Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

adi3

Brala som Wobenzym a Citrovital, ale tak ako aj teraz, ma zo dna na den zacalo svrbiet cele telo, tak som to musela vysadit.

RNG

adi3, okrem moznej tetanie(nedostatok mineralov) tie bolesti mozu byt vysledkom zapalov a zapaly su sposobene nahromadenim nejakych splodin alebo toxinov.
Enzymaticke cistenie, hodne vody a protizapalove (curcumim, bromelain, dumbier boswelin) pomozu odstranit symptomy, ale za tym moze byt pravdepodobne aj nejaka skryta nakaza.
Daj si vysetrit moznost boreliozy, a chlamidii, pre istotu.
Skus brat oreganovy olej a GSE, viem ze je to strielanie do tmy, ale tieto maju tak siroky zaber, ze mozes trafit aj mikroby, co ti to sposobuju s trochou stastia.

[zruseny12]

adi3,to modranie nechtov,asi je to malo zeleza...
a ked ta bolia svaly a klby...skus si dat urobit tetanicky test,a denzitometriu v akom stave mas kosti...

adi3

RNG, dakujem, ja som fakt zmenila stravovanie, teda jem fakt vela ovocia a zeleniny, pijem 3 litre denne, mäso minimalne, sladkosti tiez a alkohol momentalne vobec nie.
Moje problemy zacali tym, ze ma zacali boliet klby a svalstvo. Z nicoho nic, mam 30 rokov, troch priskoro. Tieto bolesti mam uz 6 tyzdnov, aj ked su slabsie ako boli. Bola som u lekara aj na reuma, ale nic mi nezistili. Az ja som si vsimla v starych vysledkoch, ze moje hodnoty mocu su vzdy len okolo 5 a keton bol posledne tiez pozitivny. Tak ma hned napadlo, ze mam prekysleny organizmus. Zacala som brat to ACIDO FIT sumive tbt., co som uz spominala, no z toho ma zacalo svrbiet cele telo. Dnes som ich uz nebrala, a je to lepsie. Tak z coho to svrbenie, su predsa len kysle? Ved su predsa na odkyslenie. RNG aj ostatni, ak niekto ma skusenosti, co mam robit, trpezlivo cakat, kym tieto problemy zmiznu, alebo ist niekde na odborne vysetrenie krvi? A este nieco, od vtedy mam aj taky problem, ze mi sem tam zmodreju nechty pri korienkoch a aj na zapesti, ma to nieco spolocne s prekyslenim? Prosim poradte. dakujem

RNG

Z ovoci su zasaditotvorne aj citrony, ceresne visne jablka, nielen slivky a hrusky.
Ale zakladne zasaditotvorne su zeleniny, najma korenove.Takze sa uberaj tym smerom.

adi3

Odkyslujem organizmus, teda zmenila som uplne stravovacie navyky a pridala k tomu aj ACIDO FIT na odkyslenie, ale od vtedy ma zacalo svrbiet cele telo? Je to pozitivne znamenie, teda, ze sa telo zbavuje skodlivych latok cez kozu, a to sposobuje svrbenie?

sisi doo

odpíšte mi prosím kde sa dajú kúpit zásadotvorné výživové doplnky ,lebo ja ich neviem zohnat ani na internete

mira

Na zníženie kyslosti tela je dobrý japonský čaj bancha alebo kukicha - dostaneš v čajovniach alebo bioobchodoch. Na spaľovanie tukov sú dobrá kvasené zeleniny, a hlavne neprijímať ich v nevhodnej nasýtenej forme v mliečnych výrobkoch a mése cicavcov a vtákov, stužené rastlinné tuky tiež.
Živoč. výrobky, biela múka a cukor spôsobujú prekyselenie. Zásadité sú zeleniny okrem rajčín, paprík.
Liekom sú spomínané slivky umeboši a umeocot, ktoré dostaneš v biobchodoch. Umebošky sú veľmi účinné, max zješ pol slivky denne.
Z ovocia sú zásadotvorné len hrušky.