Úzkosť

tarotos

Metódou EFT, ktorá je založená na odstraňovaní energetických blokov spôsobených potlačovanými negatívnymi zážitkami, sa veľmi efektívne a rýchlo dá zbaviť rôznych prejavov sociálnych fóbií. Je to obdoba akupunktúry ale sa nepoužívajú ihly iba sa ťuká na určité body na tele. Bezbolestné, účinné, bez vedľajších účinkov. Po 1 asi 2 hod. sedení odchádza 90% úplne vyliečených, ostatní absolvujú podľa potreby ešte nejaké sedenia. Za vyskúšanie to určite stojí

monika99

AHOJKY..NEMOHLA SOM SEM JUKNUT LEBO SA MI POKAZIL NOTAS-TIEZ POTESI..TAK TANI A SPOL CO MA TU POZNATE..TOHO MOJHO UZ MAM NASTAHOVANEHO K SEBE..TANI,MAM DOBRY POCIT..CHCEM ABY TEN POCIT VYDRZAL...KED UZ TENTO NEBUDE TEN PRAVY TAK KASLEM NA CHLAPOV..ZATILA SPOLU BYVAME PAR DNI 3 DNI ALE SKVELE...MYSLIM ZE JE TO TO CO SOM HLADALA..NA UZKOST NAMAM CAS TAKZE BABY ZAMILUJTE SA A JE PO PROBLEME NA NAJAKU DOBU..VEZNE JE TO V HLAVE..KED MOZOG NEMA CAS NA PREMYSLANIE TAK NEMA CAS NA UZKOST..

katkaxxx

no pozeram ze nejak to tu vymrelo :)
ja sa tesim, ze uz lepsie bojujem s pocitmi, je to uz lepsie, ale za vodou urcite este nie som.. ale je to velky pokrok.. za ktory si "mozem" sama :) pretoze od posl. navstevy psychiatra som si uvedomila urcite veci a podla nich sa aj spravam, resp. si interpretujem veci v hlave.. tak pekny dni vam prajem :)

tatiana26

Katka ďakujem ti za kompliment :-)) No ja ten rok, čo mám malého, tak som nebola konfrontovaná priamo s atakom, resp. ak áno, tak to boli malé intenzity a teda zvládnuteľné bez problémov a ani nemám strach, keď s ním idem, že čo keď ... ale tak hlavne ja som na liekoch nastavená, takže viem, že taký ten riadny záchvat nepríde... a predtým som vôbec nevedela, čo s tým robiť... jasné, nespanikáriť, nepripustiť tie katastrofické myšlienky, skúsiť ich zastaviť a zhlboka dýchať a spomenúť si na to, koľko krát vám už takto zle bolo a nikdy sa nič nestalo... inak neviem...ale úplne najlepšie je asi neočakávať to :)

katkaxxx

ahojte, ja uz sa mam v podstate lepsie odkedy som sa porozpravala s tym psychiatrom.. lepsie tie myslienky a pocity viem ovladat - resp. najvacsi recept je si z nich nic nerobit a nevytvarat si z nich scenare ze kvoli tomu ze citim toto a toto som uz navzdy odpisana :) uz aj lepsie spim tieto dni, v podstate uz tak ako normalne..
jednu vec co neznasam - ked sa zobudim, vstanem a prvych par hodin mi je akoby divne ze som na svete a ze zijem :) a mi pride okolie take divne a akoby som nejak nezapadala alebo co :) resp. aj taky strach z okolia citim pod chvilou.. ale tak da sa to zvladnut.. len je to neprijemne.. no nemozem po 2och dnoch cakat ze vsetko bude zrazu prec :)
praca s myslienkami a pocitmi je velka vec, ono sa to nezda, ale je to vacsinovy zdroj problemov nas uzkostlivych :) to ako si interpretujeme urcite myslienky, pocity - ci uz dusevne alebo telesne.. ja uz si tak postupne vytvaram obraz toho co je u mna uz od detstva problem a vyzera to na dve veci - jedna je to chybajuce zazemie a druha je ze stale od seba cakam nejaky obraz seba samej, mam na seba akesi cudne naroky co sa tyka dusevneho vnutra a vlastnosti, ktore ked nesplnaju moju predstavu tak mam pocit ze uz som odpisana.. je strasne dolezite vediet co je zdrojom tychto veci.. mne vlastne tak sa podarilo aj tie ostatne veci odstranit (klop klop klop :) ) ze som si uvedomila ze kvoli tomu ze pocitim nejake nezmyselne pocity alebo ze mi napadnu nejake nezmyselne myslienky tak to neznamena ze som divna, vadna, ina od ostatnych, menejcenna, resp. uplne odpisana.. ked som zacala vsetky pocity brat ako normalne, nerozoberat ich a nebranit sa im a neoznacovat ich za zle tak tie pocity odisli..
fuj a este toho sa neviem zatial uplne zbavit (aj ked uz je to lepsie) - tych takych predstav (napr rano sa mi to premietalo stale pred ocami) ze ako som niekde v nejakom cudzom bezutesnom prostredi, kde nikoho nepoznam, nikoho nemam, nemam sa o koho opriet a som tam uplne sama.. tato predstava ma stale prenasleduje.. a je mi tiez jasne kde ma "koren"..

tati

katka diky za ten dlhocizny prispevok.myslim si,ze tvoj psychiater ma pravdu,lebo aj mna vela krat ukludnili prave myslienky typu,ze ved nemusim byt dokonala ked som zacala panikarit...a ja som bola typ cloveka,ktory nikdy neriesil co si o nom ini ludia pomyslia a teraz si niekedy myslim,ze co ked panikarim len preto,ze mi zrazu zalezi na inych ludoch a len aby si nemysleli,ze som blazniva a strasne chcem byt taka ako sa slusi a patri a to ma zbytocne stresuje.vsetky tie veci okolo toho aby si bola v praci uspesna,dobre vyzerala,bola dobre oblecena a dobre zarabala a vsetko to porovnavanie sa s ostatnymi...plus pocit,ze cas strasne rychlo uteka a ja som este nic nestihla a co ked bude o chvilu neskoro...a tiez si vela veci blokujem a nedovolim pripustit,tiez ma niekedy prepadne ten pocit,ze preboha co tu robim,ale nikdy ma nenapadnu nejake tie samovrazedne myslienky...len taky ten udiv,ze o com to cele je ;-)))

radana21

ak sa nemylil tana ma tiez dieta,vsak?
tak potom sme na tom asi kus rovnako;)))
dopadlo to tak,ze som nakoniec isla ale uz bolo zavrete a NIC SA NESTALO!!!

katkaxxx

no radana to je typicka panicka porucha a anticipacna uzkost - "co ked mi pride zle" .. strach z dalsieho ataku.. myslim ze na toto je najvacsi odbornik Tana, ta bude asi najlepsie vediet poradit