Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

pišta

Vaňa v dvojici je možná tiež.
Avšak vtedy sa to môže kus až kusisko vymknúť spod kontroly a...a je tu oxidačný stres, ďalšie voľné radikály..a Ph- ( teda okrem toho, že sú tam aj veľké, niekdedy naozaj veľké plusy. : - ))
Oddelená strava aj, ehm, pôžitky, majú svoje výhody : - )))

igris

...majovej vonavej luke... tak na to ma nezlakas , som alergicka na majovu vonavu, asi by som skoncila na pohotovosti :(, ale inak zacinalo to dobre :)))), ja by som to vylepsila :), ulozit deti a odkyslicovat vo dvojici , mame velku vanu :)
inak ta soda bikarbon mi nic nespravi na pokozku ?,/ asi blba otazka ked sa to ma pit/

pišta

Ale príjemné minúty vám dávajú rýchlo zabudnúť na rozčerteného šéfa alebo závidiacu kolegyňu.
Zásadité molekuly sa dostávajú rýchlo ku bunkám. Razom menia jej metabolizmus, s ním aj celých tkanív a orgánov.
Pribúdajú ďalšie kelímky rozpustených vo vode a pribúda aj polahoda. Vďačné orgány posielajú drobné poďakovania cez kapiláry až na povrch a vy zrazu sa usmievate. Celá vaša duša aj telo.sa usmieva
Je to nádherný pocit a dokonale si ho necháte preniknúť až do najhlbších zákutí mozgu...
Zajtra bude čerpať pokojnú, drobnú radosť z týchto chvíľ celý deň.
Na záver vlažná sprcha, bez mydla. Aby bunky ostali ešte dlhšie nasýtené pokojom. Ľahká pyžama a - šup do postele.
.
Tejto noci sa vám budú snívať sny o májovej, voňavej lúke....: - )))

pišta

Je neskoro večer. Utíchli ruchy dňa, nedrnčia telefóny, televízor napchatý opäť nejakým nezmysleným, brutálnym filmom, ostal za dverami obývačky.
Vchádzate do kúpelne. Mihotavá sviečka sa ľahko odráža na vlnkách vody v napustenej vani.
Zrazu z ničoho nič, akoby z vás spadlo niekoľko rokov. A to je len začiatok...
Prvý krok, obe nohy, zadoček, celá dolná časť aj s príslušenstvom obopne mäkký dotyk vody. Voda sa na vás ale nepripravila sama.
Obsahuje super jednoduchú a účinnú látku – sódu bikarbónu. Štyri kelímky, smiešnych 60 korún.
Postupne si ich nasýpate do vody. Vodu trošku povírite aby sa urýchlilo rozpúšťanie.
Vysoká zásaditá látky okamžite preniká cez pokožka.
Pokožka slastne vzdychne.. „Achchch!“. A keďže nie je egoistom, okamžite púšťa do krvného a lymfatického obehu zásadité molekuly.
Obe tieto tekutiny rýchlo ožijú.
Veď celý deň roznášali iba kyslé posolstvo. Z čiernej kávy, cigariet, vyprážaných rezňov, krémešov, bielych rožkov s marmeládou, no a samozrejme, zo stresu. Vo vydýchaných priestoroch sa im neušlo ani dostatok kyslíka. Hodiny a hodiny strnulej polohy za počítačom alebo na nejakej krepej porady, či v aute.

kuki

..., podla spominanej knizky je clovek tvor neutralny alebo az troska zasadity. Teda PH 7-7.5. Nas zivotny styl a strava sa vsak staraju o nepretrzity prisun kyselin co sposobuje nasmu telu zataz a odcerpavanie mineralov a neviem este coho vsetkeho nato aby si telo udrzalo co najviac neutralitu. I napriek tomu je pH mocu dospeleho cloveka povazovane za normu az po 5,5pH. Ja som si nameral pH 6, ale moj maly syn mal v pohode pH 7. Co je uplne jasny dokaz toho kam sa clovek postupne dostane. :)