Úzkosť

katkaxxx

hortenzia, patri to k priznakom uzkosti.. pokial mas vylucene vsetky fyzicke priciny tak to moze byt kludne z uzkosti..

hortenzia313

ahojte všetci ktorí sa trápite s úzkostnou poruchou. Chcela by som sa opýtať či niekto má alebo mal počas úzkostného záchvatu pocity závratov a tuhnutia tela také že som nedokázala sama prejsť cez prechod pre chodcov

Strpol mi krk bolela ma chrbtica a mala som problém s rovnováhou je toto naozaj prejavom úzkosti prosím poradťe.

katkaxxx

inak sme sa zhovarali az hodinu.. som s tymto psychiatrom strasne spokojna, namiesto toho aby mi napisal recept na lieky a dovidenia, tak so mnou hlada koren problemu a to je to najpodstatnejsie..
uz od rana pekne pracujem na tom ze ked napr dostanem pocit ze sa bojim zivota tak nezacnem panikarit ale si poviem, ok, tak som dostala na par sekund taky pocit .. no a co? dostavaju ho aj ini ludia..

katkaxxx

ahojte, bola som vcera u psychiatra a potvrdil mi v podstate to co som si myslela - ze zdrojom tychto pocitov bude moje chybajuce zazemie, chybajuca istota.. s tym by sa malo dat popracovat na tej psychoanalyze.. viete co ma uplne prekvapilo? pytal sa ma ze ked mam ten strach tak ze co by som si mohla take povedat racionalne aby som sa upokojila.. tak ja som hned zacala "ze mam priatela, ze mam dalsiu osobu alebo 2 v rodine, na ktore sa mozem spolahnut".. a on mi povedal ze ja si musim najst nejaku oporu a istotu sama v sebe, az potom sa budem citit bezpecne a sebaisto, tak ze nech si predstavim ze tieto osoby NEMAM.. no a v tom momente mne sa roztocila totalne hlava, zacala som rychlo dychat a prislo mi hrozne do placu.. ta hlava sa mi tocila dalsich 15min.. takzu tu mam jasnu odpoved co je zdrojom mojich problemov - chybajuce zazemie..

dalej mam stale problem s tym ze si akoby regulujem emocie stylom ze "toto mozem pocitit a toto nemozem", urcite pocity si nechcem dovolit.. ja si napr nechcem dovolit ani pocitit napr keby som na chvilu dostala pocit ze keby som tak nebola na svete! ale nie v zmysle ze chcem umriet alebo co, ale v zmysle ako napr ked sa nastvete a mate chut nieco hodit o zem, ale nehodite, lebo viete ze sa to rozbije.. ciste len taky chvilkovy hnev alebo emocia.. ja si vsetko taketo v sebe blokujem a nedovolim si to pocitit lebo sa bojim ze to potom znamena ze si nevazim zivot alebo ze nechcem zit alebo co.. vysvetloval mi ze kazdy clovek na svete pociti niekolkokrat za den negativne pocity ci myslienky a bez toho by nebol clovekom ale robot.. cize musim sa naucit nechat volne plynut pocity a neoznacovat ich za "dobre" a "zle"..
vy to mate ako? dostali ste niekedy nejaky taky pocit napr si vymyslim ze - mate vsetkeho plne zuby a si poviete ze keby som tak dokelu nebola na svete! alebo nieco podobne? na par sekund niekedy ste pocitili? lebo ja som si nikdy v zivote nedovolila nieco taketo pocitit.. mne ked pride nieco podobne na mysel tak si to hned zablokujem.. a pritom je to nezdrave, lebo vraj kazdy clovek na chvilu pociti vselijake mozne emocie..
dalej tiez strasne riesim ked mam tie chvile kedy akoby necitim az tak emocionalne ako zvyknem - to tiez dohanam do krajnosti, lebo "necitit nieco tak ako by som mala" je pre mna tiez akoby katastrofou.. nemozem stale a vkuse cakat ze mam citit na 100% vsetky emocie, skratka ze to ma byt tak a tak a ked to tak nie je tak to pre mna znamena paniku..

to s tym ze sa citim tak mimo ludi a sveta a akoby emocionalne otupena - to si mala Tani pravdu, tiez povedal ze ide o derealku..

kedze teraz potrebujem makat do skoly, tak mi kratkodobo predpisal Neurol, mam si davat podla potreby.. uzivate ho niekto, resp. mate s nim niekto skusenosti? pomaha to? vcera som si dala 0.5ku a nejak sa mi z toho hlava roztocila a taka som sa citila asi hodinu dezorientovana a zmatena trochu, budem si teda davat asi len 0.25 .. no a samozrejme relaxacia, relaxacia, relaxacia, necakat od seba stale 100% vykony a 100% pocity podla toho ako si myslim ze by "mali byt", sport alebo cvicenie a kazdy den si urcite nejaku jednu vec, na ktoru si poviem ze sa tesim. takto si kazdy den dopriat nieco co mi spravi radost :)
mam pocit ze moj velky problem je aj v tom ze beriem zivot strasne vazne, priserne vazne a kazdu jednu vec ci pocit rozoberam donekonecna namiesto toho aby som to nechala plynut...

tati - ja som sa tiez zase dnes rano zobudila s pocitom ako keby som mala ist robit minimalne statnice :) uplna nervozita - akoby ma nieco strasne dolezite cakalo alebo ako keby sa nieco strasne vazne stalo alebo tak podobne..

