Úzkosť

zuzanka65

Mišiak, nemôžem súhlasiť tentokrát s tvojim postupom. To si hovoríš kamatát? Aký je to vzťah, aké kamarátstvo, keď nechceš prezradiť svojej kamarátke, čo vieš. Tu ide o zdravie, aj keď vieme, že sa na to neumiera, to trápenie, čo zažívame s úzkosťou, neprajem ani svojmu nepriateľovi. Mal by si svojej kamarátke povedať, čo vieš. Nie naznačovať, že by jej mohol pomôcť xanax. Keby som ja bola na začiatku choroby a povedal mi niekto toto, tak by som sa síce snažila ten xanax dostať, ale určite by mi pomohlo viac, vedieť o čo vlastne ide. Pre mňa bolo najhoršie že som to nevedela, aj keď som tušila, nik mi to nepotvrdil. Ak s ňou nemáš taký vzťah, že by si jej chcel rozprávať o svojich zdravotných problémoch, veď to ani nemusíš, povedz jej napríklad, že pri surfovaní na nete si narazil na niečo, čo sa zhoduje z jej fyzickými príznakmi a že by mohlo ísť o panickú poruchu. Nech si sama vyhľadá a zistí o čo ide a potom nech sa rozhodne, ako bude postupovať ďalej, či zájde za psychiatrom a bude brať lieky a postupne sa z toho dostane, alebo sa bude trápiť ďalej sama. Aj keď je to z tvojho pohľadu silná žena, možno po nociach nespí a prežíva peklo strachu, ako mnohí z nás na začiatku choroby. Ak nevie o čo ide, zbytočne sa trápi. Z vlastnej skúsenosti viem aké to je. Dva mesiace som tŕpla a trpela, kým mi lekárka stanovila diagnózu PP a poviem ti, vtdedy mi skutočne odľahlo, začala som brať lieky a po čase sa to začalo upravovať. Aj keď už neberiem lieky a je mi celkom fajn, stále čítam knihy ako zvládať stres a úzkosť a ešte stále nachádzam nové veci, ktoré mi pomáhajú tú hnusobu krotiť. Je to ťažký boj, ale dá sa to, hlavne keď viem, proti čomu a ako mám bojovať. Prajem ti pekný deň a nehnevaj sa, je to môj názor a ten som ti práve napísala. Skutočne mi je ľúto každého, aj neznámeho človeka, ktorý trpí úzkosťou a PP, nikomu to neprajem a chela by som pomôcť čo najviac ľuďom, aby sa zbytočne netrápili, keď sa to dá dostať pod kontrolu a dokonca aj vyliečiť.

monik9

tanicka a nepohorsilo sa ti nehodou z toho ze si teraz doma sama???,vies podvedomie neoklames ze mas strach.....Ja som doma doobeda,cakam na spravcu lebo susedov bernardin nam znicil plot,no snad ja to nebudem opravovat za svoje peniaze....Susedia to tak nechali a ja mam obrovsku dieru v plote,ten plot by bolo aj tak treba cely vymenit jak na neho bernardin skakal je cely poprehybany.....

tobi

az teraz som si precitala..to dychanie do sacka, vcera som sa to dozvedela od kamosky ktora ma manzela zachranara..ano je to tak, vravela,ze ak sa mi rozbusi srdce a bude sa mi zle dychat, mam dychat do papieroveho sacka..

tobi

TATIANKA jasne, ze vydrzime,lebo musime, len keby to nebolo tak neprijemne..ty mavas tiez az take zavrate, ze sa s tebou toci svet? lebo ja tiez nechcem byt doma sama,lebo sa bojim,ze sa mi nieco stane ci co ja viem, uz som s toho hotova..a doma som stale sama len s malym..a ked sa prave necitim dobre tak idem k rodicom..inac, ludia sa ma v poslednej dobe pytaju, ci nemam tetaniu, ale ja som sa o tom ako tak dozvedela az tu od vas..tani, ako sa to da zistit? u akeho lekara si bola, ktory ti to potvrdil?

