Úzkosť

radana21

zuzul-no ja si sama o sebe myslim,ze strcim do riti vsetky filmove hviezdy.....zasluzim si oscara!!!!pretoze moj partner a aj okolie si nikdy nic nevsimlo....a poviem ti boli aj tazke dni a tyzdne,tiez ked sa nad tym zamyslim spominam ze som mala take obdobie ze par dni po sebe mi bolo stale zle a potom zas dobre.....
a prave teraz riesim aj ja presne to co ty...ako mu to povedat....uz sa mi o tom aj sniva....a stavam zblbnuta,vie to nevie to....ale ked sa poriadne rano preberem zistim ze nic nevie....ja viem ze pre baby co tu pisu je to malina lebo ich polovicku to vedia a pomahaju im...

zuzul

Ahojte, bohužial i ja už niekolko rokov bojujem s úzkostou...prežila som si toho skutočne veľa. Pred časom som sa konečne dostala do rúk dobrého psychiatra a chodila som i na psychoterapie a moje problémy skoro vymizli. No našla som si nového priatela a v poslednej dobe pocitujem úzkost skoro denne. Nemám na nu dovod, všetko funguje ale mám velmi velké obavy že ma opustí, najviac sa bojím, že koli mojim úzkostným náladám. Stále vidím len svoje nedostatky a aj ked si neustále hovorím, že mám aj kopu dobrých vlastností a ak ma má rád, bude ma brat takú aká som, blbé myšlienky stále prichádzajú a ja si ten vztah vobec neužívam a velmi ma to trápi...V predchádzajúcom vztahu som sa cítila tiež vetšinou úzkostne, bola som v stálej neistote a už to nechcem prežívat znovu. Neverím si, tažko bývam sama sebou. Poraďte. Možno sa len potrebujem porozprávat s ludmi "ako ja". Ako prežívate partnerský život s úzkostami?

henyy

caute mne bolo ca pred 2 mesiacmi zisteny panicky attac.lekar vravel ze mam mat stale sacok pri sebe a ked ma to chyti dychat pomaly do sacku. plus prirodne tabletky proti stresu...ako som sa docitala na nete ja sama musim zistit co je spustacom,... zatial som zistila len to ze mi robi problem veela ludi po kope a hluk napr disca a ked su vsetci ti ludia v mensej miestnosti.a ked som sama v elektricke. ma chyta neprijemny pocit... ale dobre rady z netu.... mysliet na nieco ine, zabavit sa niecim, nemysliet na to.. mne este lekar vravel ked sa to bude casto opakovat mam ist psychologovi-psychiatrovi sa porozpravat a ten nauci aj dychove cvicenia.

radana21

katka ked som raz skoro pred rokom mame povedala ze by som potrebovala asi nejake lieky...ani ma nevypocula ale stihla na to povedat,ty si este mlada....dost ma to zarazilo pretoze aj ona mala podobne problemy v minulosti takze som cakala uplne iny postoj....
a co sa tyka mojho partnera...tak ten sa s niecim takym urcite nestretol...
ja som si tiez myslela pred par tyzdnami ze som jedina na planete s tymto problemom...uz mi z toho riadne hrabalo...
ale ked som sa dostala sem medzi vas pozeram sa na to uplne inak a tiez to berem ako chripku;)

katkaxxx

radana, myslim si ze problem bude skor v tom ze ty to beries akosi prilis vazne.. ved o nic nejde.. hlupy strach, na ktorom sa da uplne super popracovat a eliminovat ho.. tak strasne vela ludi ma podobne problemy.. co ma na tom rodina chapat alebo nechapat? oni sa ta tiez pytaju ci to pochopis ked maju chripku alebo ked ich boli chrbat? :)

radana21

no baby nebola som tu par dni....zatial je to fajn mam teraz kus vybavovaciek ohladom soc.davok takze som bola zanepraznena...no ale ten vutorny nepokoj poznam aj ja sem tam sa nejak trasiem tam dnu....z nicoho nic to pride ale aj zas odide....
tieto dni si precvicujem ako svoj problem oznamim mojmu partnerovi a mamine...este mam na to cas lebo si to chcem nechat na august kedy pojdeme po roku na dovolenku na sk.....ale ked si to predstavim,je mi z toho uzko...absolutne netusim ako to zoberu...

katkaxxx

Tani ja mam tiez nieco take.. :) taka som nejaka roztrasena, citim sa ako pred skuskou :) najlepsi recept je si to absolutne nevsimat a neprikladat tomu dolezitost.. teda aspon to mne doteraz zo vsetkeho najviac pomohlo :)

tatiana26

joj ja som dnes jaká rozklepaná ... taký vnútorný nepokoj už asi hodinu, asi aj tým počasím aj jedno s druhým .. no šak nič, malý sa zobudí, zahráme sa, hádam to prejde...

katkaxxx

ahoj Misko :) nuz co ti poviem, pretrvavajuce rodinne problemy a kopa stresu.. ale ale nic strasne vazne to nebolo.. resp. nie je :) lebo este uplne to neodislo, ale od posl. rozhovoru s psychiatrom som si uvedomila vela veci a je to omnoho lepsie.. a to si ani ten Neurol co mi predpisal nedavam.. a ty ako?? co nove??

Barborka, ja ti bohuzial neviem poradit, mozno by bolo lepsie napisat na forum "depresia a panicka porucha", tam sa myslim pohybuje viac ludi co by ti vedelo poradit.. drzim ti palce!

Barborka27

Ahojte, uzivam AD s prestavkami uz takmer 8 rokov, boli lepsie aj horsie chvile, musela by som tu toho moc rozpisovat. Chcem sa len spytat ci ma niekto skusenosti s depresiou, ktorej sprievodny znak je uzkost a nespavost? Pretoze su rozne formy depresie a rozen sprievodne znaky a ja trpim prave tymito, bohuzial. Beriem citalec 10mg a 1/3 Trittica kazdy den. Mala som pocity uzkosti, beznadeje, nervoveho vypatia, nemohla som spat, az som skoncila v rukach psychiatricky. Je mi teraz lepsie, teda ja som stastna ze mozem spat aj ked sem tam sa stane ze aj s liekmi je to tazke a nespim aj celu noc, a potom do prace..hruza, neprajem nikomu.