Úzkosť

monik9

to si mala stastie na toho doktora,moj ortoped povedal ze tam nic nemam a ze to prejde.....nedoporucil mi ani rehabilitacne cvicenia na odblokovanie tak si ich teraz budem platit zo svojho,idiot

adka2001

Aspon ze ti je dobre a neboli ta ten chrbat vtedy clovek normalne ozije .Uz ani sa nepametam kedy to bolo,tak nach ti to dlho vydrzi auz nech ta nic neboli .A co Tobiasko?,

tobi

ale ide o to, ze ten lekar-ortoped na mna urobil dojem, citila som,ze chce liecit, ze ma o to zaujem..ja som spokojna a HLAVNE ma dnes neboli chrbtica! a to je uz nieco! mozno po injekciach a po tom ako ma odblokoval..ano viem, nie je to na stalo ale ja sa tesim aj s toho dneska bez bolestii..

adka2001

Tobi ako Monik pise to je vsetko stres v tej chrbtici mne to prechadza stale inde stale ma inde boli a vsade kde som chodila my ine neodporucili len cvicit a nevsimat si to no nie je to lahke .Ale clovek musi no idem zehlit ako to nenavidim!!!!

tobi

lieky mi nedal ziadne, len mam stale posilnovat hrudne svalsvo..teda vela cvicit..je to vraj geneticky dane, takze to mam tak to svalstvo sa neda vymenit..ale povedal,ze tie depky a uzkosti mozu na to vplyvat..to som ho uz nejak nerozumela..

monik9

ano svalstvo sa zablokuje z napatia,je mozne tieto svaly postupne odblokovat u fyzioterapeuta a cvicenim,najlepsie je plavanie- ha plavat akurat neviem....da sa odtial vyhnat aj uzkost,len ci potom ta pliaga sa neusidli inde...snad nie...idem poodkladat pradlo....

tobi

jaj ADKA zabudla som napisat, robil mi nieco ako keby reflexne testy..mala som stlacat dlane lakte a uz ani neviem co, ale hned pri druhom, povedal unavovy syndrom..

adka2001

Tobi a to ti doktor zistil len podla toho ze ti prestudoval kartu?Vies co ta bolest v chrbte je zo stresov aj mne povedal neurolog ze chrbtica je ako spajza uklada sa do nej a ked sa uz nezmesti musis upratat,teda musim zmenit myslenie a prebrat sa.A dal ti aj lieky?No mne sa to nezda .

tobi

a este mi aj ponapraval chrbticu-po stojacky, po leziacky, po sediacky..juuj len tak prastalo, vsetko som mala zablokovane..ale citim sa teraz fajn, len ta choroba sa ma stale drzi..vy ako?

tobi

caute, noo ja som sa dnes konecne dozvedela svoju diagnozu..slaava po 2 rokoch co mam bolesti chrbtice..taakze zmenila som lekara a ten si dnes prestudoval celu moju zdrav.kartu, vysetril ma, dostala som dve injekcie do chrbta a diagnoza znie Unavovy syndrom- cize vysvetlil mi to takto-je to geneticke, mam svalstvo o nieco tensie ako ma byt,a stavce ho nedrzia dobre, cize mam to svalstvo unavene..a stale sa zablokuje, lebo nedrzi pokope..asi tak nejako mi to vysvetlil, nade sa to liecit, len sa s tym mam naucit zit, neumiera sa na to, musim vela cvicit a spevnovat svalstvo na chrbtici..o a skoro som dostala injekciu aj do brucha..ale preto,ze beriem ATB ma obisla..