Úzkosť

katkaxxx

ahoj, no ked si to vyplnis tak tam dostanes vysledok ze kolko si mala bodov a k tomu ze aku mas anxiety...

Your score was 32.
Scores in the 20 - 44 range indicate Normal Anxiety Levels.

mne napr vyslo ze 32 bodov, co spada pod normalnu mieru...co absolutne nechapem... resp... ako som uz velakrat pisala u mna je to momentalne cele problem jedneho pocitu, nemam zle dychanie, busenia srdce, atd atd len ten jeden idiotsky pocit ktory mi nici dni... takze ked si vyplnim komplexny test na uzkost tak mi vyjde bud ze nemam ziadnu alebo slabu.. ale mna ten moj jeden priznak nici pocas dna natolko ze sa teda necitim na slabu alebo ziadnu...

kuko1

Katka ja som z angličtiny úplný pako. Dala som si ten test a zaujímalo by ma koľko % je že som OK, alebo čo vlastne znamenajú tie percentá?
A knižky v pdf, ale v slovenčine nemáte? To by som bola veľmi šťastná:)

katkaxxx

nasla som taky test na uzkost... skuste ze co vam vyjde..

psychology-tools.com

tu su tie nazvy kniziek, ktore mam a odporucam :)

toto je jedna: www.amazon.com

a toto druha: www.amazon.com

su v anglictine, su velmi dobre pisane, mne osobne sa ta druha paci este viac, s tou teraz robim.. tak vyskusajte

katkaxxx

Monika to aj mne je vzdy lepsie ked je vtedy pri mne niekto.. este stale ma otravuju tie idiotske pocity (hlavne tak cez obed alebo doobeda) uplne nezmyselneho strachu, nevedno z coho.. uz mi to dost lezie na nervy.. bola som u psych. a netvaril sa ze by slo o nieco vazne, akurat mi povedal ze tym pocitom nesmiem prikladat taku vahu, ja to vzdy zacnem hrozne riesit ze co ked to bude na cely zivot, co ked hento tamto.. Monika ty ked mas tu "svoju chvilku" tak teba obtazuju skor telesne alebo psych. priznaky? ja odkedy som si nejako prestala robit nieco z tych fyzickych (zle dychanie, busenie srdca, preskakovanie srdca, pocity na odpadnutie atd) tak odisli a prakticky uz vobec s nimi nemam problem.. ani tie rozne ine blbe myslienky a pocity co som mavala uz nebyvaju, ale s tymto jednym si neviem rady.. asi preto lebo nie je hmatatelny, nie je to strach z niecoho konkretneho, proste nekonkretny strach akoby zo zivota.. taky pocit neistoty a ze nikoho nemam a prazdna.. to potrva tak 3 hodinky a potom zase nechapem ze ci mi sibalo alebo co, ze ved sa nemam absolutne coho bat..

tati tak ty mavas "len" fyzicke priznaky? psychicke az tak nie?

kuko1 gratulujem k uspesnemu boju a drzim palce :)

Eninka - o mesiac? tak to ma asi dost plno.. a nechces skusit nejaku inu, co by ti dala skorsi termin? prip. dovtedy relaxuj, nestresuj sa pokial sa da, oddychuj, venuj sa prijemnym cinnostiam a tak.. a urcite sportuj

