Úzkosť

katkaxxx

keituska, tak zajdi do knihkupectva a kup si nejaku dobru knihu o uzkosti a panike a zacni na tom pracovat hned vecer. je vela literatury na tuto temu. daj si nejake magnezium, dobry caj, horuci kupel, oddychuj, nenechaj sa do nicoho nutit, neprisposobuj sa, tak ako monika povedala - netreba skakat tak ako druhi piskaju, sme tu aj MY a teraz je cas na NASE potreby. zaklad je dozvediet sa co najviac o tom co nam je, nemoze sa ti nic stat, len sa musis naucit ovladat svoje myslienky a zmenit skodlive navyky, pripadne vysporiadat sa s vecami so svojej minulosti. pisem akoby to bolo lahke - ono to ale vobec nie je lahke a ja sama si este vselico preskacem a musim na sebe vela vela pracovat, este zdaleka nie som za vodou. keituska prestan sa uz bat, je to k nicomu, radsej zacni bojovat. treba zistit z coho mas strach. ak to nie je praca, moze to byt nieco ine, nieco co mas v podvedomi, nejaky zazitok, prilisny stres.. pricin je mnoho.. riesila by som to urcite so psychologom.

monik9

dakujem za kompliment ale nie je to len o sile,to su rozne faktory,praca,vztahy,okolie a bla to vsetko co nas obklopuje a cim sa mi obklopujeme to vsetko na nas vplyva....este ani ja nie som uplne zdrava,tato choroba je totizto zradne,uz ked je vam fajn tak sa to vrati ale vrati sa to len v takej miere v akej tomu dovolite a samozrejme treba dodrziavat pokyny lekara,ziadny alkoholol,horcik,vela prechadzok a hlavne sa obklopovat len tym co vam robi radost ostatne nacas uplne vypustit

katkaxxx

katka30, tak ti oznamujem jednu dobru spravu :) mas este pred sebou vela alternativ, vdaka ktorym sa mozes uzdravit, pretoze si este vyuzila iba jednu :)) co sa da este robit? ja lieky neberiem (len parkrat som si dala neurol) a riesim to psychoterapiou, v mnohom mi uz pomohla. takisto rozhovory s mojim priatelom mi velmi pomahaju. mam knihu o odstraneni uzkosti, paniky a fobii, da sa sportovat, relaxovat, cvicit rozne dychove cvicenia ktore si spominala atd atd.. moznosti je dost, aj na nete najdes kopec informacii, aj ked, ja si myslim ze je lepsie sa spolahnut na normalnu literaturu, lebo na nete je vela oblbovania a fantazmagorii a nedoveryhodnych zdrojov. ja osobne najviac odporucam psychoterapiu, konkretne kognitivno-behavioralnu terapiu. naucis sa vela tipov, trikov a rad ako uzkost zvladat plus zistis preco tie stavy mas a co ich sposobuje a dokazes zmenit toho povodcu tychto tazkosti a nielen priznaky. katka sup do prace, neboj, moznosti je dost a nieco musi zabrat :)

monik9

kocky viete bez liekov by som to len tazko zvladla ale lieky nie su vsetko,tie vas daju do rovnovahy,podstatne je pozitivne myslenie,a proste robim len co ja chcem,ziadne ze utekam ked niekto piskne,nie najprv som ja!! vratila som sa aj k tarotu uz som aj kamaratkam vestila,celkom ma to pobavilo....pracu budem mat podobnu zase budem robit manazerku pre jednu spolocnost ale este s vacsim sortimentom,dohodli sme sa dneska ze 13-ho podpisem zmluvuale ze mi to daju ad 1-ho spatne,tak sa mi to paci,sama som si nadiktovala podmienky aj platove a vida suhlasili...vsetko ide ale len s usmevom

keituskaaaa

KATKA v praci som mala ten 1 'zachvat' busenie srdca,hnacka,zahmlilo sa mi a myslela som ze odpadnem..odvtedy som tam bola len 2 tyzdne a to sa stalo pred 2 mesiacmi..neviem ako to bude dalej..na vysledky cakam tyzdne,po doktora sa dostat tazko,vsade vzdy plno..nie je to tam tak zle,ale nedokazem to vysvetlit,akoby som mala strach z niecoho..neviem,este do toho cakam na tie vysledky stitnej,pecene a obliciek,dufala som ze do noveho roka zistia co mi je a daju mi lieky,nech uz to je cokolvek..;((

katkaxxx

katka30 a este jedna dolezita vec - nie si ziaden slaboch. neviem ci ste niekedy rozmyslali o tom aku moc ma podvedomie. ak si hovorite taketo veci, tak necakajte ze to neovplyvni vasu mysel. ja som takto tiez reagovala, same sebaobvinovacky a pocity ze som slaboch alebo nemozny chudak. to tak ale nie je a prave naroky ktore som si na seba kladla boli jedni z pricin mojich stavov.

katka30

Katka, nerobim nic!!! Snazim si jedine ked som sama doma robit take dychacie cvicenia,ale ja ani neviem co mam robit, porad.

katkaxxx

katka30 ale ved nemozes cakat ze po par mesiacoch brania liekov sa to vylieci. robis pre odstranenie uzkosti este nieco okrem liekov?

katka30

Monika si silna zena, aj ja som si to uz myslela o sebe, ale zase som spadla do toho a som slaboch, neviem sa z tohto hlupeho stavu zase dostat. Dnes som prvy den v praci a zomieram, nikde inde nemam myslienky iba o mojej chorobe, boze pomoz.