Úzkosť

katkaxxx

Matus urcite ti pomoze, uzkostne problemy sa daju velmi dobre riesit vseobecne.. urcite si zadovaz aj literaturu a pracuj popri tom v sukromi - su na to rozne take "programy" na ktore sa nastavis.. mozem ti poradit 2 dobre knihy v anglictine ak chces, tie som si kupila a su super.. psychoterapia je tiez strasne dolezita podla mna.. mna by v zivote z tych mojich veci nedostali lieky, samozrejme niekedy su ziaduce na prekonanie toho najhorsieho - aby clovek mohol na sebe zacat pracovat, to je jasne. ale zobrat lieky a mysliet si ze je clovek za vodou je nezmysel. pokial clovek nepopracuje na zvladani tych stavov, celkovej zivotosprave, atd atd tak sa to vrati. velmi ti drzim palce, ja sa na toto cele pozeram celkovo velmi pozitivne, sme jednoducho vsetci velmi citlivi ludia, ktori sa navyse v zivote stretli s nie priaznivymi okolnostami a preto mame taketo problemy... uz som to tu pisala velakrat ze ked sa zbavim tohto mojho problemu co mam teraz - ked mu pridem na koren, tak ja budem asi ten najstastnejsi clovek na planete :) ja mam celkovo velmi rada zivot, strasne sa z neho tesim (mozno az moc :)) ) a preto ked dostanem takyto problem ako mam teraz tak ma to dobre kopne do zadku v prenesenom vyzname :)

Matus111491

katkaxxx

Ja som to mal podobné s týmto lekárom. Presne ako píšeš. Bol som u neho asi hodinu a pol a rozprávali sme sa... Povedal by som, že to bolo viac ako psychoterapia... A žiadne, že kontrola za mesiac alebo keď vám dôjdu lieky. Pekne za týždeň. Tak som zvedavý, čo z toho bude. Ale povzbudila si ma, že si napísala, že ti taký lekár pomohol. :) Dúfam, že aj mne pomôže...

Matus111491

katkaxxx

Ja som to mal podobné s týmto lekárom. Presne ako píšeš. Bol som u neho asi hodinu a pol a rozprávali sme sa... Povedal by som, že to bolo viac ako psychoterapia... A žiadne, že kontrola za mesiac alebo keď vám dôjdu lieky. Pekne za týždeň. Tak som zvedavý, čo z toho bude. Ale povzbudila si ma, že si napísala, že ti taký lekár pomohol. :) Dúfam, že aj mne pomôže...

Matus111491

katkaxxx

Ja som to mal podobné s týmto lekárom. Presne ako píšeš. Bol som u neho asi hodinu a pol a rozprávali sme sa... Povedal by som, že to bolo viac ako psychoterapia... A žiadne, že kontrola za mesiac alebo keď vám dôjdu lieky. Pekne za týždeň. Tak som zvedavý, čo z toho bude. Ale povzbudila si ma, že si napísala, že ti taký lekár pomohol. :) Dúfam, že aj mne pomôže...

katkaxxx

Matus mam presne tu istu skusenost.. najprv som bola u lekara ktory mi povedal ze mam panicku poruchu a ze ked chcem mi predpise lieky. to bolo vsetko co mi k tomu bol ochotny pomoct. potom som nastastie cez znamost sa dostala ku inemu psychiatrovi, ktory robi aj kogn.-behavioralnu terapiu a ta mi dost pomohla. tiez mi dal diagnozu generalizovana uzkostna poruchu - ale s tym ze mam v podstate elementy aj mnohych dalsich uzkostnych poruch.. lieky mi nepredpisal ziadne, riesili sme to terapiou a aj sa podarilo, drvivej vacsiny priznakov som sa zbavila, bojujem uz len s tymto jednym, ktory som tu opisovala - ale to tiez naposledy bolo pred rokom a 2ma mesiacmi co som mala tento problem, mimo toho uplne v pohode.. treba mat aj stastie aby clovek natrafil na dobreho psychiatra.. tak ako aj ini lekari vam niektori vyhovuju a niektori nie, tak tak je to aj s psychiatrami..

Matus111491

Derealizácia je mrcha. Ja nad ňou bojujem tak, že si ju skrátka nevšímam :) Inak,ak tu spomínate beh, tak už piatym rokom aktívne behávam, čo mi pomáha aj pri úzkosti. Ak by ste chceli nejaké plány pre začiatočníkov, tak môžem poskytnúť. Prípadne, ak ste niekde z TN alebo okolia, tak môžme si niečo zabehnúť spolu :) Inak dnes mi lekár upravil diagnózu z panickej poruchy na generalizovanú úzkostnú poruchu s panickými záchvatmi. A kupodivu je to prvý lekár, ktorý ma počúval a neodbil ma hneď liekmi za 5 minút...

Matus111491

Derealizácia je mrcha. Ja nad ňou bojujem tak, že si ju skrátka nevšímam :) Inak,ak tu spomínate beh, tak už piatym rokom aktívne behávam, čo mi pomáha aj pri úzkosti. Ak by ste chceli nejaké plány pre začiatočníkov, tak môžem poskytnúť. Prípadne, ak ste niekde z TN alebo okolia, tak môžme si niečo zabehnúť spolu :) Inak dnes mi lekár upravil diagnózu z panickej poruchy na generalizovanú úzkostnú poruchu s panickými záchvatmi. A kupodivu je to prvý lekár, ktorý ma počúval a neodbil ma hneď liekmi za 5 minút...

katkaxxx

no sport by mal vraj velmi pomahat, kazdy si musi najst taky aky mu vyhovuje, ked niekomu nerobi dobre beh tak nejake ine cvicenie, mozno kludnejsie.. ja som este chora ale chystam sa tiez ked vyzdraviem sa do toho pustit...

Tani vidis to mas pravdu... ked som si to este raz precitala tak mi to tiez prislo ako popis derealky, aj priatel mi to hovoril.. asi mas pravdu.. pokial viem ty si s tymi derealkami tiez bojovala ze? pamatam si ze si tu kedysi pisala - tak davnejsie ked si mala take to dlhsie horsie obdobie ze mas tie derealky a nevies co s nimi.. tak to si citila asi to co ja.. len ja som taky blbec ze ja musim z toho robit furt paniku dokola, ty si s tym vies asi o nieco lepsie poradit.. fakt som rada ze si tu piseme tieto dni, je to pre mna dost velka opora ked si vieme navzajom poradit.. niekedy je clovek tak zblbnuty ze mu nenapadnu veci ktore su mu za norm. okolnosti jasne..

kuko1

Tatianka no ak ti poviem že pri každom pokuse ísť von z domu som mala krvavé nohavičky, tak aj tak som z toho domu išla. Ledva som schody smerom nadol prešla, ale šla. Potom som to skúsila s tým behom a funguje to. Ak nejdem behať podskakujem doma na zumbe ( aj pri tom som prerevala, neboj). Všetko sa dá. "Určite čakám na to ako napíšeš, že si bola športovať!!! " Ak to nespravíš kvôli sebe tak kvôli nám. Budeme čakať na výsledky:).