Úzkosť

katkaxxx

misiak ved o to ide - "akonhle som medzi ludmi je to super.alebo ked pracujem tiez som uplne fit.
akonahle niekedy ostanem sam zo sebou tak vtedy to je horsie." - ja to mam presne tak isto. ked som s viacerymi ludmi alebo ked som v praci atd atd, tak sa ma uzkost nechyta. prichadza vtedy ked sa nachadzam v nejakom stave alebo prostredi kde sa vyzaduje akoze "vypnut", resp. nie je tam az tak co robit, takze moj mozog je menej zamestnany a vtedy zacinam vymyslat blbosti. len nie vzdy je jednoduche sa tych blbosti zbavit. ale verim ze sa to da postupne naucit.

katka30

Tati....mala som podobne stavy so svojim priatelom. Vzdy ked mal prist, mi bolo tak zle, ze som muslela, ze si zavolam sanitku. Ked prisiel, tak som sa na neho nemohla ani pozriet, tiez sa bojim zavazkov. Nakoniec to skoncilo tak, ze bud sme sli na pohotovst, to som este byvala v Uk, tam som im rovno v cakarni odpadla, alebo som behala okolo domu. Bolo to desne, tie stavy zazila aj moja mama, ked prisla za mnou do Anglicka, vzdy vecer potajomky ked vsetci spali, ma viezol na pohotovst na injekciu, boli to desne casy, fuuuuuuuuj nikdy viac. Akonahle sme prisli naspat na slovensko, som vyhladala psychiatra a teraz uz 5 mesiac som na liekoch, ktore ma dost drzia nad zivotom. Skutocne neviem ani ako, ale teraz ked ma prist sa tesim, najhorsie je , ked ideme spat, vzdy mi to zacne a ked sa este ku mne prikloni, ze mi chce dat pusu na dobru noc, tak idem odpadnut a hrozne zhlboka dycham, rozboli ma zaludok a hned sa mi chce zvracat. Su to nahovno (prepacte za vyraz) pocity. Ale ako som zacala, niekedy sa teraz uz tesim, ked ma prist. Chcela by som vsak uz byt zdrava a nebrat lieky, chcela by som mat kvalitny zivot a prezivat ho s plnym duskom, hmmmm, prave teraz mi nabehla zase cervena farba na tvar, zase mi stupol tlak, kaslem nato, idem sa chystat do prace. Prajem kazdemu uspesny tyzden:-)))

alexx_le

tati, ešte k tej každodennej rutine. aj ja mávam niekedy ten pocit. venuješ dostatočnú pozornosť maličkostiam okolo seba? tým maličkostiam, ktoré možu zmeniť tvoj den k lepšiemu? alebo ked ta naštve napr.predavačka ráno v obchode, tak máš celý den pokazený? mna naštve, ale darí sa mi to už velmi rýchlo odbúrať. doslova do pár minút. a potom si všímam milé drobnosti okolo seba, vo svojom okolí, v kontakte s blízkymi, ktorými si ten den urobím lepším. samozrejme mám zlé dni,kedy sa mi doslova nič nechce a vravím si, že je všetko o ničom. ale ak mám možnosť, robím niečo pre to, aby som tie myšlienky zahnal. aj o tom je uzkosť. sme moc analyticky a neuspokojuje nás náš život, pretože čakáme niečo viac, akési naplnenie. je to normálne asi u kazdého, lenže u nás z toho vznikol problem, pretože sme navyše senzitívni jedinci. teraz je už len na nás naučiť sa byť senzitívny namiesto toho negatívneho na to pozitívne. v momente, ako sa stane niečo zlé, poučiť sa z toho a preniesť sa cez to čo najrýchlejšie, a čo najskor to riešiť ak treba. to nám uzkostlivcom pomože v prvom rade. a potom sa preprogramovať pozitívne. čo pekné nás stretne, to si uložiť do mysle a žiť z toho, nechať sa tým vyživovať, doslova ako ťavy, ktorým cestou pušťou vystačia zásoby vody ktoru nosia v sebe:D pekný večer všetkým :)

