Úzkosť

tatiana26

Katka ono veriaci to majú niektorí zinterpretované tak, že trpia v mene pána boha a že sú vlastne vyvolení a choroba je ich dar... stretla som sa tým veľakrát...
Monika si ma pobavila s tou kávou...ja si dávam pauzu od nej, skúsim kapučíno :)

Radana nooo, ja mám najhorší zážitok taký, keď ma hodinu klepalo na zemi od obrovskej zimy, bolo mi vracanie, hnačkovala som, točila sa mi hlava, nevedela som ani kde som, ledva som rozprávala a nohy a ruky mi z tej zimnice vyletovali do vzduchu, vôbec sa minedalo dýchať a myslela som si, že úplne určite odpadnem...a nepomohol mi ani lexaurin, či čo mi to frajer vtedy dal.. po tej hodine mi prešlo to najhoršie klepanie a pokračovalo to celý večer až kým som nezaspala...a všetci to tu poznáme, že sme sa báli chodiť sami a ostať sami... nič iné nefunguje, iba to prekonať a sama na sebe zistíš, že sa ti nič nestane... je tu popísaných veľmi veľa vecí v tejto téme, veľa rád, nemám teraz čas to písať, tak skús niečo prečítať alebo postupne ti to hádam popíšeme :)

katkaxxx

ale myslim ze uz viem preco prave toto je tazke odstranit.. myslim ze ty si tu Tani raz pisala, ze ked je ten priznak akoby nekonkretny - ze sa neviaze napr co ja viem na strach z vysok alebo strach ze sa stane to alebo ono, tak o to tazsie sa to odstranuje, lebo clovek akoby nevie ako to ma uchopit...
niekedy si hovorim ze skoda ze nie som veriaca, ze by mi to urcite v mnohych veciach pomohlo.. trochu zavidim ludom ktori veria v boha, urcite im to dava v zivote vacsiu istotu alebo akusi taku oporu

katkaxxx

ahojte, vitam novych ludi na fore :) radana rodinne problemy vedia urobit svoje, viem z vlastnej skusenosti...
strasne som nahnevana, uz ma to fakt doziera, so vsetkym ostatnym som sa naucila si poradit, kopec veci, strachov, priznakov som odstranila a tohto jedneho sa stale neviem zbavit.. nezmyselny strach pripadne strach zo strachu a nasledne seria katastrofickych myslienok o tom ze mam urcite kvoli tomu uz zniceny zivot a tak. cele jeden velky nezmysel, no aj ked to clovek radionalne vie, pocity sa s nim stale hraju... blbe je ze si nemozem ist teraz ani zasportovat lebo som chora.. prajem vam vsetkym pekny a prijemny den, poobede sem zase nakuknem. neviem ako vam ale mne naozaj pomaha ked si tu vymenim skusenosti a zazitky.. tak sa majte zatial

radana21

par rokov dozadu mi prislo tak divne vtedy som si myslela ze je to z toho ze som nejedla,potom to preslo,par krat sa ten pocit vratil ale casom to zas preslo...neprikladala som tomu velky vyznam....az raz minuly rok....bolo to v lete pred letnou dovolenkou...bola to nedela a slnko pieklo od rana,vecer som sadla do auta aj s mojim synom a isla som do prace...a z nicoho nic mi tam prislo strasne zle...je to moj najhorsi zazitok s touto chorobou...nemohla som sa nadychnut,zacala som sa cela triast,bolo mi na vracanie,aj na hnacku,a najhorsi bol ten pocit ze som chcela utiect domov a mala som strasny strach ze tam odpadnem som v tej miestnosti zamknuta z vnutra a je tam moj 5 rocny syn...!ani neviem ako som sa dostala autom domov,doma som sa ukludnila,dala si sprchu,magnezium a bolo mi ako tak lepsie....a na druhy den som mala zaludocne problemy,inak tie mam casto myslim,ze su vyvolane tou mojou chorobou...a dopadlo to tak ze do tej prace som viac sama nesla a hladala som vzdy sposob ako tam ist s niekym dalsim a nie sama so synom....a nehovorim o problemoch typu,nechodim sama na nakup,v meste som sama nebola ani nepamatam,niekedy mam probem sadnut do auta a ist po syna do skoly....alebo ked mam dlho cervenu alebo je zapcha...o tom ani nehovorim bojim sa sama napriklad aj ked muz ide niekam na pivo s kolegom a mam byt v noci sama....ale aj cez den je to niekedy tazke,len tak napr.idem zacat varit a zrazu mi pride zle....absolutne neviem co je spustac....su to rozdielne sytuacie.....je ich strasne vela....!ale mozem povedat ze za svoj vykon si zasluzim oscara a herecky sa maju co odo mna ucit!!!!pretoze o tomto mojom probleme nik nevie!!!!ani partner ani mama ani priatelia!!!!

