za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

tanicici

Hej? No mne lekárnička poradila toto, že jej to zaberá, že tiež mala nedávno takú hroznú chrípku, že nevedela dva týždne nič poriadne urobiť a že toto je stiahlo horúčku tak vravím reku dajte, už sa skúšku nič nedám a našťastie to pomohlo

sajmilinka

to aj ja beriem keď mám horúčku a kĺby ma bolia, je to v pohode aj od bolesti. som rada, že tento rok ma to medzi sviatkami obišlo lebo pred tým roky som bola zakaždým na silvestra chorá

juchio

keď ustupuje horúčka tak si myslím, že už bude dobre, treba len vydržať niekedy tie lieky potrebujú aj čas

tanicici

Ďakujem za rady fakt, už je mi o dosť lepšie, konečne mi zabrali aj ostatné lieky asi, na horúčku mi ešte lekárnička nakoniec poradila ten brufen, ten tiež zabral takže teraz už len nádchu doliečiť a hádam to bude v poriadku. Dohodla som sa ešte s doktorkou, že keď už budem mať dobraté všetky lieky tak pôjdem ešte pre istotu na odber krvi či je všetko ok

Tomas12345

tanicici :

Existuju i praktickejsie postupy ako donútiť telo aby sa začalo ochladzovať než byť zababuseny pod hrubou dekou.

Tak napríklad telo sa ochladzuje i pitím horúcich nápojov, a rovnako tak ked je v izbe v ktorej je teplo tak okolo 25 stupnov. Pot síce telo ochladzuje ked sa zacne z tela vyparovať, no rovnaký účinok má i to ak si na prednu cast tela a slabiny nakvapkáš pár kvapiek vody ktoré sa po chvílke začnu rovnako vyparovať a telo schladí a to človek nemusí byť ani prikrytý a čakať na to dokial sa mu telo zahreje a začne sa potiť. Dobré je tiež užívať vyššie dávky vitamínu C, ktorý preukázatlne znižuje dobu choroby.

Zahrievanie pod postelou ma niekolko nevýhod. V prvom rade neplatí to u každého že ked sa prikryje paplonom že sa začne i potiť, ja sa napríklad skoro nepotím ani v lete ked mi je teplo. A za druhé to sposobuje prehriatie organizmu, takže pri vzšších teplotách by som to určite nepraktikoval. A v neposlednom rade na ochladzovanie tela existuju i iné účinnejsie postupy.

Nie nie je mi zima, pretože som v izbe kde mám docela teplo.

Omen

Potenie horúčku znižuje (Bublii). Je ROZDIEL mať zvýšenú teplotu a horúčku ľahko nad 38°C, nad 39°C a blížiacu sa k 40°C.

tanicici

Zaujímavé, my sme to tak vždy mali proste, že vypotiť, že tým si vlastne telo reguluje teplotu, lebo vraj lieky na horúčku bez toho vypotenia nezaberajú. To je pre mňa novinka. Nemáš potom zimnicu keď si prikrytý keď máš horúčku?

Bubliii

Mne vypotenie vždy pomohlo, ale tak treba vyskúšať.. očividne existujú ľudia, ktorým nie.
Inak ak máš takto dlhodobo zvýšenú teplotu, zájdi za lekárom na krvné testy. Niektoré ochorenia sa môžu prejavovať dlhodobo zvýšenou teplotou, napr mononukleóza, ja som to tak mala. Každopádne to nie je normálny fyziologický stav a treba ho riešiť.

Tomas12345

tanicici :

Zažil som už nespocetne vela zvysenych teplôt no ísť pod deku mi to vždy len zhoršilo. Raz som si skúsil zmerať teplotu pred tým než som sa zakryl dekou a po zakrytí a po zakrytí som mal o jeden stupen vyssiu teplotu. Ideálne je mať na sebe len tielko a byť zakrytý len velmi tenkou dekou v noci.

tanicici

Už ani neviem poriadne, prestala som v tom mať prehľad. Nemám byť zakrytá? A nemala by sa horúčka náhodou vypotiť? Keď som bola decko tak ma mama zakaždým zakrývala keď som mala horúčku