Úzkosť

misiak

ravena, mimka, kamen ahojte.
samozrejme aj nexus a aj ostatny :)
mimka pobavila si ma prispevkom v ktorom sa obavas ze si ta psych.necha :D
pori sa na to z jeho pohladu.ma dovod?
zato ze mas pocit ze ti prepne?
to by asi boli psychiatrie preplnene vsak.ci?
clovek vzdy mysli na to najhorsie, je to ako keby taka sebaobrana organizmu.
na psychiatrii si nenechaju cloveka co sa tam pyta, podotykam ze blazon nevie ze je blazon :D
take pocity a stavy ako ty mavam denne a oni nikdy neprejdu.akurat sa naucis ich inak vnimat.oni tu boli su aj budu len ty si ich inak brala a doteraz vobec nevnimala.
takze hlavu hore,a preco zmenit myslenie?
lebo vsetko je v mysli cloveka.
a preco by si mala skocit?preto lebo to spravil clovek co ho to nikdy nenapadlo?
vies kolko veci napadne denne cloveka?
miliony myslienok prejde cloveku hlavou a ty davas niektory velky doraz lebo sa ich bojis a oni su tym silnejsie.
ja mam strach ze ublizim sebe manzelke a vsetkym okolo.a stalo sa ? nie :) mam myslienky ze pretiahnem kazde druhe dievca na ulici.a stalo sa? nie (aj ked by som to bral :)
nestane sa ani jedna vec ani druha lebo vieme co mozeme a co nie.a myslienok sa bat? to snad nie.
aj ked si z nas niekedy robia srandu :)
ked veris ze lieky pomozu tak ich ber len sa prisimta nepodcenuj a nemaj take reci ako ze dufam ze ma nehospitalizuje.
clovek vie co koze a co nie,ved nieme zvierata.
a serotonin?
ja mu neverim aj ked ho uzivam :D
vsetko je na nas.
drzte sa baby aj chalani ved zijeme iba raz tak si prosim zivot nekazte hlupostami.
raz to mozete lutovat ze ste takto zabijali cas :D
dobru nocku

kamen

Ravena, ďakujem ti za radu. A ty berieš aj nejaké lieky? Nemáš problémy aj s nespavosťou? A do akého sáčika sa to má dýchať do papierového alebo igelitového? Tvoja rodina ťa chápe? Mne stále hovoria, že nie som normálna, že oni to nechápu.

nexus

baby , vy ste na tom tak ako ja, ja som skusil to sumive magnezium, tusim to troska zabralo..
kazda chvilka je dobra...ked je lepsie...dakujem bohu

mimka_

ano ravena bolo som.no tak ma bral koby som ani chora nebola.vravel mi,ze je to len nieco velmi neprijemne :-)do kelu a ja pri tom furt idem umriet.ako je ti teraz tie lieky ti nepomohli?nevrav,ze mas este tie ataky.a co som sa chcela opytat,ta este stale beriem lexaurin?ved to sa berie len tak 2 tyzdne nie?no nevoem mne dal seroxat a xanax 0,25 najslabsie,ale bojim sa ho brat pisu tam hrozne veci,vlastne aj na tach AD,ze mozu mat samovrazedne sklony no do kelu zacnem rano od polky a po 3 dnoch celu dufam,ze to pprejde vravel mi tak rok,tak neviem bo je tu vela takych co im to nepomaha.bola som taka hlupa,ze som nesla uz davno.presne take ataky mam aj ja,co je najhorsie budem sa rozvadzat mama stoji za mnou,ale otec o tom nevie.dufam,ze ho neporazi.a co je najhorsie samozrejme musim sdetmi k rodicom.aj teraz som tu mam tu ludi na ktorych mi zalezi dost to pomaha FAKT

ravena

NO CO MIMKA,BOLA SI DNES U TOHO PSYCHIATRA? AK ANO, UZ TO BUDE LEN LEPSIE A LEPSIE, TO MI VER, MUSIS SI HOVORIT, UZ UZIVAM LIEKY, TAK ZO DNA NA DEN TO BUDE LEPSIE A LEPSIE.NEPRIPUSTAJ SI ZLE MYSLIENKY, RADSEJ SA SNAZ MYSLIET NA NIECO PEKNE,MUSI TO BYT LEPSIE, TY NIE SI DUSEVNE CHORA, TY LEN NEMAS DOSTATOK SEROTONINU, ALE AJ MNA TOTO ISTE NAPADALO, JA SOM 2.mes.SA BALA IST NA BALKON, PRESNE JAK TY PISES, LEBO SOM SA BALA, CO AK MI PREPNE A SPRAVIM NIECO, CO VOBEC NECHCEM,PSYCHICKA BOLEST JE OMNOHO VACSIA AKO FIZYCKA, TO JE NEOPISATELNY STAV A HLAVNE DRZ SA PRI LUDOCH, KTORI TA UPOKOJUJU, KTORI MAJU RADI HUMOR A NIE SU PESIMISTI, LEBO TO CLOVEKA UBIJA, AKO KEBY TA VYCICIAVALI, JA MAM TAKE SKUSENOSTI, ZE PO NEVYDARENEJ NAVSTEVE, SOM BOLA VYKOLAJENA 3.DNI. KAZDY MA PROBLEM, NIKTO SI NEZIJE AKO V BAVLNKE, ALE CLOVEKU SA LAHSIE ZIJE, KED MA OKOLO SEBA DOBROSRDECNICH LUDI.JA UZ TUTO CHOROBU BERIEM S HUMOROM, CO UZ INE MI ZOSTAVA, KED SOM SI MINULE ROBILA NEAKY TEST A BOLO TAM,ZE NAPISTE MENO NAJLEP.PRIATELA, TAK SOM POVEDALA, ZE SERLIFT, TO SU MOJE LIEKY, ALEBO NIEKAM IDEM, HNED SI SKONTRTOLUJEM,CI MAM MIKROT.SACOK A POTOM SI ROBIM SRANDU,ZE KED NAHODOU V NAKUP.CENTRE DOSTANEM ATAK, ESTE NA MNA ZAVOLAJU POLICIU, KED MA UVIDIA AKO DYCHAM DO SACKU,LEBO SI BUDU MYSLET, ZE FETUJEM.kamen-ATAKY SU ASPOM U MNA, ZACNEM STRASNE SILNO DYCHAT, POVEDALA BY SOM AZ FUNIET,TRPNE MI TELO AJ TVAR AKO KEBY MAM PORAZKU, NEMOZEM ANI VYSTRET PRSTY A ROZPRAVAT, JE MI NA ODPADNUTIE, NA VRACANIE A MYSLIM, ZE KAZDU SEKUNDU JE PO MNE, SRDCE MI BIJE, AKO KEBY CHCE VYSKOCIT Z MOJHO TELAA VSETKEHO SA BOJIM A NEBAVI MA ZIT A CO POMAHA?RYCHLO ZOBRAT SACOK, DAT SI HO PRI USTA, ROVNO SI LAHNUT, UKLUDNIT SA, NEROBIT PANIKU A POMALICKY DYCHAT DO SACKU, NIE Z HLBOKA, SKOR ZADRZIAVAT DYCH,POTOM SI ZAROB SUMIVE MAGNEZIUM A UVIDIS BUDE LEPSIE, KEBY NIE, TREBA VOLAT ZACHRANKU, ALE AJ NA POHOTOVOSTI, TI TIEZ DAJU LEN INFUZI MAGNEZIUM A JA AUTOBUSOM, HROMAD. DOPRAVAMI NECHODIM, JE MI TAM ZLE, ALE NAPR. VLAK,LOD,MI ZATIAL NEVADILI, NEBOJTE ZVLADNEME TO

