Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

zaricitka

no ja by som v tescu vino veru nekupovala :/ ked chces kvalitne vino objednaj radsej z nejakej vinoteky ,ktora ma osobny odber, aby si nemusela platit postovne :)

bozinka55

ahojte, potrebujem poradit, sestra kolaudije dom, pozvala nas k nim. darcek uz mam, ale rozmyslam ze ake vino kupit, viete mi poradit vino tak do 10€ ale aby bolo chutne ziadny dunihlav a najlepsie biele alebo ruzove :)

zaricitka

my sme si teda nakoniec zvolili 3 druhy vina na svadbu, cervene polosladke, biele suche a ruzove ,pretoze to je moje oblubene. ked hladas darcek pre priatela, tak myslim že tým bielym polosuchym nic nepokazis, len uz najst dobru znacku

majuskad

nikoho takeho nepoznam :/ preto som skusila tu, ci tu niekto taky nie je :( viete mi aspon poradit, kde by som nasla tie popisy vin? lebo ja som vino nepijem a nikdy som nejako neriesila ci je kvalitne, slovenske ci zahranicne :/ neviem si s tym rady

silvusiq

V tomto by mohol pomôcť aj skúsený čašník, poprípade nejaký vinár ak poznáš. Vo vinotéke by ti určite poradili, no keď sú zatvorené tak neviem poradiť

manzelka

Fuuu tak to veru netuším, skús možno nejaké vinotéky osloviť alebo vinárstva ale tie ti budú ponúkať len svoje vína.

majuskad

viete mi poradit nejakeho someliera, ktory by mi poradil s vyberom vina ako dar? Je to pre mna velmi dolezita osoba a chcem sa revansovat

marculienka55

v tescu uz vino nekupujem, milion vselijakych vin, zbytocne drahych, putovali dlhu dobu v kamionoch v lete musia byt aj prevarene preboha, no fuj.