Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

agava

Naše vína už nájdeš aj v marketoch, treba ale poznať značky potom sa aj ľahšie vyberá :) Ale stále su v prevahe viac zahraničné vína aj tam čo mi príde dosť smutné veď my máme kvalitné vína známe aj vo svete

manzelka

No len kde teraz kúpim kvalitné slovenské víno? Ja sa vo vínach nevyznám ale nechcem kupovať nejaké veľmi drahé víno a ani neviem či v markete kúpim teraz naše vína :/

dandiena

Prečo Talianske? Ja by som práveže volila Slovenské víno, veď my máme kvalitné vína tak prečo nepodporiť slovenských vinárov v tejto dobe :)

manzelka

Super keby som vedela tak hneď napíšem teda :) Chcela by som niečo k takému talianskemu menu, budeme mať bruschetu, cestoviny s paradajkovou omáčkou s bazalkou a tiramisu. Neviem či musí byť vyslovene nejaké talianske vínko k tomu len prosím ak budete radiť tak treba myslieť aj na to, že teraz je trošku taký obmedzený prístup k takýmto veciam aby sa dalo niekde zohnať teda

grica

Boli tu takí pred tým. Skús možno napísať presne k čomu potrebuješ víno a až to zbadajú tak ti isto napíšu :)

manzelka

Ahojte, ja by som sa rada pridal do debaty, dúfam, že vám to tu nenaruším. Sú tu prosím aj takí odborníci, ktorí by vedeli poradiť aké víno ku konkrétnemu jedlu?

agava

Uuuž som si to tam pozrela tak by to nemalo vôbec záležať od toho koľko si toho vína objednáš. Je jedno či to jedno alebo šesť alebo koľko, takže to asi normálne len nejako poštou alebo kuriérom posielajú. To je celkom múdre riešenie v tejto dobe