Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

manzelka

Ríbezlové víno je opojné áno aj chutné no väčšinou z neho dosť bolí hlava :) To by som na svadbu rozhodne nevolila :) Ľudia by si pamätali opicu po svadbu, nie svadbu samotnú :D :D

zaricitka

chcem sa opytat ci by ste ho odporucili aj na svadbu? hladame vinarstvok ktore by nam vedelo dorucit vino na svadbu ale viac druhov vina a ak by sa bola moznost tak aj sumibe vina popripade aj nealko vina alebo musty.

marculienka55

urcite sa zmestis do 10e ja kupujem vina tak do 10€ a su to kvalitne vina aj tuto znacku mam rada ale skor mi chutia sumive vina a potom musty :)

manzelka

Ďakujem, určite si pozriem ich výber, zaujali ma uvdíme ako to bude s cenou, nechcem veľmi drahé vína tak do 10€ sa dúfam zmestím :) ešte raz ďakujem :)

silvusiq

Dunaj som pila ale tých jazdcov nie čo je to za víno? vieš? Ja mám v pláne objenať o 2 týždne pár fľiaš, svokor a švagor budú mať meniny a oni maju radi kvalitné vína, tak mám problém s darčekom vyriešený

agava

Tak túto značku veru môžem, pila si už tie ich prémiové? Dunaj2 je top a Traja jazdci tak to ani nehovorím lepšie víno som ešte nepila a hlavne nebolí z neho hlava :)

silvusiq

ja väčšinou objednávam z tadiaľto, je to slovenské víno a nám veľmi chutí, väčšinou objednávame spolu s kamoškou viac fliaš a poštovné si rozdelíme :) www.elesko.sk

manzelka

ja nie som veľmi velká vinárka, ja pijem alkohol len pri zvláštnych príležitostiach tak že ak by ste mi poradili konkrétne slovneské víno bolo by to super, vedeľa by som čo mám hľadať v obchode

agava

Naše vína už nájdeš aj v marketoch, treba ale poznať značky potom sa aj ľahšie vyberá :) Ale stále su v prevahe viac zahraničné vína aj tam čo mi príde dosť smutné veď my máme kvalitné vína známe aj vo svete