monika99

AHOJTE..TAK SOM SEM ZASE JUKLA..NEJAK MA DOBIEHA UZKOST PRETOZE JE KLUD..HM,JA PROSTE MUSIM DOKOLA NIECO ROBIT ALEBO RIESIT LEBO INAK KONECNA....STALE SI HOVORIM ZE JE TO ĹEN V HLAVE ALE NEVIEM CO S TYM VNUTORNYM NEKLUDOM,NEISTOTOU VYJST VON,DO PRACE,DO OBCHODU..HRUZA..NAJHORSIE KED SOM SAMA..ZAUJIMAVE ZE KED SOM S NIEKYM A PREPADNE MA TENTO POCIT TAK HO NERIESIM A TAK NEJAK TO ZMIZNE...TANI JA ANI NEVIEM,NO PROSTE CLOVEK SI ZVYKNE NA TEN SVOJ ZIVOT..SVOJE SUKROMIE,NEVIEM PRAVE CI TO NIE JE KVOLI TEJTO MOJEJ NEMOCI,JAKO VIE ZE JU MAM ALE NEVIE CO SA SOMNOU DEJE KED MA TO CHYTI..NASTASTIE UZ DOKAZEM TIE STAVY OVLADAT ALE JE PRAVDA ZE NIEKEDY ZALEZIEM DO PODTELE A PRETRPIM TO,SOM VTEDY RADA ŹE SOM SAMA...

tati

kati, a to ja som zase presny opak...v hlave ziaden strach,ale telo mi vykazuje take prejavy ako keby som mala pred statnicami;-))) preto ma to aj tak velmi rozculuje.lebo ako mam ovladat telo,ktoremu totalne preskakuje naprek tomu,ze sa v mojom zivote nic take dramaticke nedeje? inak mam pocit,ze som uz postupila do dalsieho 'levelu' lebo uz aj ja citim,to co tu vsetci spominate - bolest pri srdci,alebo lepsie povedane pod lavym prsnikom,ale zbavila som sa toho neprijemneho pocitu na vracanie a nechutenstva!!!teraz neviem,ze co je 'lepsie' ;-)))
kuko,vela stastia v praci a eninka daj vediet co ti odporucil psycholog a psychiater...som zvedava,ze co na to odbornici ;-)))

Eninka

kuko, perfektný príspevok :) Dakujem, ja mam dojem, ze som uplne ze celkom zle na tom ... bola som u psychiatricky, objednala ma za mesiac, hadam zvladnem dovtedy. Volala som aj so psychologom a mi povedal, ze mam sa uvolnit a vyplnut, lenze ako??????? Skusim asi tie dychove cvicenia, lebo mam dojem, ze to bude uz pol roka co som taka :(

kuko1

Dva mesiace tu chodím a čítam pravidelne všetky vaše skúsenosti s touto pliagou.( Nedalo sa mi zaregistrovať a tak som čítala a čítala.)
Ja som sa s ňou stretla veru asi už hrozne dávno, ale som nevedela o čo sa jedná. Mala som pokojné zamestnanie, ktoré moju myseľ natoľko zaneprázdňovalo, že som v plnom pokoji bola až do marca tohto roku. Zmenila som zamestnanie a zrazu to prišlo. Šumenie v ušiach, točenie hlavy, nespavosť, plač, zabúdanie.. Skúsila som 2 x psychiatra ale lieky som mala max 3 dni. Všetko som vygrcala alebo hnačkovala. Bolo mi na umretie. Potom som zmobilizovala všetky sily a s plačom som začala doma najskôr dýchacie cvičenia, potom silený úsmev a stále niečo robiť - len na tú potvoru nemyslieť. Pri prvých pokusoch ísť von som mala krvavé nohavičky...Ale šla som zas a zas. Potom miesto chôdze som si naordinovala behanie. Po mesiaci cítim , že mi je lepšie. teším sa úprimne a smejem sa od srdca. Možno som ešte nevyhrala, ale určite nedovolím aby sa to vrátilo.
Prečo vlastne píšem? Chcem všetkým poďakovať za svoje rady a skúsenosti, ktoré ste sem napísali.
Za týždeň nastupujem do práce - uvidíme kto vyhrá!

katkaxxx

tak som si spravila relaxaciu, telo sa uvolnilo perfektne ale hlava furt turbovala strach :) chce to prax.. ja som na tie relaxacie kaslala lebo sak co, ved mi je dobre :) treba si ich zobrat ako dennu rutinu a zvyknut si robit aspon raz za den, z dlhodobeho hladiska maju urcite velky efekt..