pardon za takyto dlhy ranny prolog, ale som myslela ze napisem celkom zaujimave informacie, na zamyslenie - kazdy mame nejaky ten blok v psychike resp. neico co nam problemy sposobuje a je dobre hladat priciny.. dnes som doma, nikam nejdem tak som sa rozhodla ze okrem ucenia si budem robit poriadok v izbe a ze si ju nejako vykraslim, tak aby som z nej mala radost :) a co pekne ste si na dnes urcili vy? :)

tati

caute babiky,tak ja som bola prave na masazi a este aj moja maserka ma panicke zachvaty ;-))) odporucila mi knihu,ktora vraj velmi pomaha-psychokybernetika.urcite dam vediet ked tam natrafim na nieco co by nam mohlo pomoct.katuska,musi to byt velmi tazke nemat v rodicoch oporu,ale skus si miesto toho pomysliet na to aku uzasnu oporu mas vo svojom priatelovi.a ten pocit ako pred skuskami alebo ked ides po prvy krat do skoly mam aj ja...ja som kupila nejake zazracne byliny v kombinacii s vitaminom b,vola sa to quiet life a ma to pomoct pri stresovych a zatazovych situaciach v zivote cloveka....inak sa citim lepsie az na ten zvlastny tlak v oblasti hrudnika,ktory si nechcem vsimat,lebo som si ista,ze to je len vyplod mojej hlavy ;-)))dobru noc nam vsetkym a nech nam je zajtra najlepsie na svete!!!

katkaxxx

ahojte, dobry vecer sa praje :) doobeda som v tej rychlosti zabudla Zuzke podakovat za povzbudive slova :) Zuzi netrap sa zbytocne a nebran sa navsteve psychiatra, moze ti to len pomoct.. alebo aspon zacni so samostatnou terapiou pomocou literatury, je na to dost knih - programov ako prekonat jednotlive strachy a tak.. je to skoda nechat to len tak nech si to plynie lebo ti to zbytocne zneprijemnuje zivot..
radana my sme tu vsetky asi citlivky :) mne tiez lahko vselico rozplace, modre z neba radsej nepozeram lebo by som potom asi ani nezaspala :) a nehovoriac o tom ze to povazujem za jednu hyenisticku relaciu - v preklade "zarabame na utrpeni druhych..".. ked tak chcu pomahat tak nech pomahaju mimo kamier.. a bez sponzorov.. markiza sa na tom akurat tak nabali.. no nic, to su debaty nie k veci tohto fora :)

radana21

joj katka ani nevies ako mi je to luto!!!co keby ti pomohlo myslienkovo zamerat sa na nieco pekne co ta caka v buducnosti?
podla seba viem,ze ked mam blby den a tie uzkostne pocity,sem tam mi po case pomohlo ked som myslela na nieco pekne;)co mam este pred sebou....
rane vstavanie a aj zaspavanie s blbym pocit je aj mne zname....;(
u mna je to normal par dni....sice vcera som skoro praskla od nervou ale prezila som to....stava sa mi v poslednej dobe ze ked ma nieco vytoci,nenadavam a netrieskam vsetkym ako niekedy ale rozrevem sa ako male babo....je to normalne???
dnes je streda a modre z neba baby ja pri tom revem ako pako ale fakt....vzdy ma to rozlutostilo ale poslednu dobu je to uz na max....
ja som asi tiez suca na nejake prasky ci co....vy take cosi poznate,ze revete ako tuk?

katkaxxx

baby cele detstvo sa mi premiela v hlave.. citim hrozny smutok za rodicmi, ktori ma tak velmi sklamali a tak velmi mi chyba pocit istoty... viem ze toto je celym zdrojom mojich problemov.. dufam ze pocit stratenej istoty sa da znova nadobudnut..

katkaxxx

ahojte :) ja som vcera nestihla napisat.. ja stale zhruba rovnako.. zatial to posl. dva dni riesim stvrtkou toho 3mg lexaurinu, takze vlastne polkou 1.5 mg (1.5mg je najmensi), ale asi to nejak extra nezabera.. budem dnes volat psychiatrovi, tak uvidime. u mna by bolo vsetko ok, len... "len" tie blbe pocity strachu :) snazim sa to zvladat, ale mnohokrat je to dost tazke.. dnes rano som sa zobudila, zatial strach nie je ale zobudila som sa s otrasnym pocitom lebo sa mi snivalo ze niekto z rodiny niekoho zavrazdil.. fuj. no a okrem toho mam nejaky taky cudny pocit, akoby taku nervozitu ako ked clovek ide prvy den do skoly po dlhej dobe alebooo ako ked koncievala skola a zacinali letne prazdniny.. viete co myslim? :) take nejake ocakavanie akoby a nervozita.. niekedy mam pocit, ze nas problem je aj v tom ze nejako prilis citlivo vnimame kazdy jeden ci uz fyzicky alebo psychicky pocit..
Tani neboj urcite to zvladnes, si silna zena. Radana posli kusok tej radosti cez forum, aj my chceme :D a potom ked zase nahodou by bolo tebe horsie a nam lepsie tak my posleme :))
jujula, tak ja si zalozim nejaky taky mail, ktory tu budem moct zverejnit :)

tatiana26

Radana tešíme sa s tebou a tiež si prajeme také krásne dni :) My sa s malým váľame doma obidvaja chorí a už ma tá mrcha začína naháňať, včera večer z ničoho nič mi prišlo ble a ráno po zobudení to pokračovalo...ale to sú len také čajíkové veci, ale tiež otrávia život a hlavne ma zneisťujú pri tom vysádzaní...ale zvládneme...