Úzkosť

radana21

katka ja som ozaj z tohto na prasky......ja som ze vsetko v jednom;)))momentalne rozmyslam ci si mam sadnut za volant aj s mojim krpcom a ci mam ist na nakup;)???
cize strach,uzkost...

katkaxxx

a este jeden tip - tak asi 3 strany dozadu tu je link na knizku - PDFko o panickej poruche - urcite sa tam pise ako zvladat tieto stavy..

katkaxxx

no baby neviem co spravit prave v tej chvili - prirodzena reakcia by bola ujst do bezpecia, ale to nie je spravne lebo tym si clovek uzkost z dlhodobeho hladiska len zvysuje pretoze podporuje vyhybave spravanie.. co ja viem, mne ked sa stalo nieco podobne tak som to nejak predychala.. na mna ked dojde panicky atak tak proste pockam kym to prejde.. hlavne je nezacat rychlo dychat lebo potom moze clovek odpadnut (uz sa mi to stalo). pokial nezacnete hyperventilovat tak sa vam nema co stat.. v tej situacii najviac podla mna pomoze relaxacia - dychanie. nadych na 3 doby a vydych pomalinky na 6 dob.. tu ide skor o dlhodobe riesenie problemu - nie prave konkr. v tej situacii.. na uzkosti treba pracovat vseobecne.. ale mna nie je moc dobre sa pytat na to co robit s fyz. priznakmi, lebo tie aj ked ich poznam ma akosi netrapia, ked pridu tak odidu, mna zatazuju tiez psych.zalezitosti - strach a pod..

radana21

inak kati toto by aj mna zaujimalo....?mne ked prisli tieto stavy a bola som s krpcom napr.na nakupe tiez som nevedela co robit??!!!
a ako to dopadlo?
nooo rychlo rychlo zdrhnut schovat sa doma;)
citila som sa strasne ze kazdu chvilu odpadnem,zhorsilo sa mi dychanie a myslim ze som bola biela ako stena...ale doma sa to samozrejme ukludnilo!

hortenzia313

mohli by ste mi poradiť ako zvládate záchvaty úzkosti na miestach ako napríklad sama v meste a pod keď ste strnulá a cítite že nedokážete už urobiť ani krok

radana21

no caute baby tak ja som rano vstavala s pocitom urobit vela veci(aby som nepocitila uzkost.stavy),lebo ked len tak nic nerobim tak sa mi to stava(lo)....ako napr.na dovolenke na pazi!ale akosi sa mi nic nechcelo...neviem prislo to len tak ze som sa nejak zasedela pri pc;)ale navarit pre krpca a muza som stihla;)
nooo a aj napriek tomu,ze som skoro nic nerobila uzkostne stavy neprisli;))))
len ma cely den boli hlava;(((

katkaxxx

hortenzia tazko povedat takto len na tieto dva priznaky, lepsie by bolo keby si napisala o sebe ake priznaky uzkosti okrem tychto mas atd... na to sa da tazko poradit jedna vec, ide skor o zlepsenie celkovo zivotneho stylu - vyhybat sa stresu, relaxovat, sportovat, psychoterapia a ak treba tak aj antidepresiva..

hortenzia313

Katka ´dakujem a môžem sa opýtať ako dlho máš tieto problémy a čo robiť keď som napríklad sama v meste a prídu tieto stavy