Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

Alternativa

Tuto temu opat "vytahujem", lebo v uvode citovana kniha je dobrym zaciatkom aj pre uplneho "zaciatocnika" v ceste za zdravim.
Dr.J.Formann: "Malokto poctivo hlada spravnu stravu a je to chyba. Pridalo by to nielen roky k zivotu, ale aj zivot k rokom".
Pekne, vsak? Naozaj nejde len o dlhovekost, ale aj o kvalitu zivota :D.

ivinina

Bože decká čitam tieto vaše príspevky a mam pocit ,že som s tou kyslosťou organizmu v mínuse. Idem skusiť nejaku dietu ,viem si predstaviť čo na raňaj,večeru ale čo na obed?

mjaník

najjednodukšie odkyslenie je v zmene stravovacích návykov,jesť menej kyselinotvorných jedál a viac zásadotvorných.(kyselino tvorné sú najmä údené mäsá a udeniny,sladkosti a iné-pozri príslušnú literatúru je v každej knižnici,zásadotvorné sú napr.zelenina a ovocie)Príklad ,keď zjem udeninu, tak ju zajem jablkom. či máš prekyslené telo najjednodukšie zistíš tak,že si prejdeš nechtom pod určitým tlakom po koži,ak je prekyslené zanechá na koži červený pás ,ako zanechá lietadlo na oblohe

wanda

presla som si vsetky prispevky a chcela by som vediet o tom kupeli v sodabikarbone - kazdy den?,alebo ako casto? dik za odpoved

AdelkaT

ahojte, zdravim vsetkych v tejto diskusii. Tuto diskusiu som citala cca tyzden, pretoze tolko prispevkov sa neda ani precitat na jeden dych.. snazila som sa zozbierat co najviac informacii na tuto temu, pretoze sa tiez chcem odkyslit, tak dufam ze sa mi to podari. Uz som vyradila kavu, co bolo pre mna najtazsie, maso, mliecne vyrobky, snazim sa papat zeleninku a ovocie...
Potrebujem vsak poradit v niektorych veciach, tak dufam ze mi poradite. V prvom rade neviem, co ranajkovat. Citala som ze je fajn rano jest ovocie. Tak sa snazim aspon dva dni do tyzdna kupit si pomarance, vypit cerstvu stavu a potom si dam nejaky ten banan ci dva. Ostatne dni jem ovsenu kasu, do ktorej si davam med miesto cukru. Robim to spravne? naozaj neviem co jest rano :( tak dufam ze mi poradite. Okrem ineho teraz pijem zihlavovy caj takze hadam sa mi aj ta krv trosku precisti..
budem rada ak poradite, nejake vase inspiracie.
ahojte

Alternativa

Ak Vam chyba este nieco do vianocneho balicka pre Vasho blizkeho, odporucam knihu uvedenu v uvode tejto temy. A pre tych, co sme iste dni "fungovali" podla Luny pripominam, ze dostat Lunarny kalendar krasnej panej na rok 2007. Kupila som ho v knihkupectve, cena 320,-.