Úzkosť

adka2001

Ahoj Tobi-Katka ako sa mas uz je lepsie ?Baby u nas je tak skaredo ,zamracene no hrozne co si .Zuzi 12345 co je s tebou ani sa neozves.

tatiana26

Čawky, nestíham veľmi písať, ani čítať všetko...v práci sa neviem zastaviť a stále nadčasujem, uf. MONIKA asi hej, určite je to z tých životných zmien - rozchod, bývanie sama, nový priateľ, s ktorým sa stále rozchádzam :), návrat do roboty.. takže aj dnes dopoludnia som si musela neurol funknúť. Resp. nemusela, ale spravila som to, lebo to išlo z kopca. MIŠKO teba ja už vytrieskam...takže ty nevieš, čo ťa ovplyvňuje a na čom to závisí??? No nie, lebo keď si sa rozhodol zakryť pred tým oči aj uši a zatemniť mozog, tak to vedieť ani nebudeš...

misiak

Ja sa mam dobre katka :) nechapem tomu. Jeden den idem zosaliet a na druhy ako keby sa nic nedialo :) uz neviem co na mna vplyva. Zaklad je nic si nenamyslat a neprivolavat :)pekny dnik

katkaxxx

ahojte moji. Misko vdaka za opytanie, terapia bola fajn, len uz je to v takom stadiu ze pomoci som dostala dost a musim sa proste sama snazit a na tom pracovat. opat som dostala ako jednu z doporuceni tie relaxacne cvicenia, vraj mozu dost odburat uzkost. len problem je v tom ze ja osm cely den v takom prostredi kde sa to neda. ale povedala som si ze kaslem na druhych, kludne si urobim tu relaxaciu aj v praci a nech si kazdy mysli co chce. Misko a ty sa ako mas?

zuzanka65

Áno Miško, vždy ide o uhol pohľadu. Však uvidíš, čo sa bude diať po tej sobote. Môžeš jej to povedať neskôr, ak sa to nezlepší, alebo sa bude stupňovať. Je to na tebe. Možno ona vie zvládať stres lepšie, možno jej to dokonca prejde, uvidíme, daj potom vedieť, prosím ťa. Teraz už musím ísť do práce, majte sa pekne všetci.

zuzanka65

Ahoj Monika, chápem,, že je ťažké pripustiť si túto chorobu a nie je ľahké o tom hovoriť s hocikým. Mne však ide o to, aby ľudia netrpeli zbytočne, ako ja na začiatku choroby, kým lekári zistia o čo vlastne ide. Je to peklo na zemi, keď sa bojíš doslova o život, dávajú ti antibiotiká (2 druhy behom mesiaca, antihystaminiká 3 druhy ) liečia ti alergiu aj zápal hrdla a nič nepomáha a pritom ide o PP. Keby mne niekto v tom čase povedal, vieš, ide o Panickú poruchu, treba robiť toto a toto, tak by som mu aj ruky bozkávala. Pre mňa bola nevedomosť najhoršia.

misiak

Zuzanka zalezi z akeho pohladu to beries.jej doktor dal skolenie ako dychat, ale nehovoril jej o pp. To znie hrozivo :) povedal jej ze to ma zo stresu a ze to prejde. A vtedy sa vylieci podla mba skor. Myslim ze nevedomost nemusi byt na skodu v tomto pripade. Nepoznam tie pocity. V sobotu ma 40 a nevie kam skor skocit. Ma brutal stres a mysli si ze po oslave to prejde. Tak precu ju zatazovat s pp ked si mysli ze tovpo sobote prejde? Ked sa dozvie ze ma chorobu tak to nemusi zvladnut. Ked si povie ze to je stres znie to lepsie. To nieje choroba ake psychcka porucha a to je rozdiel.clovek sa moze naucit ovladat svoju psychiku. Zvolil som metodu mlcania a myslim ze som sa rozhodol spravne.

monik9

ahoj zuska65,no je tazke si pripustit tuto chorobu,ani ja som si ju dlho nechcela pripustit,az ked som narazila na forum uzkost....ja tiez nerozpravam ludom co mi je,to je podla mna kazdeho sukromna vec,najblizsi kamarati to vedia ale aj tak si myslim ze vobec netusia co sa so mnou dialo,pisem dialo pretoze teraz je to uz o vela lepsie...v novej praci absolutne netusia ze mam nejaku chorobu a myslia si ze som uspesna manazerka bez problemov....

zuzanka65

Mišiak, ona nechce brať lieky a podobný humus, ok, ale aj tak jej to povedz, nech si vyhľadá informácie o PP, ako zvládať panické ataky, veď môže byť aj bez liekov, mne ide o to, aby sa ľudia netrápili v nevedomosti. Pre mňa to bolo najhoršie.
Keď je taká silná, ako píšeš, môže to zvládnuť aj bez liekov, len nech sa naučí niektoré techniky a cvičenia, čo pomáhajú a dôležité je tiež pochopiť, prečo sa to deje, ako zvládať stres, prečo nie je prospešné vyhýbanie sa problémovým miestam a situáciám a mnoho ďalších vecí o tejto chorobe. Maj sa .

pomoc

TATI-tak skus vymenit lekara?ked vies,ze nemas v poriadku stitnu zlazu.A tak budes mat dva nazory na to.
Je to zvlastne,ze lekari vsetko zhadzuju na psychiku a nervy,ale ked sa clovek tak zamysli,tak jasne,ze ked cloveku nieco chyba tak v prvom rade ide do haja psychika a nervy.Ale nikdy neliecia problem,preco ta psychika je na tom zle a preco clovek ma nervy.Skus si najst este jedneho lekara na stitnu zlazu a potom budes mudrejsia.