Úzkosť

tatiana26

TATI to čo ti hovoril ten psychológ spracoval Hašto v knihe Vzťahová väzba, veľmi dobrá, ale veľmi ťažká kniha. Ja som do jasiel chodila, ale furt a furt som bola chorá, až mi museli nájsť opatrovateľku... už vtedy som sa búrila proti tomu... takže niečo na tom bude... ono je to všetko ešte veľmi zahalené tajomstvom, človek nikdy neodhalí všetky tie súvislosti a môže si len domýšľať a predpokladať a skúmať a testovať... ja som tak unavenáááá v tomto počasí, že až... a neprišiel mi stále notebook, tak musím ísť zisťovať, že kde v keli je problém...ale radšej by som spala :)

tati

misiak,vsetko v poriadku?mne dnes vecer pride priatel z dovolenky,tak mi prosim drzte palce,nech ho na letisku neovraciam:-)

tati

oralne je ked cely svet vnimas cez usta-sajes z prsnika,kricis,ked ti nieco chyba...analne-vyznieva to sice smiesne,ale zacinas si uvedomovat vylucovanie a posobi ti to slast...a genitalne-zacinas objavovat svoje pohlavne organy,hrat sa s nimi:-)je to velmi kratke vysvetlenie,takze ak niekto studoval freuda,ospravedlnujem sa:-)

tati

a este mi vysvetloval take tie klasicke reakcie tela na stres-bojuj alebo utec,s tym,ze nech sa radsej poriadne nahnevam,nez sa nechat opantat uzkostou...to sa mu vsak lahko hovori.ved vsetci vieme v hlave,ze toto nechceme,ale telo si robi co chce a logika ide do haja...

tati

tobi,moj psycholog je tak trochu freudovsky zamerany a vysvetloval mi tri podstane stadia,ktorymi v detstve prechadzame-oralne,analne a genitalne.ak jedno z nich neprebehlo tak ako mali,v dospelosti sa mozes citit velmi neisto a samozrejme trpiet vsetkymi moznymi formami uzkosti.ja som sa musela vratit v myslienkach do detstva a ko dospela osoba objat to male dievcatko,ktore som videla a uistit ho,ze vsetko je ok...pomohlo to,aj som zopar slz vyronila:-)

tobi

TATI, ja som chodila do jasiel..a urcite aj vacsina z nas, lebo vtedy nabola materska tak dlho, takze maminky museli do prace..urcite to ma suvis s detstvom..

tati

ahojte!ja som dnes mala dalsie 'hypnoticke sedenie' a opytala som sa narovinu,ci sa uzkost da vyliecit. a bolo mi povedane,ze sa to da,ze to je liecitelne,ze nam to neostane do konca zivota,ak na tom budeme pracovat a zmenime sa!!!mimochodom,chodili ste do jasiel?vraj tie nase uzkostne reakcie mozu suvisiet aj s tym,ze nas odobrali prilis skoro od matky a miesto toho aby sme spokojne papkali z prsnika a cely den travili s maminkou sme boli zatvoreni v jasliach s cudzimi zenami.mna dokonca zatvarali samu do tmavej miestnosti,pretoze som plakala a budila ostatne deti a dodnes nie som schopna spat sama v zatvorenej miestnosti bez svetla...asi na tom nieco bude!