Víno k jedlu

Príspevok v téme: Víno k jedlu
veika

Ahoj! chcem sa spýtať aký vplyv na náš organizmus má pitie vína (ľubovoľného) k jedlám. Samozrejme že nemyslím ťažké jedlá a jedlá ku ktorým sa vyslovene nehodí. Či to napríklad nejakým spôsobom neurýchľuje metabolizmus alebo nepodporuje spaľovanie tukov. Alebo naopak či to je pre nás skôr záťažou. Ďakujem :)

zlatusa

Sihkira inak tiež som sa zamyslela, že aké to asi môže byť :D No podľa mňa hocijaké iné ako klasické biele, červené alebo ružové :) Prípadne teda ak sa o chuti bavíme inak neviem :)

sihkira

miriarka tak a co si predstavujes pod tym, ako si nazvala specialne? :) lebo ved maju rozne, ked tak vyskusaj aj na stranke pozriet pre prehlad :) jasne ze mas inu ponuku v obchodoch si myslim :)

miriarka

bronimira presne aj mna by zaujimalo ze ake konkretne, lebo predpokladam ze je ich vela :) ci sa daju vybrat aj nejake specialne alebo tak :)

terria15

bronimira tak super :) a ake konkretne si kupila? :) ci z kazdeho rozku trosku ako sa hovori ale mate overene co chutia? :)

bronimira

Sammy hej presne to je spravna strategia :D Ale suhlasim, jednoducho treba kupovat take ktore chuti a nie sa hrat ze teraz neviem ake drahe len aby som sa ukazala alebo co :) Nas caka rodinna oslava za chvilku, tak som bola uz pomalicky nakupovat nejake veci a teda aj Elesko som kupila :) Este ze mame vacsiu chladnicku lebo inak neviem :D

Sammy

Hrncarka vies co ako paradoxne to je aj mne asi jedno ake pijem hlavne nech je dobre. No a jasne pokial nepride jesen a kacacie hody kedy je lepsie cervene pit no :D

hrncarka

...Van-ness a ake konkretne prosim ta? :) a to len tak na pitie alebo vyslovene ku konkretnemu jedlu? lebo toto mna celkom zaujima, ze ci su stale ludia, ktore si vyberaju vino take ake by sa mozno malo k danemu jedlu alebo je to take, ze dam si take ake mi chuti :)

kajka294

Vy ste tu vsetci taki gurmani, co sa tyka kombinacie vina a jedla? :) Este stale sa to zvykne takto robit, pripadne odporucat ze ake k comu pasuje ? :)

Kamka_SL

Majuskad presne tak podla etikety sa podla mna budes vediet rozhodnut co chces :) Ja sa niekedy len tak ze vizualne co mi je sympaticke :)

bia554

majuskad ale prosim ta to nie je taky problem si z netu objednat :) teraz tie popisy vin su take detailne ze budes vediet ci by ti chutilo, pripadne podla etikety :) ved to mas to iste ako keby si to chcela kupovat v kamennej predajni len to teda fyzicky nedrzis v ruke :)