Úzkosť

katkaxxx

natusa a prave preto by si mala vyhladat odbornika a neborit sa s tym sama. vies ako pritom trpi aj tvoje telo? tvoja fyzicka stranka? stavim sa ze zaludok mas v keli a srdce ti bucha ako o zivot.. netrap sa dobrovolne prosim ta a vyhladaj pomoc. keby si mala zapal slepeho creva, tiez by si sa to radsej snazila vydrzat doma bez doktora?

Maros75

- Tridsaťosem percent Európanov trpí mentálnymi a neurologickými ochoreniami. Len tretina z nich pritom dostáva potrebnú liečbu. Vyplynulo to z rozsiahlej štúdie, ktorú uskutočnili v 30 krajinách Európy - vo všetkých štátoch Európskej únie a vo Švajčiarsku, na Islande a v Nórsku. Vedcom sa podarilo počas troch rokov skúmať 514 miliónov ľudí, pričom sa zamerali na približne 100 porúch od úzkosti cez depresiu, závislosti, schizofréniu až po neurologické ochorenia vrátane epilepsie, Parkinsonovej choroby či rôznych druhov sklerózy. Výsledky však nemohli porovnať so štúdiami zo zvyšku sveta, pretože tie brali do úvahy iné parametre.

www.webnoviny.sk

natusa42

katkaxxx ja citam literaturu,zaujimam sa o to,uz mam vsetko nacitane ..uz viem ,ako mam pokracovat ,postupovat v sebe a tak ,ale nejde mi to :(:(:( to je ten problem

marcelina78

kdesi som citala, ze podla vyskumu lekarov zvykne depresia bez liekov odzniet za 8 mesiacov, ale zvykne sa opakovat, preto vraj je dobre to zaliecit liekmi, aby sa predislo recidive. Neviem. Kamoska mala minuly rok take stavy, lieky mala doma a nebrala, bolo jej nanic, ani nevychadzala z domu,nemohla jest, nic robit, dlhodobo marodovala a teraz je v pohode, len mava rano tie blbe pocity uzkosti a nemoze sa ich zbavit.

katkaxxx

natusa - uzkost a depresie nezvladnes sama! a na co sa trapit sama ked je tu pomoc? psychiater neznamena vzdy len lieky, velmi dolezita je psychoterapia, individualna praca s literaturou, je mnozstvo dobrych knih na temu uzkost a depresia.. ak vies po anglicky tak napr na uzkost ti viem poradit par dobrych co su v anglictine.. ale urcite su aj v slovenskom jazyku.. dalej relaxacie, sport, atd atd.. ale netreba zit v mylnom dojme ze clovek vsetko musi zvladnut sam, lebo nemusi a hlavne s pomocou vsetko lahsie znasa. Netrap sa prosim ta zbytocne sama..

natusa42

tati no asi ja neviem ..3-4 mesiace ,viac nie,predtyms om len plakavala,ale teraz mam uz aj taketo stavy ,najma pocity uzkosti a depresie ..ale mam pricinu na to samozrejme,nie je to len tak ..no snazim sa to nejako bez chemie vydrzat,snazim sa zaspat ,alebo nieco zacat robit,co mi odputa myslienky :)aby som nemala depresie vies ....neviem,dokedy mi to bude takto trvat,bojim sa tohoo,ale vies nemam to stale,len parkrat do mesiace ,ale aj tak -citim sa ako psychopatka :( ale takto zle mi este nikdy nebolo ,to je zase tiez pravda ...ale snazim sa vydrzat to a nikto to pomaly ani nevie ,ale to mi je jedno,chcem to vyliecit sama ,bez vsetkych a vsetkeho ....a sem tam si dam sedatif ,ten mi pomoze,ale vravim snazim sa bze toho zit,nechcem sa stat zavislou na nejakych svinstvach

nechodim nikam,k ziadnemu psychiatrovi ,ani psychologovi ..nechcem ...

katkaxxx

marcelia homeopatika nefunguju, su vymyslom. Jedine vtedy zaberaju, ked sa clovek presvedci o tom ze zaberaju - teda cisty placebo efekt, ktory moze clovek dosiahnut aj roznymi nabozenstvami a pod. Homeopatia jednoducho nie je vedecky podlozena a je to pseudoveda.

marcelina78

Veru tie Sedatif pc od boiron mi pekne zaberali, pri slabsich uzkostiach, aj pred spanim, ked mi busilo srdce... 2 naraz pocmulat, aj viac krat denne, no potom mi to uz nezaberalo, ani klas.homeopatia mi nesadla, ani bachove esencie bez efektu a to som od toho cakala vela...dnes som zial na liekoch,
bolo mi uz ozaj priserne a nedokazala som uz dlhodobo fungovat, uz som sa nemohla v tych strasnych stavoch spoliehat a cakat , kym zaberu bylinky, ale aj tak som zato, ze treba skusit najprv alterantivu, ked tie stavy neprijemne sa daju este ako tak vydrzat,da sa to takto urcite podchytit, aby sa to neprehlbovalo, ja som zacala s alternativou zial neskoro, az ked to bolo kriticke so mnou...

katkaxxx

jujula kolkokrat si ty mna povzbudila, musim aj ja teba! :))

tati vidis ono sa to tak toci.. ze niecoho coho si sa kedysi bala, tak to ti uz pride uplne smiesne a zase sa objavia nejake nove veci a tak.. pripadne sa to vymeni.. a to ze ti je rano horsie moze suvisiet s hladinou serotoninu, lebo rano byva spravidla najnizsia zatial co vecer byva vyssia.. ale inak to je tiez take relativne, kolkokrat mi doobeda nic nebolo a bolo mi blbo poobede a tak.. takze tazko povedat.. tati s tym odpadnutim mas v zasade pravdu, ale ja som raz takto odpadla a teda ti poviem ze si to nechcem v zivote zopakovat.. ani nie tak kvoli tomu odpadnutiu ako kvoli tomu stavu predtym.. neviem preco ale mne bolo tesne predtym tak strasne zle ze ja som myslela ze umrem, tak priserne na vracanie a tak zle mi bolo ze ja som to nedokazala uz vydrzat a potom som odpadla.. ale mozem si za to sama, lebo som sa sama vyhecovala, vystrasila totalne.. toto je inak dost velky problem este u mna ze mne akonahlne je naznak ze by mi fyzicky mohlo nieco byt (ze mi je nejak blbo alebo ked sa mi chrbtica zablokuje a pod) tak mna zacne taka panika chytat ze mi dojde na odpadnutie a proste uz si to nikdy v zivote nechcem zopakovat, tak zle mi vtedy bolo :( ale myslim na to nastastie len vtedy ked mi nejako trochu blbo pride, nemam to take ze teraz by som stale myslela na to ze co ked odpadnem alebo ze by som nemohla byt sama alebo co.. inak tak celkovo je to lepsie u mna ale stale sa borim s takym akoby zlym pocitom zo seba ze som "takato" a obcas ten strach zo strachu..

natusa bola si uz u psychiatra? moze ist aj o depresivno-uzkostnu poruchu, urcite to nezanedbaj a netrap sa s tym sama, ak si este nebola u psych. tak urcite skoc a urcite sa nespoliehaj na lieky ale treba prejst aj cez terapiu

a co vy ostatni?

tati

natusa ako dlho ti je uz takto zle?a ako to riesis,ked nie tabletkami?ja sa im tiez snazim vyhnut,pretoze nemam pocit,ze niekomu z tohto fora pomohli, ale niekedy je to fakt tazke, najma ked nevies ako dlho to este potrva a ci to vobec vydrzis bez 'chemie' dalej znasat...