Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

miriarka

no pojdem sa poradit do vinoteky zjavne, oslava bude ladena do slovenskeho folkloru, tak to vino by k tomu sedelo. supersky napad, dakujem :)

petra_peta

Podpor slovenského vinára a kúp slovenské víno, ktoré má tradíciu a hodnotu. Vinotéky sú otvorené určite ti poradia ktoré je dobré a cenovo vyhovuje

miriarka

vies co na cene sme sa zhodli, ze tak tych 12€ za flasu max, ono ked sme pozerali niektore znacky tak je tam ropatia od 6 do 12€ flasa, take ze v priemere keby vysla jedna flasa na 10€ budeme spokojni :)

romanusaa

myslim, ze kazdemu zalezi na cene, ja som tak ochotna dat za dobre vino do 10€ a da sa vybrat, vino nemusi byt nehorazne drahe aby bolo kvalitne :)

miriarka

no ja by som hlavne rada nejaku dobru znacku vina, nemusia byt rovnake vsetky, no chcem aby bolo kvalitne. priblizne mnoustvo si vypocitam + dam nejake do zalohy. ved vino sa nepokazi a u nas ho ma kto vypit :)

tymra

ty chces poradit druh ci aj mnouzstvo kolko ho treba? co sa druhu tyka tak neviem v akej cenovej relacii sa chces pohybovat. skus viac specifikovat co chces :)

miriarka

vzhladom na uvolnovanie opatreni sme sa rozhodli, ze nasej mamine spravime oslavu 50tky vo vacsom style ako sme povodne chceli. niektore veci sme uz vyriesili, no ja by som chcela objednat vino, no neviem skadial. na oslave bude vekovy priemer od 25 do 55 a vacsina su to ludia co piju vino, preto by som chcela nejake exkluzivne, viete mi poradit ake? nemusi byt len 1 druh, kludne 2-3