Úzkosť

monika99

caute,Agaven ved ja ti zvyknem odpisat.Zuzana boze sem tam utrusis take nezmysli,ako ked pises o tom ze ved predsa nebudem sa smiat ked mi umrie potec,ved nikto nechce aby si sa smiala ale podstatou pozitivneho myslenia je brat aj smrt ako sucast zivota,ja viem o com pisem,mne otec zomrel.Zostala som uplne sama a vidis nezrutila som sa z toho,zivot isiel dalej.....Ano mala som uzkost,ale je to od smrti mojho otca uz 8 rokov takze nie je povedane ze je to z toho,ale vidis uz uzkost nemam a lieky neberiem,zacala som uvazovat pozitivnejsie nad vsetkych a zrazu je zo mne zase je vsetko krajsie....vyrozpravala som sa z toho co ma zozieralo a citim sa lahsia.....Zacala som robit len to co ma bavi,naucila som sa povedat nie aj ked sa to mozno druhej osobe nepaci a kopu inych veci....Tak sa drzte,este minuly rok v juny som aj bola uplne vyradena ale je marec a uz par mesiacov sa citim znova ako clovek,takze urcite to ide.....Lieky som prestala brat sama,doktor mi sice naordinoval kazdy druhy den ale vyskusala som ich nebrat vobec,nemam ziadne zle pocity,troska unavu ale to pripisujem aj pocasiu pretoze ja neznasam zimu....tak sa drzte!!!

zuzanka65

Možno to z môjho príspevku včera 20:31 ozaj nebolo cítiť, lenže je tam napísané:Toto dievčatám vysvetli, ako na to ...
Takže ak si to prehliadol, tak ti to dávam do pozornosti, tu ozaj nešlo o mňa. Mne ide o túto tému, ktorá podľa mňa stráca dych, preto som včera ráno upzornila na inú tému, kde sa riešia podobné veci ako tu.
Náhodička, sprdli ťa tam, ale nič si z toho nerob, prežiješ to a mysli pozitívne, veď ty vieš ako na to.
Prajem všetkým pekný deň.

zuzanka65

Sunnie, som rada, že dnes už môžeš napísať, že ťa už len tak hocičo nepoloží. A neboj sa nemusí sa to vrátiť, hlavne nemaj strach, strach je to posledné, čo my s PP potrebujeme.

zuzanka65

Jasné Sunnie, rozumiem ti, mne nejde o to mať pravdu. Mne ani Miloš neprekáža, len niektoré jeho výroky sú pre mňa príliš plytké a iné zas agresívne, hlavne na iných témach.

sunnie

Zuzanka ved je uplne normalne ze si nemusi kazdy s kazdym rozumiet a je len dobre ked je viac pohladov na vec. aj ked sa postavi x ludi proti a 1 za neznamena ze tvoj nazor je zly, vsetko je uhol pohladu. dnes si mozes napisat vlastny nazor a vybrat si z inych nazorov co ti vyhovuje a pomoze.
tiez mi mohol niekto hovorit ako si veci nepripustat a mysliet pozitivne ked mi byvalo fakt mizerne a ten moment sa to urcite nedalo len tak v mozgu prepnut. alebo ako tu raz niekto pisal ked si vazne chora, mas rodinne problemy,umre ti blizky clovek - vtedy sa to proste neda.
na druhej strane ma milos pravdu ze treba sa menej pozorovat, najst si zmysluplnu cinnost, pracovat, snazit sa nemysliet na to.
mne dost pomohlo ked som sa snazila s touto chorobou zmierit a pozerat sa na problemy inymi ocami. mozno som uz zazila tiez vselico a teraz ma len tak hocico nepolozi....ale vratit sa to moze hocikedy coho sa troska aj bojim. no zatial si vychutnavam chvile pohodicky bez D a PP :)

zuzanka65

Sorry, som sa nechala uniesť. Miloš nič z toho, čo som napísala samozrejme robiť nemusíš, je to len na tebe.
je mi srdečne jedno, čo urobíš.
Ja nie som psychológ a môžem radiť len z vlastnej skúsenosti.
luuca, veď práve to je ten zlepšovák, choď s priateľmi na kávu do kina, aj keď vieš, že ťa tam chytí atak. Nevyhýbaj sa tomu. Ak ti toto nestačí, tak sa poraď s dákym odborníkom, nech ti to vysvetlí. Možno na to prídeš aj sama, ale vôbec to nie je ľahké. Prajem veľa zdaru v zdolávaní panických atakov.

zuzanka65

Miloš, ty odborník, ako sa mení myslenie na pozitívne? Prosím odpovedz. Konkrétne. Nahovárať si pozitívne bludy, keď realita je iná? Budem sa smiať, keď mi umrel otec? Mysli, pozitívne myslenie ti je na prd, keď prší, nebudem sa smiať a tvrdiť, že svieti slnko. To už je ozaj bláznovstvo, nahovárať si niečo, čo sa ani zďaleka neblíži k pravde. Môžem si však vybrať, že aj keď prší, nebudem nadávať na dážď, hoci ani tešiť sa z neho práve nemusím.
Toto dievčatám vysvetli, ako na to a netrep stále dookola.
Táto téma zamrzla, myslím si. Čítam to tu každý deň, ale nie je veľmi o čom a písať sa mi tiež nechce, je to tu veľakrát od veci. Iba ak tak pozdraviť všetkých a to je všetko, lebo tu sa toho veľa nerieši. Že sa mi páči na tej druhej téme viac, je pravda.
Škoda, že ani netušíš prečo. Určite nie preto, že som sa tu skoro s každým pohádala, naopak, ani s tebou som sa nie. Miloš, ty máš problém, máš čo riešiť, tak si nájdi psychoterapeuta, alebo skús tú hypnózu, podľa mňa ako samouk si už v koncoch. Pá. Majte sa všetci.