Úzkosť

katkaxxx

spravila som si aj relaxaciu ale ja ich moc nemam rada tie relaxacie.. akoze ked je clovek v pohode tak ako prevenciu ich neni problem robit.. ale ked clovek nie je v pohode (aspon u mna je to tak) tak vtedy sa mu akurat nahrnu do hlavy blbe myslienky, pospomina si na vsetko co ho trapi a tak.. preto ich moc nemam rada.. ale tak to moze byt len u mna tak, vseobecne urcite pomahaju.. a hlavne ich treba robit pravidelne.. (ja si na ne spomeniem len ked je mi blbo)

katkaxxx

TATI som si spomenula na ten tvoj plesnivy syr ci co to bolo ked si pri nom dostala ten pocit hrozy :D niekedy uz sa fakt clovek nad sebou aj zasmeje ze co dokaze ta jeho hlava vymysliet .. :)

inak najlepsie som sa citila paradoxne na dovolenke (aj ked som sa bala na nu ist, lebo viete co mam ten problem s tymi "cudzimi prostrediami"), tak by mi dobre padlo teraz niekam vypadnut all inclusive a o nic sa nestarat a len oddychovat... to by bolo...

katkaxxx

ahojte, ako sa dnes mate? ja veselo "pocitujem" ako sprosta.. dost mi to lezie na nervy lebo sa mi stava napr ze si pomyslim ze idem spravit to alebo ono alebo ze idem tam a tam a vlastne uplne absolutne mimo suvis s tym na co myslim dostanem taky nejaky divny pocit hrozy, tak ma to obleje na 5 sekund, neviem to vysvetlit vobec ale je to dost neprijemne.. a strasne sa mi chce plakat.. akoze nie nejako od zufalstva rumazgat alebo co ale akoby tak vyfiltrovat emocie.. citim ze to potrebujem zo seba dostat von.. a to je prave ten problem ze v robote sa samozrejme neda a doma tiez nie lebo nemozem tu pred ostatnymi revat len tak bez priciny :) takze fasa, dnes sa mam uzasne nahouby.. pritom sa nicoho nejako konkretneho (okrem strachu) nebojim, vsetko mi v pohodicke ide, v praci ziaden problem a do toho tieto nezmysly. slak ma raz trafi z toho. ono to chodi v takych kolobehoch vzdy cca po mesiaci (ze by to suviselo s menzesom?) ze je dobre dobre dobre alebo relativne dobre a potom je taky nejaky blby tyzden kedy sa to nejako zhorsi a musim riesit taketo nezmysly. no ale hovorim ze popri tych stresoch a zazitkoch uzasnych vselijakych co mam pod chvilou stale, sa ani necudujem.. cloveka to ale stve, lebo by rad mal pocit ze ma sam seba pod kontrolou a nie ze ho ovladaju nejake blbe pocity.. ja mam prakticky jediny strach uz len - a to je strach zo strachu. strach ze sa budem bat. a to vsetko prave preto lebo nad sebou drzim prisernu kontrolu, neviem si takmer nic "prepacit" a ked pocitim nejaku uzkost tak hned zacnem v duchu nervacit a to rozoberat ze kde robim chybu a ako je to mozne a toto nemozem citit a musim to mat pod kontrolou a bla bla bla.. uz si sama sebe leziem na nervy s tym.. pomalicky sa hybem vpred ale chce to dlhu pracu na sebe veru v tomto zmysle... a tesim sa ze sa s priatelom porozpravam dnes alebo zajtra, s nim si viem veci v hlave tak dobre utriast..

katkaxxx

ved hej, aj ja si hovorievam tak sama pre seba, ze aki su vselijaki ludia, ako vychovavaju deti, ako surovo sa k nim spravaju (vid aj priklad u nas doma) a oni si so sebou starosti nerobia.. nuz nikto nie je dokonaly.. dnes som sa tiez zobudila s uzasnym strachom zo strachu a s pocitom ze nie som normalna a ze uz vlastne nikdy nebudem normalna a cely zivot budem riesit nejake fantazmagorie. ono to celkovo nie je nejake strasne, ja normalne robim vsetko ako keby sa nic nedialo - ci uz praca, ci skola atd, ani to na mne nikto nevidi ale vovnutri mam casto tieto sproste pocity.. niekedy si hovorim ze moj zivot je jeden obrovsky POCIT. a niekedy si poviem ze na to co som vselico "prezila" (uz hovorim ako stara babka) som rada ze mam "len" uzkost a nic horsie. a keby uz prisiel ten menzes konecne, tiez by som sa nenastvala :/ taka som nahouby dnes..
a co vy ostatni?

