napijem kofoly. Raňajky sú u mňa striedavé. Buď si dám chipsy, niečo sladké, niekedy aj rožky, cereálie s mliekom alebo nič. V živote som ovsené vločky nejedla.

zuzi74

Ten blog si velmi dobre pamatam, citala som ho tiez, ale uprimne, ani ma to velmi neovplyvnilo. Moje ranajky boli vzdy jeden rozok. Hoci aj samostatny bez nicoho. V robote toho velmi ani nestihnem pripravit a rano po zobudeni nikdy hned neranajkujem, nechuti mi tak zavcasu. Lenze po rozkoch sa dostavili zapchy. Skusila som teda vlocky s jogurtom, ale mliecne produkty ma zahlienuju a nestacilo mi to, bola som stale hladna. Tak som si zvykala na vlocky s ovocim, ale velmi mi to nechutilo. Kolega odporucil kokos, do toho som prskla med a hned bola chut vylepsena a hlavne stolica pravidelna. Nikdy som si nemyslela, ze by som ich zvladla zjest a neverila, ze mi raz budu aj chutit. A je to hlavne rychlo pripravene aj v praci. Vynimku robim iba cez vikend. Vtedy davam vlockam pauzu.

MedvedikM

Ovsene vlocky nejem preto, lebo chcem zdravo zit, ale preto, ze pecivo mi nechuti, mliecne vyrobky nejem, a ziada sa mi na ranajky nieco horuce. A ze ma ktosi nazor, ze mu ovsene vlocky znicili zdravie, ma akosi netrapi :P nie som posadnuta zdravim.

Bohatier

Normalne by som Vam dohladal jeden blog (ale sa mi nechce:P) kde chlapik popisuje zazracne ovsene vlocky ktore jedol niekolko rokov az mu znicili zdravie a blog upravil a stal sa ich velky odporca.:P Urcite raz za cas je to dobre jedlo ale len za cas. No nie tie prazene lebo sposobuju rakovinu.

Moje ranajky zacinaju s cistou odstatou vodou cca 350ml mozno aj nejake 4 kvapky citrona ak mam a to asi 30 min pred jedlom. Dnes som si dal 2x kebab so zeleninou a smotanou. Vcera to bol spaldovy chleba s tvarohovou pomazankou a zeleninova priloha zeleny caj. Moje ranajky mavaju tak do 25 gramov bielkovin a beriem ich ako dost dolezite.

Angelika3

Sa čudujem že máte toľko času venovať sa raňajkám ved človek obvykle od skorého rána trčí v robote, tak v mojom prípade je to zvyčajne tak, že si schmatnem do práce akurát tak nejaké rohlíky s maslom, šunkou, syrom, zeleninou, niekedy keď som večer jedla, tak na ďalší deň mi stačí doobeda nejaké ovocie.
Ale včera napr. som jedla doobeda kus bublaniny.
Keď sme doma a máme čas, tak v podstate zvyknem robievať praženicu, či chleba vo vajci na raňajky a odštavím šťavu z pomarančov, grepov, citrónov, podľa toho čo je.
Keď už chcete zdravo raňajkovať, tak podľa mňa to ovocie a naklíčené pšeničné klíčky- aspoň zopár lyžiciek dôkladne požuť, za pár dní to postaví na nohy aj mŕtvolu.

MedvedikM

Ak si uvaris 100 gramov ovsenych vlociek s rastlinnym mliekom a nakrajas do toho cely banan, nielen ze budes mat co robit, aby si to zjedla, ale najblizsie styri hodiny hladna nebudes urcite. Nemozne, aby si bola o 10 minut hladna. Skus si to aspon raz, 100 gramov ovsenych vlociek je priblizne jedna plna 2,5 decova salka.

Vlockaovsena

Vám tie ovsené vločky na raňajky stačia? Ja som tiež istý čas skúšala jest na raňajky niečo zdravšie a tak som si vybrala ovsené vločky, ale ja neviem. Ja keď som to zjedla, či už som si urobila celú velkú misku a dala do toho x druhov ovocia + chia semienka, tak som ostala o 10 minút po dojedení takisto hladná ako pred raňajkami. Hneď mi škvŕkalo v bruchu a musela som si aj tak dať potom ešte nejakú žemlu aspoň so šunkou. Alebo nechápem ako niekto môže raňajkovať iba jogurt s cereáliami. Raz, keď som sa ponáhlala do práce, nebol čas na raňajky tak som siahla po jogurte, nasypala som si tam trochu cereálii a nič mi to nepomohlo, iba ma z toho bolelo brucho a bola som ešte viac hladná. Čiže neviem či to len ja som veľký jedák (asi nie keď mám 50kg na výšku 168) alebo môj žalúdok nie je na to zvyknutý. Ale podotýkam že som tú ovsenú kašu jedla na raňajky cca 3 mesiace, ale vždy som si musela dať niečo ešte po tom.

bludie

ojoooj, samé ovsené vločky tu čítam. takže všetci sa snažíte žiť zdravo ako tak pozerám, okrem @trunchelicka :-D ale tak trochu s tebou súhlasím a viac menej sa prikláňam k tebe, keďže raňajky tiež potrebujem bohaté. raz som si skúsila dať iba jogurt s ovsenými vločkami ale už za dve hodiny som bola hladná. takto, keď si spravím nejaký cereálny obložený rohlík, tak v pohode vydržím do 12tej a potom idem na obed. je to tak pre mňa lepšie :-)

musiclover

Tak ja si dávam stále to isté a to sladký koláč a kávu s mliekom, takže stále to isté. Akurát ten koláč raz za čas obmením, ale potom jem trebárs pol roka ten istý druh.