kamen

Baby, ktoré tu píšete poraďte mi, ako prekonávate tieto stavy keď ste napríklad v práci, alebo v nejakom dopravnom prostriedku? Čo nám vlastne chýba v našom tele, keď mávame tieto stavy. Čo sú to vlastne tie ataky?

mimka_

ahoj ravena.tvoje prispevky mi pomahaju asi najviac zo vsetkyck.akurat dnes idem k psychiatrovi.tak dufam,ze ma hned nehospitalizuje a ze je odbornik,ze mi da nieco co mi naozaj pomoze.ked som uz uplne vycerpana napadaju ma take myslienky,ze co ak mi prepne a skocim z okna.neviem preco prave to...vcera vecer som sa tak rozculila.volal mi muz ohladom tych nasich hadok je to na dlho a tak ma vytocil,ze to az mamu nastvalo a tak sa s nim vyhadala otec jak sa to dozvie porazi ho.takze sa rozvadzam nemienim takto zit a vcera to pochopila aj moja mama akeho mam muza.hlavne ,ze na neho nedala dopustit,tak som aj rada,ze sa ukazal.uz len pocujem zvuk mobilu a ćitim jak mi dviha tlak a srdce samy adrenalin.caka ma velmi tazke obdobie.musim a chcem sa s toho dosta´t.ty mas etse take stavy,myslienky alebo uz nie.naozaj mi velmi pomahas.aj ty si citila taku bolest na hrudniku?strasne ma to tazi akoby som tam kamen mala normalne citim ako vo mne nervy vru len mam tu smolu,ze ich nedokazem sama upokojit

ravena

no a psychiatricka nam predpisuje take lieky, aby nam dodavali serotonin,ktoreho je pocas depresii malo a preto vidime vsetko cierne a sme bez nalady a nic nas nebavi a tieto lieky hned nezaberu, tak sa musia uzivat dlhsie, postupne si na to telo zvyka no a potom este sa predpisuje napr.xanax,lexaurin, ktory zaberie okamzite, uvolni nas, ale z sa z toho nevyliecime, ale na zaciatku liecby sa kazdy musi ukludnit, pokym zaberie ten liek na dostatok serotoninu, no a xanax mne nerobil dobre, uz som to pisala, iba sa z neho velmi dobre spalo a je pravda, ze som musela ukoncit uzivanie postupne a to- mala som celu tabletu na noc, po 2. tyzdnoch som mala pol tablety a po tyzdni som si dala 3-vecere stvrtku a potom som ho uz nebrala

ravena

mimka nikdy nie je neskoro, musis ist k psychiatrovi, sama to nevyriesis,nexus ja som sama doma 7.rokov, lebo muz pracuje v zahranici a syn uz je skolak, takze viem, co je samota,ale na mna ked pridu tie blbe stavy, velmi mi pomaha dobra hudba, upratovanie, hned volam kamaratkam, alebo najlepsie pre mna je odist z domu, niekam, kde sa dobre citim a mam asi velke stastie, ze moj muz stoji pri mne, chape ma a aj moji blizky, ja som muzovi dala precitat par prispevkov o tejto chorobe a mal az zimomriavky, ale ten co to nezazil, to vobec nepochopi, kazdy si mysli, ze mate len blbu naladu a aby sme sa vschopili, napr. moja psychologicka, ku ktorej uz nechodim, bola velmi proti tomu, aby som isla psychiatricke a brala lieky, vobec nechcela dopustit tu moznost a neodhadla moj problem a nakoniec som sa dozvedela, ze takto odhovarala aj mamicku neakehochlapca, ktory mal problemy az nakoniec siahol po liekoch a chcel sa otravit, no a tato choroba plynie zo stresov a ked nie je v mozgu dostatok serotoninu, tak nemame naladu a z toho vidime vsetko cierne