Úzkosť

zuzanka65

Miloš, poitívne myslenie to áno, lenže, keď je človek v depresii a úzkosti, obávam sa že ti neuverí, lebo ty mu nepovieš ako na to. Hovoríš len o pozitívnom myslení, lenže to môže byt v danom čase nereálne pre niekoho kto trpí. Podľa mňa treba najprv zmeniť myslenie, svoje staré hlboko zakorenené presvedčenia, ktoré prostredníctvom nesprávnych interpretácií vyvolávajú negatíne myslenie a tým vlastne vyvolávajú v ľuďoch negatívne emócie, napr. strach.
Lenže toto všetko nemôžeš ľuďom nanútiť opakovaním toho, že myslite pozitívne. Je to jedna seriózna veda a volá sa konjuktívno-behaviorálna psychoterapia a patrí do rúk odborníkom. My tu môžme akurát tak diskutovať o svojich vlastných praktických skúsenostiach a niektorých poznatkoch z tejto oblasti.
Preto skôr ako začneš nadávať, skús si okrem knihy Ako sa zbaviť stresu a depresie bez liekov ( tú už máš určite v malíčku) prečítať aj niečo iné, podľa mňa náročnejšie: Wayne Froggat, Šťastie je vaša voľba. Už som to tu niekoľkokrát písala, táto kniha je trochu ťažšia, hlavne zo začiatku pri vymedzení základných pojmov, ale potom, asi od 6-tej kapitoly je to už Ok a ak toto nepochopíš, tak je zbytočné vykrikovať po témach o pozitívnom myslení. Zdravím ťa a prajem pekný deň všetkým.

zuzanka65

www.zdravie.sk
Dievčatá, prečítajte si také 4 strany dozadu túto tému. Pre mňa veľmi zaujímavé, súhlasím s tými ľuďmi tam. Píšu k veci, nebabrú sa celý čas v sebe. Možno sa Vám nebude páčiť, ako tam hovoria o téme úzkosť a o Milošovi, no podľa mňa majú pravdu. Už som si myslela, že to ja som vadná, hocikedy som si to tu zlizla, keď som si dovolila napísať svoj názor, no vidím, že na inej téme sú ľudia, čo zmýšľajú ako ja, tak sa teším a prajem Vám tu všetkým, aby ste tiež našli svoju cestu.

tati

ahoj tobi,ahoj luuca!hypnozy sa nemusite vobec bat,ja som si tiez myslela,ze je nebezpecne otvarat veci,ktore su ulozenie nikde hlboko pod povrchom a ze mi to mozno urobi horsie ak vypustim nejakeho demona,ktory mal ostat uzamknuty,ale vobec to tak nie je.ty vnimas kto si,kde si a co rozpravas,len tvoja mysel za pomoci terapeuta ta vedie tam kde ta potrebuje zaviest.a podvedomie ti pracuje aj pocas tyzdna,v spanku atd...zrazu si uvedomujes take veci a suvislosti ake by ta predtym ani nenapadli.nehovorim,ze vsetko zrazu zazracne prejde,ale pomohlo mi to viac nez rozpravani sa s klasickym psychologom

tobi

jasne, ze budem ich brat aj ja asi rok, no ak bude treba tak aj dlhsie...ja sa uz chcem tiez toho raz a navzdy zbavit, aj ked je pred nami este dlha cesta...ja beriem tiez 10 mg, jednu na den...

luuca

ja neviem koľko ich mám brať.. mne lekár nepovedal povedal že by sa mali brať minimálne rok a viac aby stavy úplne vymizli no tak asi ich budem brať koľko bude treba už sa chcem úplne vyliečiť...
tobi berieš 10 mg??

tobi

luuca, aj to poznam..ja skoro vzdy placem, ale niekedy som aj tak plakala viacej ako teraz...a kolko budes uzivat ten cipralex? ja rok, mi povedala lekarka..a este vravela,ze su to jedny z najlepsich liekov na PP..

luuca

tobi
tú knihu majú v kníhkupetve... mám od tej spisovateľky Miluj svoj živote a Láska sa rodí v tebe... je to celkom zaujímavé ale skôr ti doporučujem knihu The Secret
Ja mávam niekedy aj taký stav že mi je úplne do plaču aj dnes som nejaká precitlivelá a ešte som aj chorá mám teplotu a chrípku jak des takže ležím doma a to je tiež peklo nič nerobiť len ležať...

tobi

lucca ja tieto stavy mavam teraz raz za mesiac a take male chvenie tela aj viac krat...tak uplne sa mi vratila po novom roku a po roku sa mi to vratilo...moja ani neviem co okrem frontinu mi pomaha, lebo naposledy ked ma to chytilo tak som si dala frontin a skusila dychat teda autgenny trening, to so mnou cvicila aj psychoska, a aj doma to mam precvicovat... a ta knija je o com? kde ju mozem zohnat?

tobi

inak lucca, ja mam tiez panicku poruchu a aj uzkost...a sid ten frontin je na ukludnenie na uzkost..ale ja som ho brala asi 6 tyzdnou, preto mi ich lekarka uz vysadila, no a teraz mam problem zo spankom..kym som brala frontin tak som spala v pohode...