Úzkosť

tati

a je normalne,ze takmer vzdy sa zacnem citit zle v kuchyni?a dokonca uz druhy tyzden mi to zacalo aj v ten isty cas - v sobotu okolo osmej!asi ma v minulom zivote niekdo v tomto case v kuchyni pripravil o zivot:-)

TOME

tati... to ze to pocitujes aj bez toho aby si to mala pri priatelovi znamena len jedine.. ze to s nim nema nic spolocne.. u mna to prebehlo uz davnejsie.. tiez sa to meni .. meni sa to doslova kazdy den .. Napr. v sobotu mi nebolo VOBEC NIC! mal som pocit ze je to prec .. vobec som na to nemyslel.. a dnes je to tu zas.. aj ked len slabulinke..

tati

hmm...ako vsak na to nemysliet?ja ked mam volno nic ine nerobim len chodim po kavach a po navstevach.sustavne som v spolocnosti ludi,len nech si zamestnavam hlavu...neviete mi vsak povedat preco to zrazu citim uz aj medzi inymi ludmi?predtym to bolo len s priatelom,teraz vsak mam pocit,ze uz naozaj nie je kam utiect.znamena to,ze sa to zhorsuje alebo to len nabera inu formu?nerozumiem nicomu:-(

TOME

tatiana.... to si napisala uplne presne ... aj ked mi je najlepsie.. vtedy najviac zapochybujem .. a hned sa to zacne vracat... Zacnem sa v tom zas vrtat... az kym sa to nezhorsi... hmm

tatiana26

TOME to, že si dúfal, že je to už preč, znamená, že si na to vlastne stále myslel, tak si si to privolal... to je typické, to robíme všetci :) je nám dobre a je nám to čudné, tak zrazu začneme skúmať, či nám fakt nie je zle...
SUNNIE presne ako hovoríš - na seba a na zdravie, to je najdôležitejšie

sunnie

dakujem za rady. vypoved dam casom asi tak ci tak pretoze je to uplne o hubu a nema zmysel vratit sa po pnke do toho isteho... a par tyzdnov pnky hadam doma zvladnem, musim sa dat hlavne do poriadku a mysliet v prvom rade na zdravie.

TOME

Ahojte.. :) Tak ja som sa prave vratil s vikendovej chaty s priatelkou .. a bolo nam tam skvele!! zvladal som to dobre.. :) ..bolo nam tam krasne... az sa mi tomu nechce verit... mal som sem tam slabsie chvilky.. ale prestal som ich a bolo dobre.. :) ....az kym som sa nevracal teraz na byt.. pekne si to tu na mna pocihalo .. a len co som bol chvilu sam ... zacalo to na mna lezt.. :( ..tak velmi som dufal ze je to uz prec.. Nevadi.. :) tento vikend ma znovu postavil na nohy.. :) drzim vam vsetkym prsty..

zuzanka65

Zuzka 12345, ďakujem ti, že si si na mňa spomenula. Skús si pozrieť priamo niečo o agorafóbii, lebo podľa môjho názoru máš aj toto. Niečo o tom viem, ale nie som žiadny odborník, takže nechcem byť znovu obvinená, že som múdra. Viem len toľko, že situáciám a miestam, ktoré nám spôsobujú problémy sa netreba vyhýbať, práve naopak. Je na to presný postup, ako sa to dá naučiť zvládať. Nevymyslela som ho ja, učila nás to psychologička v DPS. Ja som s agorafóbiou priamo skúsenosť nemala, mne bývalo zle v autobuse, metre, v hypermarkete a aj hocikde inde, miesta typické pre panickú poruchu. Otvorené priestranstvá mi problém nikdy nerobili.

Sunnie, nedávaj výpoveď a pokojne choď na PN, neboj sa máš na to nárok. Ak rozmýšľaš o výpovedi, tak potom je PN asi lepšia voľba. A možno ani to nebude také zlé, len viac oddychuj, alebo skôr relaxuj. Nechcem ti vysvetľovať, čo je to relaxácia, ale nemám na mysli ostať doma, nič nerobiť a len spať, hoci aj to je príjemné, mám na mysli relaxáciu ako vypnutie mysle od práce, jogu, meditáciu...

tatiana26

No a v práci to celkom ide, aj keď sa cítim nejaká preťažená, hoci robím len na pól úväzok, ale mala som aj druhú prácu, ktorá ma dosť vyčerpávala, tak tú som nechala tak teraz, dala som výpoveď, lebo hlavne na zdravie musím prihliadať. Som nejaká unavená posledný týždeň a o ničom, aj myšlienky mám kadejaké,ale tak zvládam to, fungujem, aj keď na menšie obrátky ako dajme tomu pred mesiacom... Ale vždy, keď si spomeniem na to obdobie péenky, tak sa mi zdá, že sa mám vlastne strašne dobre :)

tatiana26

SUNNIE ja som bola doma 5 mesiacov, z toho prvé 3 boli peklo (to si tu niektorí pamätajú :)) a vychádzky som mala od prvého dňa, ale nedodržiavala som ich, lebo jednoducho som nemohla svoje telo naprogramovať tak, že teraz je čas vychádzky, tak teraz musíš byť schopné vstať a ísť... Som to hovorila aj posudkovej lekárke a tá mi povedala, že psychiatrickým pacientom kontroly nechodia, ale že to nemám nikomu hovoriť... Takže tým by som sa netrápila a na tvojom mieste by som určite péenku zobrala. A keď sa vrátiš a dostaneš výpoveď, tak ti doktorka iste vyjde v ústrety a dá ti v ochrannej dobe péenku, čiže nebudeš bez príjmu a môžeš si zatiaľ hľadať prácu...