misiak

caute.
vsetkych vas zdravim.
katkaxxx a ako bolo ne terapii?
po terapii nechcem pocut ziadne slovo ako vselijako ale chcem pocut len slovo typu dobre,super atd :)
mam dobru kamaratku (kamaratovu priatelku) ma 40r v sobotu a teraz zacala odpadavat.skoncila pred tyzdnom v nemocnici a nic jej nezistili a povedali ze je to zo stresu.
dnes mala zachvat doslova predomnou.zacala sa dusit a triast.asi po 10.min to preslo.uz to mala 3x za tyzden.
testy su vsetky v poriadku.doktory jej povedali ze sa to usi naucit predychavat.
snazil som sa jej naznacit ze na to pomoze xanax alebo nieco podobne ked pride ta chvila a nechcela ani pocut :)
povedala ze do konca zivota to bude takto zvladat :) fakt neviem co jej presne je,ale viem co jej je vseobecne :) presne to co nam ostatnym.nechcel som ju vystrasit tak som jej radsej nic nehovoril (okrem toho xanaxu ved ani nevie co to je :)
silna zena je to,ma 2 dcery,uz skoro dospele,a vychovala ich sama.manzel sa jej zabil ked bola mlada a akurat cakala prvu dcerku.potom ju zbalil kamarat,ale on je taky cestovatel.viac je vonku ako doma.pisem to preto lebo ma velmi zaujalo ze ma rovnaky problem ako my a ani nevie co to je.nikto jej neodporucil psychiatra a to odpadavanie resp zavrate,pocit ze sa nemoze nadychnut a ze jej ide vyskocit srdce je jasny priklad ze my skuseny vieme co to je :)mavla rukou a povedala ze to bude zvladat takto,lebo si nemoze dovolit vymeskat z prace.ak sa o psychiatrovi nedozvie a zmieri sa s tym ze raz za cas to predycha bez liekov a podobnych humusov,tak bude stastna.tisice zien v minulom storoci s tym zilo a bolo dobre.nemali ziadne AD.
ale fakt ma sokovalo ze aj tak silna a odolna zena tomu moze podlahnut.
je to svinstvo a co menej o tom vieme tym lepsie.
sorry za dlhsi pispevok.
tanicka samota nieje tak zla ako ked nemas pristup k netu :)
poznam to :)
pekny vecer

zuzanka65

www.solen.sk
Tu je článok o hyperventilačnej tetánii. Zadajte si do vyhľadávača na tejto stránke a dočítate sa zaujímavé veci. Prvá pomoc vraj je dýchanie do sáčka.

tati

ahojte,uz som myslela,ze sa nik neozve:-)to je mi luto,ze sa vam pohorsilo,asi nam ozaj chyba to slniecko...mne sa naopak zazracne ulavilo,ale stale som v akomsi strehu,ze kedy to zautoci znova...

adka2001

Ahojte dievcata aj u nas je hnusne pocasie a este k tomu susedovy volali rychlu pomoc tak som akosi vyklepana.MONIK pytala som sa ,ze odkial si lebo mi mame rodinku v Sturove .

tatiana26

Ahojky, uf, dnes náááročný deň... takmer celý deň sa mi točí hlava a to nebývalo už... nie som vôbec spokojná... aj som z domu zdúchla k našim, aby som jednak nebola sama (lebo keď mi je zle, tak sa dosť bojím-aj keď neviem čoho) a za druhé, aby som bola na nete :)TATI ďakujem za mail, odpíšem len čo budem mať dlhšie čas...a aj ja mám tetániu...vraj je to s úzkosťou spojené a ťažko to rozlíšiť...a lieči sa to rovnako MONIKA aj mne je dnes zle a prší a prší, to bude asi tou náhlou zmenou, dokelu, ale akože fest sa mi pohoršilo...no ale vydržíme, všakže? :)