radana21

neviem co to spustilo....ale poslednu dobu strasne nad tym rozmyslam a spominam....a zistila som ze taky cudny pocit som mala uz v dectve....nebolo to prilis krasne pubertalne obdobie a nechcem to tu rozoberat...no zas az take strasne to nebolo(znasilnenie,drogy,decky domov)nic v tom zmysle...no moja rodina nebola celkom ok....a teraz mi to tak pride ze mam vlastne vsetko co som vzdy chcela mat!mam krasneho syna z ktoreho mame radost,mam partnera,financne zabezpecenie,priatelov,krasny dom,psa....zijeme uz par rokov v irsku a nasli sme tu svoj domov a stastie....az na ten moj problem....

monika99

JA ZIJEM V ZAHRANICI UZ NEJAKY TEN ROK..DOMOV VOBEC NENAVSTEVUJEM A TIEZ SOM UZKOST DOATALA V ZAHRANICI ALE JA SOM TU RADA..NASLLA SOM TU SVOJ DOMOV A VOBEC NEPREMYSLAM O TOM ZEBY SOM SA VRATILA ALEBO TAK..U MNA PODLA MNA SPUSTACOM BOL MOJ BYVALY PARTNER..STRASNE CHCEM VERIT ZE RAZ SA TEJ PLIAGY ZBAVIM NADOBRO..UZ S NOU VIEM NARABAT ALE ODCERPAVA MI TO ENERGIU,NALADU ATD..

monika99

CAUKO..TAK JA SOM DNESKA MAKALA JAK FREDKA TAKZE O UZKOSTI TEDA DNESKA NIC NEVIEM..TO S TOU KAVOU KATKA TO MAM AJ JA A AJ S REDBULLOM-ALE JA KAVU PIJEM,TROSKA MA POKLEPE ALE POTOM TO PREJDE..KED NIE TAK SI DAM GUAJACURAN A JE DOBRE..JA BEZ KAVY NEMOZEM BYT..MALO SPIM HOLKY,NEMOZEM SPAT,CHODIM SPAT OKOLO TRETEJ A TO SA FURT BUDIM..NEVIEM NEJAKY VNUTORNY NEKLUD CI CO..

tatiana26

Radana tak vitaj v našich kruhoch :) viem veľmi dobre, čo je to za úľavu...lebo bez toho, aby som vedela, čo mi je, nedokážem pracovať na tom, aby som to odstránila... tak sa s nami podeľ o čo len chcešš :)

radana21

ahojte baby!
boze ja som vam taka vdacna,vcera som mala zas zly den a uz som nevedela co dalej este ze som tu nasla tuto debatu za vase komenty som vam vdacna,citala som to tu strasne dlho a nasla som sa vo vasich pribehoch!a konecne som prisla na to co ma uz trapi dlhu dobu a rok intenzivne!som tu nova a rada by som sa podelila o svoje problemy s vami:)zistila som ze mam psychicke problemy-uzkost....a po dhej dobe som sa rozhodla ze vyhladam odbornu pomoc....preco som cakala tak dlho?zijeme v zahranici a asi ako par z vas som si myslela ze to prejde a chce to len cas....ale ono to neprechadza ale od vcera mi je akosi lahsie na dusi a na svoj problem sa uz pozeram inak!