tati

presne tak kati,urcite aj ini ludia maju podobne pocity,ale sa ich neboja a nerozmyslaju nad nimi...a my sa hned vylakame,ze nieco s nami nie je v poriadku ;-))) neboj, urcite z teba bude uzasna mama.ved sa pozri nato ake zenske vychovavaju deti (vratane alkoholiciek,narkomaniek a prostitutok) a ked to tie zvladaju a netrapia sa tym,tak ty si s tym tazku hlavu urcite nerob ;-)))

katkaxxx

dobre ranko, presne tak tati, aj ja sa stale bojim ze sa budem bat a ze to nezvladnem a pod. a stale ma prenasleduje myslienka ze musim byt uplne v pohode a nesmiem citit strach lebo ked budem matkou tak budem musiet byt uplne v pohode aby som bola dobrou matkou atd atd. ah.
dnes rano sa mi stala taka neprijemna vec, bola som po dlhej dobe na noc u priatela a tak som si odvykla unho spat.. no a rano som sa skoro zobudila a s takym hroznym pocitom nezvyku a strachu som bola cela taka nepokojna, vystrasena a neviem co.. nechapem preco.. stratilo sa to potom hned ako ma priatel chytil za ruku, potom sa mi hned ulavilo a preslo to.. problem je len v tom ze ja uz som taka ze sa za vsetko taketo na seba hnevam, lebo to musim zvladnut a stale si vsetko davam do suvisu s tym ze ako budem dobrou matkou ked mam taketo problemy.. pritom nejde o nic aaaz take vazne, keby som to nechala tak tak na to zabudnem, lenze ja sa v tom musim prplat furt a rozmyslat nad tym a co a preco a na co a co ked a bla bla. :/ som na seba nastvata mile damy a pani.

magnum

úzkosť je stav mysle a dá sa zmeniť.Tou zmenou pošlete úzkosť do kelu.Ak si neviete rady píšte mail magnumkompozitum závinač gmail bodka com.A je to.

tati

kati podobne...my sme dnes mali preteky pre charitu na kanoe a az pokial som nenastupila bala som sa,ze co ked sa zacnem bat a nebudem schopna to splavit,ze co ked dostanem panicky zachvat (a to ja som ho este nikdy nemala) a normalne som aj citila pichanie pri srdci a nakoniec som to splavila a samozrejme bez problemov ;-))) inak v pohode...tiez sa v poslednom case len bojim,ze sa budem bat....prilis vela rozmyslame ;-)))

katkaxxx

ahojte, ako sa mate? co mate nove?
ja som pod chvilou v takej nepohode - riesim casto vselijake nezmyselne pocity.. inak v podstate ok, normalne vsetko - robota, skola atd, vsetko zvladam uplne v pohode, neni ziaden problem, len tie nezmyselne pocity obcas utocia.. vsetko v zmysle ako som tu uz pisala pred casom ze sa tak silou mocou chcem udrzat pod kontrolou az to prepisknem.. teda hlavne strach z mozneho strachu.. v zmysle "nesmiem dostat tento pocit lebo to by znamenalo ze som to nezvladla a ze to budem mat navzdy", tie konkr. strachy by ani neprisli ale ja sa tak strasne bojim ze ich dostanem a "zlyham" ze mi vkuse napad ze "co ked by som teraz dostala ten alebo ten pocit? to by bolo hrozne" a tak.. za priklad uvadzam moj strach z vysok ktory som mala - nastupovala som do roboty (ktora je na 6.tom posch.) a zo zaciatku ze dokelu urcite sa budem bat a co ked sa budem bat a stale mi take obrazy v mysli prebiehali ze ako niekedy v buducnosti sa etse stale bojim vysok a ako to nebudem vediet vyriesit a bla bla bla no a realita je v sucasnosti taka ze dojdem do prace a ani si uz neuvedomujem ze na akom poschodi som, ani mi to nenapadne, ani to neriesim, ale hlavne ze som sa neviem kolko musela stresovat a bat ze urcite budem mat z tych vysok strach..
a dnes rano som sa zobudila skoro a asi 15 min som mala taky nechutny strach ze co ked som sa nejako zmenila kvoli tym sprostym strachom, ze co ked som nejaka ina, ze to nie som uz ja alebo co.. poznate to niekto? potom to preslo.. ale som stale dnes taka nepokojna, mam uz aj pred "svojimi dnami", tak asi aj preto.. a ma sa dnes lamat pocasie nejak prudko, tak som zvedava.. to je hrozne ze bud clovek bojuje so strachmi a potom ked ich ako tak zvladne tak tak strasne nechce aby ich nahodou niekedy mal znova ze zacne mat strach z toho ze tie strachy dostane :) tak toto je moj sucasny problem :) ma niekto nejaku radu? :)
uzite si vikend

zzuzzana

Baby uzkost mozte mat aj kvoli zlej cinnosti stitnej zlazy, ja som pocitovala strasnu uzkost, strach, paniku par mesiacov a doktorka mi zistila hashimotovu tyreoitidu. Trvalo rok kym ma nastavili na spravnu davku, rok som mala uzkosti,ale zlepsovali sa s kazdym zvysenim. Ja som to mala celkom divne, ked som zvysila davku prve 2 tyzdne som citila uzkost potom uzkost zmizla a potom po mesiaci opat uzkost, kazdy krat som isla na krve testy a moje ths bolo stale vysoke. Teraz musim poklopat uzkost ktora bola pred rokom je skoro uplne prec. Hormony s vami mozu porobit rozne veci, ja som menila endokrinologicku 2krat,lebo som nebola sspokojna. Nakoniec som nasla taku, ktora mi konecne verila a nastavila mi dobre davky. Inak na nete je kopu clankov a funkcii stitnej zlazy a uzkosti. Urcite to nieje kazdy pripad, ak ste uzkostlive cely zivot,alebo sa to viaze na nejaku udalost,ktora sa stala vo vasom zivote, ktora vyvolala uzkost, potom to nema asi nic zo stitnou zlazou.
Len som si vsimla tuto temu a prave ste sa bavili o stitnej zlaze tak som chcela pridat moju skusenost:)