Úzkosť

katkaxxx

niekedy mam pocit ze by som sa potrebovala nejako poriadne vyplakat, doslova vyrevat, aby vsetky tie potlacene emocie odisli.. poznate? ja som taka koza ze si to nechcem dovolit lebo sa bojim ze to znamena ze som nejaka labilna alebo pod. :) proste stale musim mat "vsetko pod kontrolou" a mat pocit ze necitim nieco co "normalni" ludia necitia.. to som ale koza co? :) juuuuj ako sa tesim na tu psychoanalyzu, nech mi to tam poriadne vybiju z hlavy tieto moje predstavy :D
viete co si viem za posledne dni najviac vychutnat? ked mozem byt s priatelom vecer v klude a pri dobrom jedle pri telke :) znie to jednoducho ale je to balzam na nervy... :)

katkaxxx

dobre ranko :) Tani bud som to nejak nezaregistrovala alebo som zabudla, kazdopadne je to super ze si si takto osvojila dietatko :)) to tehotenstvo aj mne nahana hrozu :) ked nad tym rozmyslam tak sa vzdy zacnem bat ze rovno ako porodim dostanem nejaku hroznu uzkost a nebudem schopna sa normalne o dietatko postarat.. ale hadam sa nic take nikdy nestane :)
ja som sa dnes zobudila s uplne "uzasnym" pocitom strachu zo zivota a ze sa nemam (okrem priatela) o koho opriet.. mali sme za posledne roky dost dramaticke veci v rodine a svoju rodinu momentalne pocitam (ked neratam priatela) tak na 2och ludi.. proste mam pocit ze nikoho nemam a ze sa nemam o koho opriet, taku hroznu neistotu a ziadne zazemie.. samozrejme viem ze mam priatela a tak ale akosi to tomu mojmu mozgu nestaci, chcela by som mat aj normalnu rodinu :( no a k tomu som paradne ochorela, takze uuuuuzas..

tatiana26

A my sme aj slnko mali, aj tak mi nie je dobre... a tá sprostá hlava bolí furt a furt...ale asi to bude z prechladnutia...

tatiana26

no ja by som v pohode zvládla ešte jedno dieťa...teda miestami by to samozrejme v pohode nebolo, ale však nie som na to sama...pre mňa je najhoršia predstava tehotenstvo, ja si tých 9 mesiacov neviem predstaviť, to ma až panika chytá, ale už keby bol červíček na svete, tak to už by bola paráda, to už viem, že by som zvládla... joj no uvidíme ako nám ten život zamieša karty... každopádne odkedy mám malého, tak nemám toľko času na sebapozorovanie a život je fakt dosť o inom a o jednotvárnosti nemôže byť ani reči :)

tati

baby moje krasne,dnes je aj mne cely den 'uzkostne'...zase tu mame pod mrakom a to je uz takmer leto a zimne kabaty sme odlozili este len minuly tyzden...som si to vybrala krajinu na zivot ;-))) kati,presne si opisala dalsi moj stav...nieco robim,vsetko je v poriadku a zrazu ma prepadne taky ten blby pocit a ja sa len divim,ze odkial sa to berie,lebo niekedy je to uplne v bizarnych situaciach,ktore vobec nie su stresujuce...alebo sa rano zobudim a mam taky ten zvlastny stav,ze zase vstat,ist do prace,navarit,najest sa a ist spat aby som zase rano vstala a ten isty kolobeh.obcas ma chyti panika len pri pomysleni na to ze takto to pojde dalsich 40 rokov ;-)))ale to som vam uz tusim spominala a vascinou to prejde pri sprche a prvych krokoch do prace...tani,to je uzasne,ze mas dietatko v pestunskej starostlivosti!!!je fakt super vediet,ze aj s ked sa citis ako sa citis si schopna viest 'normalny' zivot...moni,vela stastia v podnikani!!!

tatiana26

Ludia mňa už 3 dni bolí hlava...ale otrasné...že furt a furt a tá bolesť sa stále mení, stále inde a iná intenzita...do toho samozrejme totálna únava, miestami točáky a dereálka...no veru nie dobré obdobie...
MONIKA gratulujeeeeem k pokroku :)
KATKA ja mám už rok chlapčeka v pestúnstve, písala som to tu myslím... :) Má 2,5 roka teraz... A radi by sme aj nejaké biologické splodili, lenže to si ja vôôôôbec neviem predstaviť, to po prvé a po druhé spávame celkom bez ochrany a žiadny pozor si nedávame a tak si myslím, že asi s otehotnením budem mať problém... no uvidíme...
Ešte som sa aj v týchto otrasných stavoch dala na znižovanie dávky, tak som ohromne zvedavá, čo sa z toho vykľuje...budem musieť zaviesť relaxácie, cvičenia a dýchanie...lenže keď som extrémne lenivááááá

