Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

Alternativa

Ahoj Igriska,
vidim 2 okruhy v Tvojej otazke:
1. Preco xanax na problemy chrbtice? Dava sa o.i. pri neurolog. ochoreniach spojenych s krcovitymi stavmi /tetanicky syndrom/. Zrejme Tvoje bolesti lekarka povazuje za dosledok spaziem, svalovych stiahnuti, sama mas pocit stuhnutia. Mohla to riesit inak, mozne lieky Ti napisala Damaxy /myolastan, atd./. Ale mas xanax a zabral, co je dobre.
2. Ako je to s navykovostou u liekov vseobecne? Cim sme mladsi, tym je navykovost vyraznejsia. Vela zalezi od koncentracie ucinnej latky v lieku a dlzky jeho uzivania. Ma 2 roviny, presne ako si napisala:1. postupne pri sustavnom "dodavani" lieku, ktory cosi v tele zabezpecuje, nas organizmus pomaly straca schopnost zucastnovat sa na tom zabezpeceni aspon ciastocne. 2. uzivatel lieku citi ulavu a zacne mat vnutorny pocit, ze bez lieku sa ta ulava nedostavi. Cize nasa psychika zapracuje. 1. moznost by nemala hrozit pri kratkodobom uzivani, co lekar vie. A psychika - je na nas. Neboj sa xanaxu, ked Ti ucinkuje. Po istom case, ak nejdes na kontrolu k lekarke, skus davku znizovat, postupne sem-tam vynechat, az celkom. A skus na uvolnenie spaziem napr. saunu, masaze, neprehanaj pohybove aktivity. Vies, v istej faze clovek zacne chapat vetu "primerane veku a diagnozam" :D. Inak, pridavam sa k tomu scuku na hradzi v 100vke :D. Uzi si pekny vikend

igris

Alternativa :), mozno sem zabludis a odpovies mi :), neviem ci si pamatas pisala som ze mi neurologicka predpisala na chrbat xanax. Velmi som vahala ci to zacat brat , ale jej argumenty ma dost "nacali" a bolesti chrbta sa v poslednej dobe aj pri pravidelnom cviceni a pritvrdeni stravy /na odkyslenie../ dost zhorsili tak , ze boli neustale./ Nepocitujem ze som niak tragicky depresivna charakterizovala by som to ako denne bezne starosti./ Tak som sa odvazila a na moje prekvapenie comu vobec nerozumiem to zabralo hned prvy den po niekolkych hodinach uzitia. Lieky na bolest takto nezaberaju. Patri to do skupiny liekov benzodiazepiny a pisu moznost vzniku zavislosti. Je to zavislost na lieku alebo na pocitoch ? Vedela by si mi trosku ako laikovy vysvetlit ako to funguje ? Dakujem

igris

to ti verim , to da zabrat

. chcela som toho popisat viac a konkretnejsie ,keby si vedel kolko veci sa mi premiela v hlave :), ale idem radsej tiez spat , caka ma naarocny tyzden :(,

pista

Ale kdeze, igriska, nilenze to ma hlavu a patu, ale vystihla si to uplne presne.
No, strava na B-A ma nejako dnes vycerpala, tak dobru :)

igris

Pista :), presne to ma v prvom momente napadlo, ze aaaa ten kluc je jdnoduchy :), ale ako vzdy je v tom urcite vela zadrhelov. Neviem ci sa mi podari presne vyjadrit to co teraz napisem, ale bola by som rada keby si mi na to napisal nazor :). Akosi mi vychadza ze ked je strava lahko stravitelna /zelenina , ovocie, stavy/ tak netreba prijimat dalsie veci , ktore pomahaju telicku sa vysporiadavat s velkym mnozstvom inych odpadnych latok. V inej strave je aj vela dobrych veci, ale ! produkuje odpady, ktore nie sme schopny ked ich je vela spracovat a sposobuju problem. Abz to nebolo take jednoduche tak nase ovzdusie nam to neulahcuje, lebo aj veci ktore bz boli normalne fajn su znehodnotene znecistenim. A aby sa to uplne skomplikovali , tak clovek je taka velka truuuba ze si sposobuje najviac problemov stresom , takze aj to co ma funguvat nefunguje a sme v .... A teraz som to tak prekombinovala ze to nama hlavu ani patu :)))))))))))

pišta

Igriska :), asi nebude, ale vyzerá to zaujímavo nie?
(až sa mi žiada napísať takmer ako tutovka, ale biochemici by to vedeli asi riadne zamútiť :)

igris

Pista ;), asi zapada, ale take jednoduche to predpokladam nebude :)
.
Alternativa :), vidno ze mladeho ducha mate v rodine :), ja si tu casto na internete citavam po veceroch , je tu kopec zaujimavych veci , aj ked drzat knizku v ruke mi je este stale pocitovo prijemnejsie :)

pišta

Tak, toto nejako do seba zapada.
Fruktoza - glukoza, ovocie - bunky, zdravie...
na druhej strane ...
sacharoza, laktoza, maltoza , ten isty chem. vzorec a vlastne tie iste problemy - so zdravim..