Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

livča

ahojte vsetci..:)chcem sa spytat ze aky caj potrebujem ak chcem trosku rozbehnut moj metabolizmus aby spaloval tuky lepsie a aby som snizila kyslost mojho tela....prosim dajte mi vediet ...diky vsetkym

samko r.

Vyčítal som v časopise Život, že existuje ocot, ktorý sa volá UMEOCOT, dostať ho kúpiť v bioobchodoch a je silný neutralizátor kyslého prostredia Obsahuje mnoho minerálov, cenných proteínov, fosfor a železo. Vyrába sa prirodzenou fermentácoiu japonských sliviek umebošiek.

RNG

Zasadite telo lepsie pracuje. Bakterie ho menej napadaju, procesy su ucinnejsie.
Tu sa myli casto pocit kyslosti v zaludku ma kyslost tela(tj krvi, lymfy a slin)Jedno s druhym nema nic spolocne. Mnohe ovocne kyseliny(napr jablcna) sposobuju zasaditost tela. To je velmi komplikovany proces preco.
Co sa tyka pocitu pali, to nie je prebytok kyselin v zaludku, skor nedostatok, ked bakterie nie su dostatocne kyselinami potlacene a kvasny proces v zaludku vytvori peny, ktore sa natlacia do pazeraka a tam palia.
Obvykle sa to da vyriesit jedenim menej(kyseliny sa natolko nerozriedia, alebo doplnenim kyselin a enzymov napr. Betainom HCl, s kazdym jedlom 1-4 tabletky podla mnozstva jedla

samko r.

Lillla, tvoj problém je asi v tom nedostatku tekutín. Pokútni dealeri ti dávajú na chudnutie skoro vždy recept a to pred jedlom vypiť jeden až dva poháre vody. Tá zriedi žalúdočnú kyselinu, nastane tráviací útlm a človek nie je hladný. Keď málo piješ vody /tekutín/ zvyšuješ kyslosť v žalúdku. A tie sladkosti, tie len tomu nahrávajú. Bolesť hladného žalúdka sa prejavuje väčšinou pri vredovej chorobe žalúdka alebo dvanástnika. Skús sa nejaký čas "nalievať" Fatrou, alebo Sulinkou, ale nej je vyhrkaná od bubliniek, lebo tie zakysľujú. Papá.

zds

jamivera, koniec tvojho prispevku
....
Žiaden zázrak nejestvuje a ak neurobím poriadok sama so sebou, tak mi nepomôže nik
.... by si malo zapamatat odhadom 98% prispievatelov na tomto fore. (ostavujuce 2% (odhadom) to uz vedia tiez)
Je to presne o vlastnej zodpovednosti voci vlastnemu zdraviu.
gratulujem ti,
to najtazsie si uz zvladla :)))

jamivera

Ja som si merala Ph papierikmi, ktoré mi predpísal urológ spolu s takými šumivými tabletkami.Ph bolo upravené kým som brala tablety, ale potom sa to vrátilo. Teraz užívam prípravky na detoxikáciu aupravila som si stravu a vôbec celú životosprávu. Žiaden zázrak nejestvuje a ak neurobím poriadok sama so sebou, tak mi nepomôže nik.

lillla

Ja sa snažím stravovať,aby sa mi podarilo odkyseliť organizmus,ale vôbec mi to nejde.Nemám fantáziu, čo mám vlastne jesť?Ráno som prestala piť čierne maximálne presladený čaj, urobím si vždy zelený bez cukru.Potom pojedám všelijaké ovocie, jogurty,na obed jem klasika zeleninové, mäsové polievky a druhé bez obmedzení-mäso len kuracie alebo ryby ,lenže príde poobedie a ja chodím okolo skrinky so sladkosťami, vydržím odolávať tak do štvrtej, potom zjem kávenky, celú Milku, a aj tak sa idem zblázniť od hladu.Potom je večer osem hodín, ja cítim nesmiernu kyselinu, páli ma celý žalúdok, som nervózna, nešťastná, že som to nevydržala.Ja mám 46 kg, stále som hladná a neviem čím sa mám zasýtiť...Tak mi niečo poraďte.Najlepšie by bolo,keby som mala konkrétny jedálny lístok na každý deň,lenže poriadne preplnený,lebo keď nepapám čosi každú hodinku,mám stavy na odpadnutie a bolí ma žalúdok.Preliečila som si helikobaktera,ale možno sa to vrátilo.Celý deň keď nejem sladké,ktoré to všetko citeľne zhoršuje, je mi fajn, snažím sa aj viac piť,lebo sa mi stratila aj táto potreba a denne som vypila max tak pol litra tekutín,to rátam aj polievku,akurát, že príde poobedie a to sladké,ktorým vypĺňam ten strašný pocit hladu mi fakt chýba.Žiadna mrkva, či jablko nenahradí horálku, po ktorej je mi 30 minút fajn.Tak čo mám robiť?

panika

lunarny kalendar krasnej pani som objavila na www.antikoncepcia.sk.je tam vzdy len aktualny tyzden, ale to staci (ak clovek neplanuje nejaky zakrok alebo tak)