Úzkosť

tobi

MILA moja MUDRA ZUZANKA 65, v prvom rade mi tvoj prispevok vobec nepomohol, naopak..tak teda zuzanka: CO JE V MOJOM ZIVOTE CO BY SA DALO ZMENIT A JA TO NECHCEM, hm..TAK PODME POVEDZ MI TO, LEBO JA SOM ZATIAL NA ZACIATKU A NEVIEM TO, TEDA VIEM, ALE MAM STRACH..PRIPADA MI AKO BY SI TAKE NIECO NEZAZILA A ASI NEVIES CO JE TO ZA TRAPENIE, KED CHCEM IST S MALYM VON A NEDOKAZEM..ALE S TEBOU TO ROZOBERAT NEBUDEM! VOBEC MA NEPOZNAS A NEMAS PRAVO MA SUDIT..TY RAZNE NAPISES, ZE SOM TAZKY ORIESOK, ZE MNE SA NECHCE NIC MENIT A POD. AKO TO TY MOZES VEDIET???A TO, ZE SA VYPYTUJEM JE LEN ALEN MOJA VEC..CO MAM CHUT SA OPYTAT SA AJ OPYTAM, CHAPES? A TERAZ NA ROVINU-JA CHCEM ZMENIT VSETKO"KEBY SOM NECHCELA TAK ANI NA TOMTO FORE NIESOM" NA TOMTO FORE SOM ASI 2 TYZDNE A KEBY SOM O NOM VEDELA SKOR, TAK SOM TU SKOR, LEBO O UZKOSTI SOM NEVEDELA ANI ZA MAK..A "VDACIM TU PARU LUDOM ZA TO, ZE SA CITIM, FAJN, KED MI NAPISU NIECO POVZBUDZUJUCE, PROSTE SA S NIMI CITIM FAJN..A ZLATA MOJA TY BY SI MI URCITE NEVINADALA, MYSLIM,ZE NEMAS PRECO...NECH SA TI DARI, BUD STASTNA A HLAVNE NECH TA NEZOZIERA UZKOST A STRACH, TAK AKO MNA.

zuzana12345

Aduška ja som ti strašne zlá mama ja som to po mojej mamine nezdedila.Málo kedy pečiem.Niežeby som nevedela,ale sa mi nechce a moje deti si na to zvykli a nič nevypytujú,asi tak je to so mnou a mojím pečením.Aj ja som sama doma.Manžel je v práci,a deti v teréne.Celkom mi je dobre,chvíľa kľudu nezaškodí.

adka2001

Ahoj ZUzanka ty len upratujes !Aj ja sa musim stale motat lebo ked si sadnem potom som hotova .Teraz som sama doma Tomas je vonku a Mato spi u mamy Takze mam pristup k pocitacu .Ja sa len z tej chrbtice nemozem vymotat no dufam ze to prejde.Mam pocit akoby mi stahovalo svalstvo,viem ze su to nervy ale nervozna som z toho.No ale zmenme temu ,aj zvyknes vypekat v sobotu nieco?

zuzanka65

Tobi, ako ťa tak čítam , ty si ťažký oriešok. Prepáč, je toho toľko, čo by si moha zmeniť vo svojom živote, aj by si chcela, ale sa nevieš donútiť. Hľadáš a vypytuješ sa stále dookola, od liekov až po stravovanie, ale to je asi tak všetko. Začni už konečne. Stačí pomaly, nemusíš hneď všetko meniť, ked si myslíš, že to nezvládneš, alebo sa ti nechce a máš pocit, že to nedokážeš. Nemaj mi to za zlé, naopak, chcem ti pomôcť a stojí ma to veľa síl, toto ti písať, lebo úprimne ti poviem, najradšej by som ti vynadala.
Ale k veci. Ak chceš poraziť úzkosť, začni napríklad tým, že si urobíš nový režim dňa. Na začiatok doň zaraď každodennú prechádzku so synom. V stanovený čas, napr. o 11:00, podľa toho, ako ti to vyhovuje, hodinu môžeš aj zmeniť, buď s malým vonku, za každého počasia. Daj si na to hodinu a dodrž to. Nevracaj sa domov skôr, len v nevyhnutnom prípade, ak by sa niečo stalo s malým, nie preto že máš ty nejaký problém súvisiaci s úzkosťou.
Do tejto prechádzky nezahŕňaj nákup ani iné vybavovačky. Nemáte u vás materské centrum? To by bolo dobré aj pre Tobiho, bol by medzi deťmi.
Nemala som chuť toto dnes riešiť, ale nedalo mi to, tak som to napísala. Teraz už odchádzam od PC, porozmýšľaj o tom, ozvem sa neskôr, alebo zajtra.

zuzana12345

ahojte - tak u nás najprv pršalo to ma od rána hrozne bolela hlava a potom vyšlo slniečko a už mi bolo super tak som si zopakovala vianočné upratovanie.

adka2001

TOBI ahoj ako sa dnes mas? Ja sa citim hrozne asi to este zo vcerajsku lebo som mala rusny den .Ako je uvas u nas bolo dnes krasne ako na jar .