Úzkosť

katkaxxx

no baby parada, ja som dostala panicky atak.. :) dosla na mna taka akoby hroza zo vsetkeho, taky strasny chaos v hlave, na cokolvek som sa pozrela tak som mala strach no a samozrejme hlava sa roztocila dobre, cele telo roztrasene, tlak na hrudi, zrychlene dychanie.. dala som si stvrtku lexaurinu 3mg a uz mi je jasne ze musim predsalen opat navstivit toho psychiatra.. len ked to je take na porazenie, ja sa tych fyz. priznakov vobec nebojim, proste viem ze sa mi nic nestane a ze to odozneje, mna len ta psychicka cast toho celeho nici... nejak sa neviem zmierit s tym strachom a asi si z neho prilis vela robim...

baby ktore mate panicke ataky - mavate pri tom taku akoby "predzvest" ze pride atak? - ze napr citite taky stupajuci nezmyselny strach a potom sa spustia tie fyz. veci?

fakt ma mrzi ze tu pisem teraz taketo onicom a pesimisticke prispevky, ja byvam praveze velmi optimisticky naladeny clovek a dufam ze coskoro to tak opat bude.. ked sa zbavim toho strachu z nicoho, tak potom uz bude dobre.. aj tak mam pocit ze spustacom toho panickeho ataku je tento moj strach z ktoreho si asi prilis vela robim a prikladam mu prilis vela vahy, preto asi na mna stale tak utoci..

tatiana26

Ahojte, no jasné, mňa tiež niekedy napína a býva mi ťažko od žalúdka...čo už...

My s malým beriem od dneska atb, on má zlatého stafylokoka a ja neviem čo, ale možno aj to isté ... takže nič moc ... ale rozdiel medzi nami je ten, že on je živý ako normálne, kým ja som zdochlina...

Radana a prečo už nebudeš chodiť do práce?

radana21

no baby to s tym jedlom poznam aj ja,sem tam ma napina na zvracanie aj doma napr.vadia mi pachy,avivaz alebo air wick a vacsinou hned citim tu uzkost...stalo sa mi to sice uz davnejsie ale nebolo to len raz,najprv som si myslela,ze je to zaludkom ale teraz ked viem co mi sposobuje tieto problemy mam v tom jasno...je to ten strach zo strachu,uzkostne stavy....a vtedy mi proste vadi vsetko....

katkaxxx

ahoj tati a cim bola ta uzkost vyvolana? nejakou situaciou alebo tym ze si bola v nejakom novom prostredi? no u kazdeho sa to prejavuje inak, mne sa stalo tiez parkrat ze mi doslo tak cudne od zaludka ked som mala uzkost, ale nie zase vyslovene na vracanie.. na vracanie mi bolo len vtedy ked som raz odpadla co som mala ten atak, vtedy som myslela ze si snad creva vyvraciam, tak mi bolo zle..
ja pokracujem zhruba v rovnakom duchu, ale mam pocit ze som dnes o nieco kludnejsia..

tati

caute baby..tak my sme vcera boli na vylete a hned som si spomenula na teba katka a tvoj posledny vylet ked si sa necitila dobre.aj mne bolo riadne neprijemne a ked sme si isli kupit do obchodu sendvice na piknik,tak som sa skoro povracala pri pohlade na jedlo.ja neviem preco sa to mne vzdy s tym jedlom spaja.nikdy som nebola posadnuta dietami a nechcem schudnut,takze viem,ze bulimia alebo anorexia to nebude...mate aj vy taku silnu uzkost,ze vas napina na vracanie?vecer mi to vsak vsetko preslo a dnes mi nic nebolo.len obcas mam taky pocit ako keby som bola hyperaktivna a trasie ma...inak dopujem sa beckom,ceckom.magnezium,kalcium,zinok... ani neviem ci je tolko vitaminov naraz dobre uzivat ;-))) a radana,urcite skus jogu.mne osobne velmi pomohla a pomaha.len vzdy ked mi je lepsie,tak sa na to vykaslem a zacnem zase lietat kade tade a nestarat sa o svoje 'vnutro'...

radana21

ved to katka my citlivci;)))
takze ja mam teraz dobre dni a na tie blbe nechcem mysliet...
dnes idem naposledy do prace a som zvedava co bude potom...ci z nudy nepridu zas nejake pocity ze nebudem vediet co so sebou....lebo raz prisiel taky zachvat na mna paniky na dovolenke ked sme sedeli na plazi...tak mi to aj tak pride ze som clovek co musi stale daco robit....tak uvidim no...

katkaxxx

radana, presne o tom je zivot :)) a to sme celi my - uzkostlivci - vieme si zivot uzivat plnymi duskami a o to viac nas mrzi ked nas "to" drapne..
z coho sa mi to znova spustilo? tak ono sa neda pocitat s tym ze uz to zrazu nikdy nepride.. kazdopadne, som uz niekolko rokov pod velkym stresom, hlavne co sa tyka rodiny, nemala som najlahsie detstvo, o puberte ani nehovoriac, no a za posl. roky som prezila vselico, nechcem to tu verejne nejak rozpisovat ale mame dlhodobo velke rodinne problemy, prakticky by sa to dalo zhrnut pod absolutnu absenciu rodinneho zazemia a psych. tyranie..
kazdy si nesieme urcite bremeno, ktore nam tieto veci nastartuje..

radana21

katka tak ti drzim palce!
ja som si povedala ze ked mi bude nieco smiesne a budem mat chut sa smiat budem sa smiat na plne hrdlo tak ako pred chvilou-ked som steklila na koberci svoju malu lasku;)))posledne dni mi aj malickosti robia velku radost...
aj ked je tam dnu niekde velmi hlboko schovany ten pocit,ze to mozno zas prepukne...
preto som si povedala,ze si budem uzivat a hlavne prezivat kazdu dobru chvilu co pride;)))
a cim sa po roku u teba zas zacali tie pocity?

katkaxxx

radana mna to o to viac stve, ze ja som prakticky viac ako rok nemala takmer absolutne ziadne problemy, vsetko bolo uplne ok! odstranila som strasne vela z toho co mi predtym robilo problemy a zrazu ma toto takto draplo.. u mna je to vyslovene o tych pocitoch blbych.. tie keby odisli tak ma fakt nic netrapi a asi skacem od radosti az po plafon.. ale ja uz mam dost jasno z coho tie pocity su, na tej psychoanalyze si to este viac objasnim..