Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

alicka87

Budeme to musieť presne prerátať, víno teda by ste odporučili biele a červené a alkohol ostatní, myslím akože tvrdé niečo, čo sa tak dáva na svadbu?

violoncistka

tak vies ako ale to je jedna z najdolezitejsich veci na svadbe pre ludi, jedlo a alkohol takze treba si na tom dat zalezat a pri vacsej svadbe treba ratat s tym, ze to nebude zadarmo

Colorka

nevravim, ze to musi byt presne tolko :) moze to byt kludne aj viac ale aj menej. len ide o to, ze najlepsie by bolo ak by ste si konkretne vybrali uz vino, zistili cenu a potom si to presne preratali

alicka87

Fúha tak to som ja teda rátala takým odhadom trošku menej :D No nič, budeme musieť ubrať zase z niečoho iného lebo už máme daný rozpočet a nechcem ho prekročiť

mon12ika

Nedávajte ružové, podľa mňa to pije málo ľudí, zbytočne tam budete mať veľa druhov, biele a červené úplne stačí

Colorka

no pri takomto mnozstve ludi mozes cakat ze celkovo za alkohol, teda vino, pivo a tvrde date mozno tak do 500 eur, moze to byt jviac , moze to byt menej ale minimalne s taktou sumou rataj, ked to bud emenej tak to bude iba dobre pre vas

alicka87

To si mi teda moc nepomohla. Ja by som potrebovala aby mi niekto z vlastnej skúsenosti napísal koľko ho vyšlo víno na svadbe

simuira56

fuha to mate celkom dost ludi. a kedy to mate? lebo vies aj podla pocasia mozes predpokladat kolko coho ludia vypiju. ked bude teplo tak vypiju menej paleneho a viac piva a vina a ked zima tak zase naopak :)