katkaxxx

ahoj Tani, neviem ci si nieco pamatam zle alebo sa za tu dobu co sme sem nechodili vela zmenilo, ale odkedy mas dietatko? :) to je super ze mas dobreho partnera, ja mam nastastie tiez toho zo sudka "chapavych" a velmi velmi mi pomaha :) Tani s tymi pocitmi to je tazko, kazdy si to interpretujeme akosi inak :D ja mam tie pocity napr aj 15x za den :D a to je uz dost neprijemne.. mne vtedy pri akejkolvek cinnosti pride taky pocit hrozy, prazdna - akoby ta cinnost co robim nemala zmysel resp. taky pocit hrozneho strachu zo zivota a akoby som nevedela nic precitit.. proste take akutne prazdno, ale popritom samozrejme viem ze racionalne je to uplna blbost a ze mam zo zivota radost atd.. keby sme si to tak mohli povymienat :) ze napr ty by si mi dala tocenie hlavy a ja tebe tieto pocity a navzajom by sme si ich nejako vyriesili :D ale odhliadnuc od usmevu.. nie je to med lizat :( o to viac to cloveka trapi ze si uvedomuje ake nezmysly citi a ze to nema s realitou nic spolocne :(( a presne tieto iste pocity citim ked som v nejakom tom neznamom prostredi (na vylete niekde v horach atd..) .. ale tak ako som sa zbavila tych ostatych veci tak verim ze aj toto vyriesim.. som inak uz objednana na psychoanalyzu, velmi sa na to tesim, som zvedava.. termin mam cca o mesiac..

Monika ten vnutorny neklud, to vie tiez liezt na nervy, ja napr vcera som sa dobrych par hodin citila pod chvilou tak ze som mala pocit ze vybuchnem ako sopka :) proste uplne napatie a neklud v celom tele a taka chut sa rozbehnut a niekam strasne daleko ujst, niekam do bezpecia... nuz nasa typicka "fight of flight response" teda boj alebo utek.. juuuj ale ja sa tak tesim ked popracujem s tymito blbymi pocitmi a prejdu tak ako aj tie ostatne a tak sa budem strasne tesit zo zivota :)))

monika99

AHOJKY..JA SOM SI VZALA VOLNO NA PIATOK-TEDA INAK NEVIEM CI SOM VAM PISALA JA SOM ZACALA PODNIKAT MAMA SVOJ PODNIK ALE TO VIETE VOLNO NIKDY NEMATE ALE VZALA SOM SI NA PIATOK ABY SOM BOLA S TYM MOJIM..KATKA TAK KED MNA CHYTI UZKOST PRIPISUJEM TO JAKO BY OPICI PO ALKOHOLE..LEN ESTE DO DOTO TEN POCIT STRACHU VYJST VON,DO PRACE-ZIADNY DOVOD TO NEMA LEN TAKY POCIT NECHUTENSTVA DO VSETKEKO..UZ JA SA NEDUSIM ALE TYM SOM SI TEDA SAKRA PRESLA..ANI MA NIKDE PRI SRDCI NEPICHA-TO BOLI TEDA STAVY..LEN TEN POCIT ZE SA MI KLEPU RUKY,NECHUT DO VSETKEHO A STRASNY VNUTORNY NEKLUD A ESTE K TOMU MA POTOM PREPADNU MYSLIENKY ZE TAM MAA VYRAZKU-JAKO JEDNU NIEKEDY PRED MENZESOM,TAM TO A TAM VLASY HRUZA A PODOBNE JAKO KED NEMAS SVOJ DEN..TAKY NEKLUD AZ ODPOR..LEN LEZAT NIEKDE V KLUDE..A DNESKA SOM DIEVCATA POSTUPI DALA SOM TOMU SVOJMU KLUCE OD BYTU..MALA SOM Z TOHO DOBRY POCIT..

tatiana26

čaute baby moje zlaté... to je neuveriteľné ako dlho sme tu ani jedna neboli a teraz sme tu zase všetky pečené varené... ja od soboty dosť výrazné zhoršenie a od včera ma tak bolí hlava, točí sa mi, unavená som, že ledva držím oči otvorené...
ale nebojte sa... ja mám aj dieťa, aj chlapa, aj domácnosť, aj prácu a zvládam... keď musíme, tak zvládneme... ale ja fakt, čo sa týka toho nového vzťahu, že nevie, o čom je úzkosť... chudák stále je z toho prekvapený, keď mu poviem, že toto alebo tamto je tiež súčasť úzkosti... :))) ale on je zlatý, úplne úžasný človiečik toto :)

a áno, ten pocit, čo Katka nazýva ako zastavenie emócii, tak to presne mám aj ja... zrazu len hľadím ako bezprízorná a mám pocit, že nič sa ma netýka, všetko mi je jedno, ale teda ja mávam toto len počas derealizácie... a tú mám v posledných dňoch nejako pričasto...a to som myslela, že sme sa už rozlúčili... no kurník nie je to ľahké s touto sviňou žiť...

katkaxxx

to bude nejaka mild - mierna... ale asi to je blbost ten test.. nasla som ho na wikipedi tusim ako diagnosticku metodu ci co... ale ja neviem, ja aj ked mi robili psychologicke testy tak mi vyslo ze mam lahku formu uzkosti, ale mozem teda povedat ze mnohokrat som sa zrovna tak "lahko" necitila... ale zrejme su odost tazsie stavy ako napr nejaka tazka agorafobia, ked clovek ani z domu nevyjde a tak..