Úzkosť

tobi

TANI, to ja zase ak mi pride zle tak ja az velmi analyzujem, rozmyslam, ze co ak to pride zase a ci mi nieco neni, ked sa tak citim...tie rana su hrozne, chapem ta tani, ja sa rana desim a o to viac, ze len nedavno mi tak rano prislo zle..bolo to hrozne..lenze ja si hned nieco namyslam..a to je zle..keby som sa citila dobre, teda viac dobre ako zle tak urcite aj ta mrcha by ku mne prichadzala menej..aspon si myslim..je som uz zufala s toho, ze furt mi nieco je..TANI, hovoris, ze musis na sebe pracovat, porad mi ako to mam zacat..pa

kachitaa

No ja musim veru poklopkat, tatiankine prispevky sa veru pozitivne zmenili :) comu som velmi ale velmi rada. ja teraz tiez celkom spokojne a dobre prezivam svoje uzkosti, v podstate nemam ich nejako silne a verim tomu ze sa to nejako bude dat. katkaxxx, spominas, ze mas negativne myslenie. vies, ked ho mas, je uz u teba zrejme zautomatizovane a veru by som ti odporucala podla svojej skusenosti silou vole persmerovavat myslienky. ono je to tazke, stale to obtazuje ale da sa too a mne sa dari. lebo negativne myslenie je prava ruka uzkosti. a ja vidim v sebe pokrok odkedy som sa rozhodla pozitivne rozmyslat a odmietat negativne emocie, ci spravy. dokonca ked mi aj niekto hovori nieco negativne, menim temu. a tiez vyborne pomaha pocit vdacnosti, ci uz je niekto veriaci alebo nie, byt vdacny sa da za vsetko a velmi tazko sa to preziva. hlavne v dnesnom svete. ked som zacala si pisat do svojho dennika iba same pekne veci, normalne som nevedela prist ani na jednu vec, za ktoru by som bola zivotu vdacna a co by stalo za to ju zapisat. musela som to v sebe dolovat. a teraz si pocit vdacnosti dokazem lahsie navodit a naozaj ma uzdravujucu silu. takze katka, netrap sa. aj negativne myslenie je len aktivacia istych struktur v mozgu a pri castom negativnom mysleni sa tieto struktury zautomatizuju, tusim sa nachadzaju v pravom celnom laloku. tak pouzivaj lavy, moja, tam je centrum pozitivneho myslenia.
misko, posledne ma zanedbavas, zacnem sa bat ze si si nasiel inu :) xixi
a vitam novych clenov, deniska, vsetky tie obavy su vymyslene. neobavaj sa dopredu ze sa nieco stane, ries to co sa stane a nie to co sa moze stat a este sa nestalo.
roman, k tebe tolko, to ze si silna povaha neznamena ze tymto nemozes trpiet. tato choroba, teda pardon porucha, nie je o tom ze ju maju slabosi. je to dopad dnesnej doby, ked zlyhava prirodzena dusevna hygiena v cloveku, ked sme nuteni v sebe dusit vsetky emocie a zit skor technicky ako emocne. a aj silna povaha moze dostat rakovinu, takze ber to ako poruchu chemickej mozgovej rovnovahy a nie ako nejaku slabost.
a nezabudnite, toto sa nam deje snad pre nejaky ucel. urcite sme pre toto lepsie osoby a vieme chapat lepsie podstatu zivota a mozno aj jeho krasu.
prajem vsetkym krasnu sobotu a nemyslite skaredo, odohnajte vsetky chmary zo svojich hlaviciek, predsa len, stoji za to sa takto trapit???

tatiana26

TOBI a neviem, či som silná, život proste ide a prináša veľa vecí a ja nimi prechádzam a neanalyzujem, či to zvládnem alebo nie, proste žijem... tak nejak...každý to tak spraví, nie je iná možnosť

tatiana26

Ránko, TOBI ale ja to vôbec nezvládam... posledné dni sa mi to všetko vrátilo, v noci som takmer omdlela na záchode, prišlo mi hrozne zle, videla som štvormo, všetko sa točilo a len k zemi a k zemi...ani neviem, ako som sa vrátila do postele... a znovu som sa zobudila s točením hlavy ako za starých čias... a so strachom čo bude, s panikou, s negatívnymi myšlienkami...akože fakt som v riti...zase sú rána peklo, uf...trasiem sa, bojím sa, všetko zle...všetko... Fuj, takýto negatívny príspevok som už dávno nemala... ROMAN na neurole nie som závislá, ale je návykový...ja som ho vždy brala veľmi málo, vždy som si to strážila. Ale v poslednej dobe sa mi vidí, že mi vôbec nezaberá už tá minimálna dávka a zvýšiť ju nechcem... no musím ja zase začať na sebe pracovať, lebo som sa zas niekde zasekla a už je tu výsledok...

tobi

TANI, a este som chcela dodat, ty musis byt SILNA, este aj 3 robotky mas..a musis to zvladat aj s atakmi, alebo ak ti neni dobre v praci..klobuk dole..neviem ci by som to zvladla ..

tobi

TANI, ja ta veelmi obdivujem, co si si prezila..podla mna si siilna zienka..booze a ja mam neviem preco stale strach, ze sa mi moze nieco stat a tak..uz som tu aj pisala,ze vsetko sa mi zhorsilo a vratilo po porode..to som fakt nevedela, ze si bola chora, ale obdivujem ta a to VELMI..pa

Roman72

Denisa, pri atakoch je prva vec nevyplašiť sa (viem, ľahko sa to hovorí), ked sa vyplasíš stúpne krvný tlak a ten by mohol byť nebezpečný, samozrejme, že nie u každého hneď, súvisí to tiež s oslabením ciev a vekom. Najlepšie je okamžitý relax, sústrediť sa na pokojný nádych a výdych, zvykne pomôcť.

tatiana26

Jáááj a KATKA30 mám sa tak striedavo oblačno, hroznú derealizáciu som mala navečer, som fakt myslela, ze už musím odpadnúť do bezvedomia, že to už nie je možné, ale nepanikárila som, v pohode som to brala, komunikovala som ďalej, smiala som sa ďalej, čiže mi nikto neveril, že mi niečo je, ale dala som si neurol a asi po hodine mi to trochu povolilo... ale to by mi asi aj bez neurolu, tak súdim, že mi bol na prd zase... A už mám 3 roboty, takže finančná kríza zažehnaná, čoskoro budem žiť v luxuse :)