Úzkosť

misiak

takze nexus.
xanax je anxiolitikum a ma ucinok len par hodin.cca 6.tj ked ho vynechas tak jasne ze to citis pricom ked vynechas ad tak cca 2 tyzdne nevidis rozdiel.
tak isto ako sa nasadza tak sa aj vysadza.
ja pijem kavu,pijem alkohol,fajcim cigarety,hulim travu, ale nic viac(este sexujem 3x za den ale to je asi zavislost kazdeho cloveka :)
takze zite naplno aj vy a moj zivot nieje odporucanie pre vas :D
zijem ako sa len da berem sice ad ale zivot si vazim aj ked zle obdobia raz za cas pridu.
dobru noc vsetkym zelam :)

nexus

...ravena, mna strasne zerie aj to ze teraz uzivam ten xanax asi dva tri tyzdne, aj som to vynechaval, ked som mohol, a aj mi to prestava zaberat...
dnes som mimoriadne uzkostny a nervozny, lebo som vcera nemohol zaspat a skoro som sa zobudil napriek tomu, ze som si ho zobral...a bol som pomerne kludny vecer, by som povedal, ze skoro uvolneny, ale dnes som nervozny...tak neviem, ako takto vysadzovat..

ravena

kamen-zabudla som ti este napisat, ci mna rodina chape, no svokrovci to nevedia,ze chodim na psychiatriu,sestra to zo zaciatku nechapala,myslela si len,ze som utrapena z ocinoveho nahleho umrtia,ale dnes uz vie,co to je, no a muz,ten ma naramne drzi nad vodou a verim tomu, ze keby robi na sk, tak by bolo po uzkosti a potom to vedia 3.-moje najlepsie kamosky a jedna z nich ma tiez tuto chorobu, takze vstce mi pomahaju a chapu to,zatial-dufam,ze to tak bude aj nadalej

ravena

mimka, ja este stale lieky beriem, lebo som zacala s uzivanim na konci juna, takze doktorka mi povedala, ze skusime vysadzovat po vianociach, chcela uz aj v septembri mi vysadzovat lexaurin, ale potom povedala, ze netreba sa nikam ponahlat, leboze jesen je kriticka, no takze uzivam serlift-1.rano, 1.vecer, no a lexaurin mam najslabsi 1,5mg a ten beriem rano-pol tablety a vecer celu, no a pytala si sa kedy som mala posledny atak, tak taky poriadny na konci juna, ked som uzivala tableky len neake 3.dni a ozaj pisala som, ze nechodim mestskou dopravou, lebo mi tam je zle, takze dnes s kamoskou som isla mestskou dopravou po 8.ROKOCH azvladla som to super, ale ja som nechodila autobusom preto, ze od roku 2000 mam crohnovu chorobu

ravena

kamen- ano pijem kavu, rano a poobede a len presso,vies ja mam tlak 90/60, tak kavu pijem, ale mam ju aj velmi rada a sacok pri atakoch, pouzi mikrotenovy,pa

kamen

ravena, ty piješ kávu? Ja som počula, že káva ešte zvyšuje úzkosť. A môj psychoš mi povedal, že dobré je piť zelený čaj, ktorý má moc antyoxidantov. Nemáš s tým skúsenosti? Ja pijem kávu iba raz za deň aj to takú slabšiu nesku.

Ludina

ahojte..ja tu chodim uz dlhsie..ale dnes pisem prvy krat...mam taky isty problem ako vy vsetci...uzkosť spojena so soc.fobiou..trva to uz 3 roky...cez leto mi doktorka zacala vysadzovat lieky..teraz ich mam uz uplne vysadene..ale z casu na cas mi pride zle..tzv atak a vtedy si ich musim rychlo dat...to so sackom ako pise ravena som este neskusala...ale pri najblizsom ataku(dufam ze to nebude tak skoro)to vyskusam...naposledy mi prislo zle v noci..zobudila som sa a z nicoho nic na odpadnutie...srdce mi bilo ako keby mi slo vyskocit...dych sa mi zrychlil..nemohla som sa naddychnut tak som musela zobudit priatela, otvoril okno a asi po 2 minutkach to preslo..cela som sa triasla..a potom uz bolo dobre...najviac sa pri ataku bojim toho ze odpadnem a uz sa nezobudim..hrozny pocit...tiez vravim ze psychicka bolest je 100x horsia ako fyzická...no ale co uz..musime bojovat....najhorsie je teraz to pocasie...clovek je cely den akysi otapeny..nic nevladze..najradsej by si len lahol...a nic nerobil...v praci sa castokrat musim tak premahat...ale poviem si,nikdy v zivote sa mi este nic nestalo aj ked mi bolo zle..tak sa nemam coho bat..len niekedy sa to lahko povie..teraz som si objednala relaxačne cd autogenny trening..tak ho dnes vyskusam...uvidime...clovek sa uz chyta aj poslednej slamky len aby mu bolo lepsie...
castokrat sa pytam z coho to mam..preco...sama neviem...hromadilo sa to uz asi dlhsie..od malicka..pred 2 rokmi mi zomrel ocko...tak asi aj to k tomu dopomohlo..neviem..
este ze je dnes piatok ze si oddychneme a nacerpame sily do dalsieho tyzdna...:))
ked si pomyslim na zaciatky...mne sa to zhorsilo ked som robila sekretarku v jednej spolocnosti...sef bol strasny pedant..vsetko muselo byt tip top..chodila som so strachom do prace...den co den mi bolo horsie...stale len zle...na odpadnutie..nic som nevladala..az nakoniec museli zavolat zachranku..urobili mi vsetky mozne vysetrenia..nic nezistili samozrejme..tak ostavala uz len posledna moznost...psychiater..tak som skusila a pomohlo..velmi pomohlo..ved ja som sa bala uz aj vstat z postele...no hroza...neviem ci sa z toho este niekedy dotanem celkom,ale keby sa to uz aspon nezhorsovalo a ostalo to tak ako to je teraz...lebo mne uz niekedy ani nic nie je..ked chcem ist napr.na nakup alebo tak...ale tie myslienky..co ak mi pride zle..to je na tom najhorsie...
no tak vam drzim vsetkym palce..vela zdravicka a hlavne toho nasho psychickeho prajem...:))

misiak

mimka ako som pisal
tie stavy mavam aj dnes.
vonku s toho som uz len tym ze ich uplne inak beriem.
beriem ad stale.aj ked len uplne minimum.
to ze si ublizim alebo ze ublizim niekomu inemu ma napadne za den asi 100000x
zalzi dokedy chces tie myslinky zivit.to je len na tebe.
je to tazke ale treba si uvedomit a racionalne ich preformatovat :)