alexx_le

tati, ešte pred pol rokom by som sa velmi naštval na to čo si napísala o privelkom tlaku na partnerku ked ju velmi lubim. ale aj ked to vyzerá byť trochu na hlavu postavené, viem že máš pravdu. už to viem, a snažím sa to u mna zmeniť. tiež som ten typ. urobil by som pre svoju partnerku všetko, a to isté žiadam aj od nej. už viem, že to nie je správne, a nie je to tá pravá láska. vždy som mal vo vztahu potrebu vlastnenia. myslím si, že to bolo hlavne podvedomým strachom že o tú osobu prídem, a tak som s nou chcel tráviť čo najviac času. ironiou je, že to fungovalo presne opačne a odcudzili sme sa. ale ono to proste tak je. človek vždy potrebuje v prvom rade cítiť slobodu. ak chcem prežiť plnohodnotný vztah a chcem aby tak ten vztah prežívala aj mnou milovaná osoba, musím začať od seba, t.j. zmeniť svoj postoj k vztahu, dať tomu druhému pocit nezištnej lásky, a ak to bude ta druhá osoba cítiť, vtedy je to láska. nie vtedy ked jej budem v kuse vyvolávať alebo dokola omielať ako ju milujem. no, trošku som sa rozpísal, ale o tomto by sa dalo písať vela. kočky, berte to tak, že my proste dozrievame neskor, a ešte k tomu vidíme svet inak ako vy:)

tobi

fidorka ja ta uplne chapem, je mi tiez niekedy zle, vacsinou sa necitim dobre a potom si namyslam, ze mi nieco je..tiez ma napadaju hluposti, ze ma hrozne boli hrudna kost..ze sa casto zadycham, potom mam strach, pridu tie stavy busenie srdca atd. ja mam tiez skoliozu a ohnutu hrudnu chrbticu a lekar mi povedal, ze to moze tlacit na hrudnik, dokonca aj prsniky mozu boliet...

tati

ahojte vsetci!ja uz papam a ziadnu uzkost nepocitujem, len ked si spomeniem na navrat svojho priatela,tak ma to opat chyti,takze by som chcela reagovat na dina666...asi viem co tvoja priatelka citi.ja mam pocit,ze moja uzkost je sposobena tym,ze ma moj priatel prilis velmi lubi a je schopny spravit pre mna vsetko na svete.ja uz som jeden taky vztah mala a nie je to dobre,pretoze na osobu,ktoru takymto sposobom milujes vyvijas prilis velky tlak,citim sa neuveritelne zodpovedna za tu lasku,ktoru mi dava a akymsi sposobom ma to obmedzuje.mozno robis to iste...mas potrebu byt so svojou priatelkou 24hod denne?suhlasis so vsetkym co ti navrhe a spravis vsetko co chce?ak ano,tak to nerob,pretoze ju tym pravdepodobne utlacas...a vy ostatni,chcem sa vas spytat,mate aj vy taky pocit,ze odkedy sme skoncili skolu,zivot je jedna neuveritelna rutina?dokolecka to iste...praca,navarit,upratat,oprat,ozehlit,nakupit ,byt s priatelom,ist von s kamaratmi...myslela som si,ze uniknem,ked budem cestovat,ale aj to sa mi stalo rutinou,pretoze to robim kazdy mesiac...nemam myslienky na samovrazdu,ale aj tak mi zivot nedava zmysel...je toto vsetko?

fidorka

mám aj skoliozu..ale keď ja si vždy myslím, že keď ma začne páliť na hrudníku.....a ešte k tomu ma aj bolí a pichá srdce...že to je od srdca..lebo mi je aj veľmi často zle...tak fakt neviem,,,,niekedy sa zľaknem..automaticky mi vyskočí tlak..no hrúza.., občas mám takú ťažobu na hrudníku....ťažko sa mi dýcha..a keď tak čítam veci okolo srdca...všetko nasvedčuje tomu, že tie moje problémy súvisia so srdiečkom.., najhoršie je že ja mám aj šelesť aj prolaps mitrálnej chlopne..a preto sa tak bojím......

tobi

fidorka, presla som si starsie prispevky a nasla ten tvoj..vies, ja som na tom podobne, mne to zacalo po roku a zacalo to tym palenim na hrudi a palil ma aj zaludok,dalej busilo srdce, zimnica..dalej to pozname...inac ja teraz beriem serlift, frontin mne celkom zabera..aj pred rokom som to uzivala a vtedy to pomohlo..na tie stavy ten frontin pomaha..ale mna boli hrudna kost, zrejme od chrbtice..nemas aj ty problem s chrbticou?

anonym-xy

ja praveze nechcem aby to prislo, lebo sa toho bojim.
ten film si zozeniem. urcite mi nechybaju tie stavy, vsak su neznesitelne, neprijemne...preco si to myslis?
mail ti napisem