Úzkosť

fidorrka

ahojte..prosím vás užívate na úzkosť aj antidepresíva????? pomáhajú vám??? ja som sa rok vyhýbala AD.....ale dnes som začala brať CITALEC..pretože mi stále zle, tlačí ma na hrudi, ťažko sa mi dýcha.....-no hrôza...,,,,dúfam, že AD...neovplyvňuje nejako srdiečko..., aj srdce ma často bolí..a že vraj to je z psychiky.., máte s tým poniektorý skúsenosti??? lebo väčšinou čítam, že vám je zle od žalúdka...

monik9

caute,vcera som sa poobede celkom pekne rozbehla,isla som na stretnutie,na nakupy,urobila dobru veceru.....dneska ma caka tiez stretnutie a potom este uvidim....najhorsie je si sadnut a rozmyslat nad tym ze nic sami nechce,ale ked clovek vstane a ide nieco robit tak potom ho ta lenivost prejde....takze padam do sprchy,nech sa preberiem....potom padam do prace...

sunie

ahojte, len som vas chcela vsetkych narychlo pozdravit lebo nemam v poslednej dobe velmi cas chodit na forum.
mam sa relativne fajn, akurat ma vcera chytil po dlhej dobe atak a bolo mi stasne zle od zaludka zo stresov. ale podarilo sa mi to nejak predychat a ukludnit sa. je to zacarovany kruh - ked nie je cloveku dobre fyzicky tak ani psychicky.
drzte sa a dufam ze ste uspesne vystartovali do noveho roka :) cmuk sunie

zuzanka65

Oprava: Ak nick stres nie je ten istý človek, čo založil tú novú tému, tak nech si prečíta moju skopírovanú odpoveď tu.(Alebo aj tam, to je jedno, len som chcela odpovedať tomu človeku, čo sa tu dnes o 12:59 pýtal/a. Asi to bola žena.)

zuzanka65

Dnes 12:59 tu nick stres položila otázku, či môže úzkosť spôsobiť invaliditu. Našla som tu na fóre tému s podobnou otázkou, tak som tam napísala svoj názor. Ak nick stres nie je ten istý človek, čo založil tú novú tému, tak sem svoju odpoveď skopírujem.
Ak chcete, napíšte aj vy svoju skúsenosť.

Neviem ako je to pri depresii, to je niečo iné ako úzkosť, ale pri úzkosti by som invaliditu nebrala, neuvažovala o nej, lebo ide o to, aby si sa z úzkosti dostal/a. Pri stavoch úzkosti sa ľudia obyčajne vyhýbajú miestam a situáciám, ktoré im spôsobujú problémy. Tým si však nepomôžu, naopak, vyhýbavé správanie je udržiavačom úzkosti. Pri liečbe sa naopak treba týmto miestam a situáciám vystavovať. Ak niekomu spôsobuje problémy chodiť von, do obchodu, alebo do práce, najhoršie čo môže pre seba urobiť, je ostať doma a nikam nechodiť. Ja mám skúsenosť nie že ma úzkosť vyradila z pracovného procesu, naopak, po PN trvajúcej dva mesiace, som sa do práce tešila, ani som sa nevedela dočkať. Zabrali mi lieky, aj psychoterapia urobila svoje. Viem o ľuďoch, čo boli na PN s týmto aj oveľa dlhšie. Len to netreba vzdávať a stále na sebe pracovať. Obyčajne je to beh na dlhé trate, ale ako všetko, je to tiež individuálne.
Teraz ma napadá otázka, či ti ide o vyliečenie, alebo len o ten invalidný dôchodok. Ja nikoho kto je v invalidite kôli úzkosti nepoznám. Na téme úzkosť je veľa ľudí, a čo viem, sú tam len ľudia, čo sú, alebo boli na PN.

tatiana26

TOBI hodíš si do googlu 5 tibeťanov a máš tam tie cviky aj krásne pokreslené. TATI ajajáááj, veru vidím, že sme podobné :) Ale ja mu nerobím naschval zle, len trochu chaosím, proste som chcela pauzu, nechcela som ísť zo vzťahu do vzťahu hneĎ...ale tak človek mieni...

bond 2001

Tobi ako som precitala clanok na internete stres a chrbtica tam fakt len cvicenie pomoze .Rozhybat ponatahovat ahlavne spravne dychat.Mne raz povedala jedna magistra ,ked som jej opisala svoje problemy ze moze ist ajo bludivy nerv.Nevedela som o co ide tak som to nasla na nete.Ten nerv je v branici a ked je clovek vystresovany tak vacsinou takto beha po tele .Ale tam tiez pisu ze hlavne cviky zaberaju.adka