Úzkosť

natusa42

ja zase mám poslednú dobu také stavy,že cítim úzkosť,plačem,ráno sa preberiem s tým,že další den nemá zmysel,nechce sa mi ani žiť,potom mi je na vracanie,ale potom lepšie,začínam sa rozbiehať,príde lepšia nálada ,potom však zase posmutniem a zase len som nešťastná,a ked si ľahnem do postele,tak to je už úplny koniec,mám psychické problémy,cítim akoby jemné chvenie v rukách ,zášklby v nohách ,niekedy mi srdce búši neuveriteľne silno,že nemôžem ani spať naľavo,cítim jemnú trišku na celom tele je mi väčšinou ztima,potom zase teplo,trasie sa mi sánka niekedy ,mám hnačky,nemôžem sa nadýchnuť :( a ráno vstanem s božou pomocou a opäť ten istý kolotč...ani neviete ako veľmi dobre viem o čom hovoríte :( prežívam niečo podobné,len už veľmi dlho ..nevravím,že je to vždy,ale dosť často :( a najmä ,ked sa nahnevám a potom ...ale ani nie,skôr len ,ked na mna doľahnú myšlienky :( neviem čo s tým robiť dalej ..nechcem sa dopovať liekmi

tati

caute baby!ako sa mate? ja som mala opat chvilu pokoj,teraz trochu horsie,ale len na urcitych miestach...sranda,ze roky dozadu som sa mala najhorsie ked som bola pri priatelovi a prechadzalo mi to ked som bola v spolocnosti niekoho ineho a teraz presny opak...je mi divne v praci a s mojim spolubyvajucim a ked pridem ku priatelovi a som s nim,tak sa ukludnim...ach ta psychika!inak to s tym pocitom na odpadnutie som mala aj ja,ale prestalo to potom,co som zakazdym samu seba presvedcila,ze ked odpadnem,tak odpadnem,nic take hrozne sa zase nestane. a samozrejme ako jujula spomenula napit vody velmi pomaha.baby,mate niekto rozumne vysvetlenie preco mi je najhorsie ked musim skoro rano vstavat?vtedy mam uzkost takmer na 100% zarucenu...niekedy nie hned ako vstanem,ale okolo tej 9-10 a potom to polavuje...a mate tu niektora z vas triasku?taku tu ako keby vam bola strasna zima?

jujula

Katka, dakujem:)) ved to, clovek aj vie, ale aj sa chce uistit, chce pocut, ze sa nemusi bat, ze to je len uzkost, ze to prejde a ze zasa bude dobre. take povzbudenie vie naozaj velmi pomoct. tak touto cestou ti dakujem, ze si ma povzbudila, dobre sa to cita:)) a inak so vsetkym suhlasim. s uplne vsetkym, aj ten posledny odsek, ako sa stale za niecim nahaname, stresujeme, ako si myslime, ze kvoli tomu budeme horsie, atd. 100% pravda je to.
a citam zaroven aj tvoj prispevok - Kati, neboj. kolkokrat sa aj mne zatoci hlava, je to neprijemne, ale to byva casto aj pri uzosti, ale kludne to moze byt aj z nizkeho tlaku. je to neprijemne, aj ja sa velakrat zlaknem a napadne mi vselico, ale neboj, napi sa vody a lahni si. uvidis, ze bude lepsie. a este na povzbudenie - aj ja mam posledne dni myslienky vselijake, ako som pisala, drzala sa ma ta hnusna uzkost, rano ma budila so stiahnutym zaludkom, busilo mi srdce, tlacilo ma na hrudi, vystrelovalo mi to do lavej ruky, atd. a potom mam zas take divne pocity okolo srdca, chvilku mam pocit, ze bije rychlo, potom pomaly, potom citim jak mi preskoci a tak. a myslienky typu - urcite mi nieco alebo skor - urcite si tymto nieco privolam, potom si staci o niecom precitat a hned sa v tom najdem, ved aj teraz rozmyslam, ze ci mozem toto robit mojmu srdcu, ze sa zbytocne stresujem kvoli hlupostiam a uplne ho nicim. no nic, obcas nam ta uzkost neda pokoj a paralyzuje nas riadne. ale tak su obdobia lepsie, aj horsie, hlavne si treba pripominat, ze to odide a zasa bude lepsie. ja som teraz z tych stresov uplne vyhukana tiez, hocico ma hned vystrasi a na vsetko som extremne citliva, ved to asi tiez poznas. ale verim tomu, ze sa nam polepsi, urcite bude dobre:)) drz sa!!

katkaxxx

fuj baby, mne sa tak nejako hnusne hlava roztocila, ze uplne mam pocit ako keby som niekde vo vode plavala alebo co, ako keby som mala kazdu chvilu stratit rovnovahu aj ked sedim.. samozrejme ze som sa toho hned zlakla strasne, tak sa mi rozbuchalo dobre srdce, ladove ruky a chce ma najblizsou zakrutou vybrat na wc.. fakt prijemne :/ toto na sebe neznasam ze mne akonahle len trosku nieco je fyzicky tak hned mi musi dojst na odpadnutie a musim mat pocit ze mam minimalne rakovinu...

natusa42

skús sedatif ,je to homeopatikum,ale dost slabe,lenze tebe uz asi nebude zaberat,ale ja jem niekedy to,ked sa ciitm uz vazne fyzicky zle z nervov :( ...a varujem-budes ospala velmi po tom ,ale zabera to na chvilku aspon

katkaxxx

ahoj jujula, tie priznaky co popisujes su typicke pre uzkost.. ja tiez v posl. dobe mavam obcas tazobu na hrudi, to je ako keby cloveku niekto polozil na hrud 100 kil.. alebo sa mi obcas stava ze pred zaspavanim lezim v posteli a bucha mi srdce a som normalne zadychana ako keby som prave schody vybehla.. co sa tyka tej ruky.. ja som z uzkosti mala napr akoby zablokovane nervy v panvovych kostiach - pod krizami.. moze to byt ale aj z chrbtice..
obcas tu kazda potrebujeme povzbudit a potrebujeme sa uistit ze nieco coho sa obavame zvladneme. sama som v tychto obavach majster :) ale snazim sa povedat si ze si netreba robit zbytocne dopredu starosti a treba sa tiez pozriet na minulost? je moja historia skutocne taka ze nezvladam nejake dolezite veci ktore ocakavam? a keby som ich aj nezvladla tak co sa stane? znamena to ze som horsi clovek? nikto z neba nespadol taky ktory by uplne vsetko zvladol a prave toto je nas problem ze my chceme zvladnut VSETKO. nemam pravdu? :)
jujula pokus sa trosku uvolnit, na tie fyzicke priznaky kasli, tak najskor odidu.. stat sa ti nema co, tak co potom? akurat je to trochu neprijemne ale to tiez prejde a hlavne cim skor na to clovek prestane mysliet tym skor to odide.. ah jaj, clovek si aj povie ze sa bude o seba starat, chodit skor spavat, sportovat, relaxovat, venovat sa aj svojim zalubam a nakoniec je to stale tak ze sa len nahana nahana a zase nahana... musime sa naucit zit v klude.

jujula

a ked uz sem pisem, este taka otazka - mavate niektora bolest na hrudi? ked sa vas dlhsie drzi uzkost a po nejakych dnoch zrazu taka silna tazoba na hrudi, ktoru citite napr. ked sa len chcete vystriet? a mavate aj teraz niekedy take dlhodobejsie busenie srdca? je to ok, vsak? a stretol sa tu niekto aj s tym, ze by mu ta uzkost vystrelovala do lavej ruky? celkovo taka jej bolest, hm? leto bolo paradne, citila som sa uuuplne super a vidite, uz sa konci moj rezim, teraz sa musim prisposobit novemu a mam z toho hroznu obavu! prichadza nieco nove a mna z toho chyta panika, ze ci to zvladnem. narozdiel od toho, aby som si povedala, ze teraz je cas na zmenu, ze to skusim inac, tak mna uz peknych par dni drzi uzkost z toho, ze ci to zvladnem, ci to nepokazim a ci budem schopna vies niekedy taky zivot, aky si predstavujem...

jujula

ahoj Nikinka_22, dala by si mi prosim ta tvoj mail? rada by som ti aj ja napisala, ak mozem:)
a inak sa mate baby ako? napiste nieco pozitivne prosim, potrebujem nieco take citat:)